Сабақтың тақырыбы: «Кім тапқыр» сайыс.
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың алған білімдерін пысықтау және тереңдету.
Оқушылардың логикалық ойлау, танымдық қабілеттерін арттыру. Шығармашылықпен жұмыс істей дағдысын қалыптастыру.
Ұйымшылыққа, достыққа,тапқырлыққа,Отанға, туған елге деген сүйіспеншіліктерін арттыру.
Сабақ түрі: Сайыс сабағы.
Сабақ әдісі: Сұрақ - жауап, көрнекілікпен жұмыс, топтық жұмыс.
Пән аралық байланыс: Әдебиеттік, дүниетану, қазақ тілі
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі.
а) Сынып тазалығына назар аудару.
ә) Оқушылар назарын сабаққа аудару.
1.Тірек білімдерімізді белсендіру.
1.Кез келген санды 1 ге көбейткенде қандай сан шығады?
2. Санды сол санның өзіне бөлсек неше шығады?
3.Санды нолге бөуге болама?
4.Егер есепте қосу мен көбейту амалы келсе алдымен кандай амал орындалады?
Бүгінгі күн сайыста. Ешкімнен сен қалыспа. Білімі кімнің көп болса Сол озады сайыста.
Енді топтармен танысамыз.
Топ «Зерек » тобы.
Ән ұраны: Егемен елдің тірегі – О-оқу мен білім.
2
Топ «Жігер» тобы.
Оқусыз білім жоқ,
Білімсіз күнің жоқ.
Ал екі топпен таныстық.
Қадірін білсең егер сен
Қол ұшын береол саған
Есептеп жүрсең бәрінде
Сүінбейсін өмірде -деп сайыс сабағымызды бастаймыз.
Қане, балалар айтыңдаршы бір жылда қанша мезгіл бар
-
Қазір қай мезгіл
-
Осы көктем мезгіліндеі гүлді жасау үшін көбейту кестесін шығарамыз
2 – тапсырма.
Баған түріндегі есепті шығару, қала атын шығару.
45+27 46-29 48-23 67+27
49-25 36+36 65+17 48-35
35+17 40-25 60-24 47+32
Алматы Астана
Тапсырма.
«Алматы» кала атынан сөз шығару. « Астана»
Тапырма.
Мақал –мәтелдің ізін жалғастыру.
1.Білекті бірді жығады-
2. Жүз сомың болғанша-
3. Еңбенк етсең ерінбей-
4. Дұшпан күлдіріп айтады-
5.Күннің шуағы жылы-
6.Отансыз адам-
Жеңістің 70 жылдығына тақпақ айту.
Логикалық есептер.
Екі адам шахматты 2 сағат ойнады. Бір адам неше сағат ойнайды?
Баспалдақ 17 ті басқыштан тұрады Баспалдақтың ортасында тұру үшін нешенші баспалдақты басу керек?
Қоянның үйінен құдыққа дейін жер 30 метр. Ол бір шелек су акелу үшін неше метр жүріп өтуі керек?
Парасаттың бірнеше иті бар.Даладан қыдырып келген соң Парасат 12 аяқтарын жуды.Сонда Парасаттың неше иті бар?
5.Ақ мысық сары мысықтан ақырын мияулайды,бірақ ала мысықтан қаттырақ мияулайды. Кім бәрінен қаттырақ мияулайды?
6. Үстелде 4 алма тұр. Бір алманы екіге бөлсек үстелде неше алма бар деп есептелед?
7.Үш баланың әрқайсысы жәшіктегі алмадан 4- тен алғанда жәшікте 1 алма қалды. Жәшікте қанша алма болған?
Сабақты қорыту: Мақтау -мадақтау, Жеңімпаз топты анықтау
№ 26 Жамбыл Жабаев атындағы орта мектеп.
Пәнаралық сабақ.
Сабақтың тақырыбы: «Кім тапқыр»
Сынып жетекшісі: Карибаева. З. О.