Мектеп | "Үлкенбөкен мектеп-балабақша кешені"КММ |
Күні | 13.09.17 |
Мұғалімнің аты-жөні: | Абдулкаримова Асель Назарбековна |
Сынып 3 | Барлығы - 15 Қатысқандар – Қатыспағандар - |
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: | Талаптан да, білім мен өнер үйрен. |
Сабақтың тақырыбы: | Ш.Уалиханов "Қырдан келген жас қазақ" |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 1.Шоқан Уәлихановтың өмірі жайлы түсінік алады,мәтіннің негізгі идеясын ашады.
|
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар: Шоқанның балалық шағы туралы біледі |
Оқушылардың басым бөлігі: Мәтіндегі негізгі ойды түсінеді |
Кейбір оқушылар: Шоқан туралы тереңірек түсінік бере алады.
|
Бағалау критерийі | Шоқанның балалық шағы туралы біледі Мәтіндегі негізгі ойды түсінеді Шоқан туралы тереңірек түсінік бере алады. |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар ... Істей алады Шоқан және оның достарына сипаттама бере алады. |
Пәнге қатысты сөздер мен сөз тіркестері |
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер |
Талқылауға арналған тармақтар: 1. Шоқанның іс-әрекеті қызметі 2. Шоқан Уалиханов туралы әңгімелеу
|
Сіз неліктен ... Екенін айта аласыз ба? Мәтінде «Шоқан үшін Петербургтен ұстаздар алынды» делінген соны мәтін арқылы дәләлдей аласыз ба? |
Жазылым бойынша ұсыныстар: Шоқанның мінезіне сипаттама беру |
Құндылықтарға баулу | "Мәңгілік ел"құндылығы |
Пәнаралық байланыс | |
Алдыңғы білім | А.Құнанбаев «Адам болам десеңіз» |
Сабақтың барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Білу | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы 7-10 минут | Жағымды психологиялық ахуал туғызу Ұйымдастыру кезені Оқушыларды суреттер арқылы топтастыру. 1топ. Ғалым 2топ. Саяхатшы 3.топ Суретші Аялдамалар арқылы сабақ жүргізу. 1-аялдама . Өткенге шолу жасау. (ЖЖ)«Адам болам десеңіз» өлеңін жатқа сұрау, қорытындылау) Дескрпитор 1. Өлеңді жатқа айту– 1 ұпай 2. Мәнерлеп айту – 1 ұпай
| Суретттер Бағалау парақшалар |
Сабақтың ортасы 22-25 минут | 2 – аялдама «Ой қозғау» 1топ Шоқан туралы не білесің? Берілген суреттерді пайдаланып, Ш Уәлиханов туралы әңгімеле. 2топ Мәтінде шоқанның іс -әрекетін әңгімелеу. 3топ Дескрпитор 1. Шоқанға байланысты суретті таба алуы – 1ұ 2. Суретті таныстыра алуы – 1ұ 3 – аялдама. (ТЖ)Мағынаны тану оқулықпен жұмыс "Сұқ саусақ"стратегиясы -Іштей оқу -тізбектей оқу мәтінді бөліктерге бөліп, бөлімге ат қою. «джигсо» әдісімен оқып, мазмұндау. Топтар арасында талқылап, басқа топқа барып мазмұндау Дескрпитор 1. Мазмұндау – 1ұ 2. Өмірмен байланыстыра алуы – 1ұ 4– аялдама. (ТЖ) І топ: Шоқанның іс-әрекеті, қызметі туралы әңгімеле 2топ: Шоқан қандай адам болды. (кластер) 3топ: «Шоқан» сөзіне дыбыстық талдау жаса? Топтар өзара бірін бірі бағалайды. "үш шапалақ" 5 – аялдама. (Ж). Акт мен дәптермен жұмыс күннің суретін сал. Ортасына «шоқан» деп жаз. Шуақтарына шоқанға теңеу жаз Дескрпитор 1. Дәптерге жазу көркемдігі – 1ұ 2. Күн сәулесінің көптігі – 1ұ
| Оқулық Дәптер А3парақша маркерлер |
Сабақтың соңы 8-10 минут | 6– аялдама. (Ж) «Ия» «Жоқ» стратегиясы 1.Шоқан омбыда оқиды. Ия жоқ 2.Кадет корпусына оқуға келді. Ия жоқ 3.Шоқанның ұстаздары аңқау ия жоқ 4.Оның мақсаты «қазақ үшін қызмет жасау» ия жоқ 5.Шоқанның достары потанин ия жоқ 7– аялдама рефлексия. Кері байланыс 1. Бүгінгі сабақта қай аялдама тапсырмасы саған ұнады? 2. Қай тапсырма саған қиындық келтірді? Неге? Оқушыларды бағалау. «екі жұлдыз,бір тілек» әдісі арқылы бағалау | |
Қосымша ақпарат | М Дулатов зерттеушілік жұмыс | |
Саралау – сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? - - - | Бағалау – сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырысыз? - - - | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау - - - |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарларынан ауытқулар болды ма және неліктен? | |
Жалпы бағалау |
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқу мен оқытуға қатысты) 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқытуды да оқуға қатысты) 1. 2. Сабақ барысында мен сынып н емесе жекеленген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |