kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?дебиеттік о?у п?нінен та?ырыбы: "Хайуанаттар д?ниесі"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты:

1. Сынып о?ушыларыны? т?рт т?лік мал, малшыны? т?рмыс-тіршілігі туралы ал?ан білімдерін тияна?тау, толы?тыра т?суге жа?дай ту?ызу.

2.Тіл байлы?тарын, с?здік ?орларын молайту аркылы с?йлеу тілдерін дамыта т?су.

3.Т?рт т?лік малды ??рметтеуге, малшы е?бегі мен ауылшаруашылы? е?бекті? ??ндылы?ын сезіндіру ар?ылы ?лтты? т?рбиеге бейімдеу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?дебиеттік о?у п?нінен та?ырыбы: "Хайуанаттар д?ниесі"»



«Атбасар ауданы білім бөлімінің

Атбасар қаласы №7 қазақ орта мектебі» КММ










Әдебиеттік оқу пәнінен


4 «а» сыныбы



Тақырыбы: «Хайуанаттар дүниесі»

Өткізген: Халел Марзия








2015ж

Хайуанаттар дүниесі. Бейсебай Кірісбаев



Сабақ ұзақтығы 45 минут

4 «А»

Оқушылар саны 21

  1. Психологиялық дайындық.Сәлем сөздің анасы, адамгершілік, әдептіліктің баспалдағы. Сондықтан да балалар алдымен келген қонақтармен амандасып алайық.

Тренинг өткізу. Өзіне ұнаған үй жануарын таңдау арқылы топқа бөліну.

І-топ – Түйе тобы

ІІ-топ – Жылқы тобы

ІІІ-топ –Сиыр тобы

ІV –топ- Қой, ешкі тобы

Сілтемелер: интерактивті тақтаны пайдалана отырып көрнекіліктер әзірлеу.

Үй тапсырмасын сұрау: Үйге берілген тапсырма төрт түлік туралы мақал-мәтел жаттау. Кәнеки, кім жылдам?

«Кубизм» стратегиясы арқылы өткен сабаққа байланысты сұрақ -тапсырмалар

3 Сабақтың мақсаты:

1. Сынып оқушыларының төрт түлік мал, малшының тұрмыс-тіршілігі туралы алған білімдерін тиянақтау, толықтыра түсуге жағдай туғызу.

2.Тіл байлықтарын, сөздік қорларын молайту аркылы сөйлеу тілдерін дамыта түсу.

3.Төрт түлік малды құрметтеуге, малшы еңбегі мен ауылшаруашылық еңбектің құндылығын сезіндіру арқылы ұлттық тәрбиеге бейімдеу.

Сабақтың міндеттері:

1. Оқушылардың қызығушылығын ояту

2. Жаңа тақырыпқа оқушылардың білетін білімі арқылы кіру

3. Оқушылардың өздерін-өздері оқыту арқылы білім беруге ықпал жасау, сыни тұрғыдан ойлау процестері арқылы әр баланы қамтуға жағдай жасау4. Жаңа сабаққа белгілі бір ой қорытындылау

Күтілетін нәтиже:1.Бірлесіп жұмыс істейді, пікірлерін айтады.

2.Еркін сөйлейді, идея айтады. Қорытынды жасайды.


  • 4)Қызығушылығын ояту.

  • «Ой шақыру»


Қызығушылықтыояту. Ойқозғау

1-топ. Төрт түлік малды зерттеу.

2-топ. Үй жануарлары мен дала жануарларын салыстыру.

3-топ. Еліміздегі мал шаруашылығына көзқарастарың.

4-топ. Мал шаруашылығының пайдасы.

Оқушылар осы тапсырмалар бойынша топтастыру жасайды.

Топтан шығып қорғайды.

5) Мағынаны тану


  • Мына сурет сендерге қандай ой салады?

  • Бүгін біз төрт түлік мал туралы алған білімімізді толықтыра түсеміз.

Төрт түлік мал туралы не білеміз? Әр топ өз тобының атауына байланысты өз білгендерін қағаз бетіне түсіруі керек.

1-топ-Төрт түліктің пайдасы туралы

2-топ-Төрт түлік туралы не айтасыңдар?





3- топ -Төрт түлік төлдерін қалай сүйеді?

4- топ- Төрт түлік төлдерін ата?

Өлеңмен жұмыс.

Өлеңді топ болып бөліммен оқиды

Өлең авторы туралы түсінік беру.

Әр топтан қара сөзбен мазмұндау

6) Мұғалімнің іс-әрекеті

Сергіту сәті.

Оқушының іс-әрекеті

7) Ой толғау.








  1. Төрт түлік малдар айтысы

  2. Мал өсіруші ферманың директоры. «РАФТ» стратегиясы:
    Р - директор

А – малшы

Ф - эңгіме

Т - төрт түлік малдың қорасы.

3. «Төрт түлігім - асыл қазынам». Эссе.
4. Төрт түлік» тақырыбына «5 жол өлең».


8) Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс әрекеті

бақылайды


әр топ өз жұмысын қорғайды (таныстырады)


9) талдау жасау



1.Топтарда толықтыру жасайды


10) бағалайды


Әр топ өз бағасын қояды

Бағалау парағы

Оқушының

аты-жөні

Топта сөйлеп идея айтқандығын бағала

Сабаққа қатысу белсенділігін бағала

Мұғалімнің бағалауы

жиынтық баға






11) Кері байланыс



12) Қорытындылау.

Үй жұмысы. «Төрт түлік туралы зерттеу жұмысын» жазу

Оқушылар кері байланыс парағына сабақ бойынша пікір, ұсыныстарын жазады.










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
?дебиеттік о?у п?нінен та?ырыбы: "Хайуанаттар д?ниесі"

Автор: Халел Марзия

Дата: 16.01.2016

Номер свидетельства: 277654


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства