kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Әдебиеттік оқу,3-сынып, М.Мақатаев "Үш бақытым"

Нажмите, чтобы узнать подробности

М: Мақатаев "Үш бақытым", қысқа мерзімді жоспар, 3-сыныпқа арналған

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Әдебиеттік оқу,3-сынып, М.Мақатаев "Үш бақытым"»

3 «А» сынып




Сабақтың тақырыбы

Мұқағали Мақатаев «Үш бақытым»

Сабақтың мақсаты:

«Үш бақытым» өлеңімен таныстыру.Оқушыларды Мұағали Мақатаев өмірімен таныстру;Оқушыларды туған жерін, елін қорғай білуге баулу.Патриоттық сезімдерін ояту және ой белсенділігін арттыру.

Табыс критерийлері:

 

Өлең идеясын талдап, мазмұнын ашуға мүмкіндік беру.Оқушының жеке қабілеті мен белсенділігіне сүйене, өлеңдегі түйінді ойды ашуға жағдай жасау. Сөйлеу дағдыларын дамыту.

Топта жұмыс барысында өз іс-әрекеттерін ұйымдастыра алуға тәрбиелеу.

Оқыту нәтижесі:

  • оқушылар өлеңді мәнерлеп оқуға жаттығады

  • өлеңнің негізгі идеясын ашады

  • Өлеңдегі үш бақытты салыстырып, айырмашылығын ажыратады

  • Өз ойын білдіреді

  • Жұппен, топпен бірлесіп жұмыс жасауға қалыптаса бастайды.

  • Ортақ шешім қабылдап, талқылауды үйренеді.


Дерек көздер:

Әдебиеттік оқу 3 -сынып, «Бастауыш мектеп әдістемелік журналы»,

ғаламтор

Слайд, бейне фильм, сабақ жоспары,

Көрнекіліктер:

Бағалау парағы, жапырақтар, балық кестесі, қима қағаздар, АКТ, слайд, видео

Қолданылған әдәс-тәсілдер:

Топтастыру,ой қозғау, «Даналық ағашы», «Фишбоун» әдісі, Инсерт түртіп алу , «Ортадағы қаламсап» , «Синквейн» әдісі,



Сабақ кезеңдері

Мұғаліснің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

1.Ұйымдастыру.


Психологиялық дайындық.

Адамның күлкісі-ең ғажайып құбылыстардың бірі.Адам күлкінің көмегімен таныса да, қоштаса да алады.Жымиыс біздің сезіміміздің сарасының ашылуына жол ашады.Бүгінгі күніміз жақсы өту үшін бір- бірімізге күміс күлкі сыйлайық

«Күзгі жапырақтар»

Жапырақтарды үзіп алып , жазылған тілектерді оқиды. Жапырақ түстеріне байланысты топқа бөлінеді.

1топ Сары жапырақтар.

2топ Қызыл жапырақтар

3топ Жасыл жапырақтар

1.Топ басшысын сайлау.

2.Бағалау парағын топ басшысы алады


1.Слайд ашу.

2.Әуен қосу

3.Топқа бөлу

4.Бағалау парағын беру





Шеңбер жасайды. Бір-біріне қарап жымияды .Ақырын ойнаған әуен барысында жапырақтарды алады.

Жапырақтағы 1,2,3 деген сандар бойынша топқа бөлініп отырады.

Топ басшысын сайлайды. Бағалау парағын топ басшысы толтырады.



Қызығушылықты ояту

Үй тапсырмасын тексеру

1)«Ортадағы қаламсап» әдісі

1-топ.Ақын тәуелсіз елдің балалары қандай болу керек дейді?

2-топ-Өлеңдегі жақсы-жаман әдеттерді ата

3-топ «Халықтың кемеліне келіп өркендеуі үшін ең алдымен азаттық пен білім керек» -деген Шоқан Уәлихановтың сөздерін түсіндіріп көр

2)Өлеңді мәнерлеп оқу





Мұғалім дайын сұрақтарды таратып береді.



1.Оқушылар қаламсаппен бірге тасталған сұрақты алып, жауап беруге дайындалады.


2.Оқушылар өлеңді мәнерлеп оқып береді.

ІІ.Мағынаны тану


Жаңа сабақ.

1) «Кім көп біледі?»

Ақын-жазушылардың портреттерін көрсету , кім екенін табу

Ой қозғау

2)Бақыт деген не өзі?

Өлеңінін тыңдату

1)Қысқаша дерек (Мұқағали Мақатаев слайд)

3) Мұқағалидың даналық ағашын толтыру

4).Үш бақытым өлеңін мәнерлеп оқу Түртіп алу стратегиясын пайдалану

5) өлеңнің мағынасын ашу үшін

Постер қорғату

1-топ Халық

2-топ Тіл

3-топ Отан

6)»Балық қаңқасы» өлеңнің құрылымын талдау

7).Сергіту сәті


Слайдтан портреттерді көрсету




1Бақыт деген не? аудио қосу

2.Слайд көрсету.

3.Өлеңді мәнерлеп оқимын



4.Түртіп алу стратегиясын ұйымдастыру. Кестені тарату.






Оқушылар « Бақыт» деген не екеніне тоқталады.

Бақыт жайлы түсініктерін ортаға салады.

Даналық ағашына Мұқағали жайлы деректерді толтырады.

Постер қорғайды.

Түртіп алу стратегиясы бойынша жұмыс істейді.

ІІІ.Ой толғаныс

1.Бес жолды өлең

1.Зат есім

2.Сын есім

3.Етістік

4.Төрт сөзден сөйлем

5.Бір синоним


2.Бағалау

3.Үйге тапсырма

Эссе жазып келу

1-топ Халық

2-топ Тіл

3-топ Отан


4 Кері байланыс «Жетістік баспалдағы» әдісі

Өте жақсы түсіндім

Жақсы түсіндім

Түсіндім

Аздап түсіндім

Түсінбедім



Бес жолды өлең туралы түсінік беремін.






Бағалауды

ұйымдастыру.

Үйге тапсырма беремін.




Жетістік баспалдағын ілемін

1.Оқушылар өлең жазады, жазғандарын оқиды.






2.Бағалу кестесі бойынша топ басшылары жалпы ұпай санын шығарады, бағалайды.

3.Күнделіктеріне үй тапсырмаларын жазады.

4.Өз әсерлерңн жеткен жетістіктерін көрсетеді, айтады.









































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Әдебиеттік оқу,3-сынып, М.Мақатаев "Үш бақытым"

Автор: Баймурзина Сандугаш Сабиевна

Дата: 11.01.2017

Номер свидетельства: 378075


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства