kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"C?т?оректілер" Д?ниетану п?ні

Нажмите, чтобы узнать подробности

П?ні: Д?ниетану

Сыныбы:3  «Б»

Саба?ты? та?ырыбы: С?т?оректілер

Ма?саты: О?ушыларды? с?т?оректілер бойынша білімдерін

жина?тап, бір ж?йеге келтіру.

Білімділік: шеберлік пен да?дыларды ?алыптастыру, о?ушыларды? ой

шапша?ды?ын, тіл байлы?тарын молайтып, шы?армашылы?

?абілетін дамыту,с?т?оректі жануарларды? бас?а жануарлардан айырмашылы?ын ажырата білуге ?йрету.

Т?рбиелік: таби?атты с?юге, ?орша?ан ортаны ?ор?ау?а т?рбиелеу.

Дамытушылы?: о?ушыларды? білімпазды?ын, ал?ырлы?ын,

ба?ыла?ышты?ын, д?ниетанымын дамыту.

?дісі: С?ра?-жауап, эвристикалы? ?оз?ау салу

Т?рі: аралас саба?

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"C?т?оректілер" Д?ниетану п?ні»

«Сымбат» жеке мектебі

бастауыш сынып мұғалімі

Макуова Нуршат Аманкосовна

Пәні: Дүниетану

Сыныбы:3 «Б»

Сабақтың тақырыбы: Сүтқоректілер

Мақсаты: Оқушылардың сүтқоректілер бойынша білімдерін

жинақтап, бір жүйеге келтіру.

Білімділік: шеберлік пен дағдыларды қалыптастыру, оқушылардың ой

шапшаңдығын, тіл байлықтарын молайтып, шығармашылық

қабілетін дамыту,сүтқоректі жануарлардың басқа жануарлардан айырмашылығын ажырата білуге үйрету.

Тәрбиелік: табиғатты сүюге, қоршаған ортаны қорғауға тәрбиелеу.

Дамытушылық: оқушылардың білімпаздығын, алғырлығын,

бақылағыштығын, дүниетанымын дамыту.

Әдісі: Сұрақ-жауап, эвристикалық қозғау салу

Түрі: аралас сабақ

Сілтеме:

1. Мұғалімдерге арналған әдістемелік112-115бет
2. Дүниетану. 3 сынып 104-115 бет
3. 3- сыныпқа арналған дүниетану оқулығы.К.Жүнісқызы,Ә.Бірмағамбетов,

Н.Жапанбаева. 104-125 бет
4. Дүниетану пәні бойынша дидактикалық материалдар 
Оқушылар үшін оқу нәтижелері: Сүтқоректілер туралы білімдерін кеңейту. Олардың дене құрылысын және ерекшеліктерін білу. Сұтқоректілердің экологиялық топтарын және ол топтарға жататын жануарларды ажырата білу. Қәзіргі сүтқорктіледің шығу тегін үйрену. Оларды қорғаудың және көбейтудің маңызын түсіну. 
Негізгі идеялар: Сүтқоректі жануарларды қорғау, олардың көбеюіне мүмкіндік жасау, көбейту.
Сабақта қолданылатын материалдар: Бейнежазба, плакат, фламастар, стикерлер, жануарлар суреттері.
Оқыту әдістері: СТО.Диалогты оқыту.АКТ

1.Топтық жұмыс
2.Жұптық жұмыс
3.Жеке жұмыс
Дерек көздері:Оқушылардың ізденіп,оқып,мағлұмат алған ұрпағын сүтімен асырайтын жануарлар тақырыбында берілген материалдар.Дүниетану жұмыс дәптері 60-61 бет
Оқушы анықтамалығы 60-61 бет
Тапсырмалар,сұрақтарға жауап беру.
Сүтқоректілерге жан-жақты зерттеу жүргізу арқылы оларға сипаттама беру.
Деңгейлік тапсырмалар орындау (жазбаша,ауызша)
Сүтқоректілердің мекен ортасына байланысты экологиялық топтары.( постер құру).
Кесте толтыру: жорғалаушылар, құстар, сүтқоректілер
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті
I.Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу. (3 мин) 10.30-10.33

Бүгінгі сабаққа қаншалықты дайындалып келдік?

Мұғалімнің іс-әрекеті. Оқушының іс-әрекеті.
Оқушылардың меңгерген білімдерін анықтау мақсатында «Не білесің?»деген сұрақ бойынша жауап алу.

1.Сыныпты топқа бөлу (балықтар, қосмекенділер, жәндіктер) 

Оқушыларбалықтар, қосмекенділер, жәндіктер тобы болып бірігеді.

2.Топ басшысын сайлау.

3.Бағалау бетшесін топ басшыларға тарату.Топ басшылары топ оқушыларының бағаларын бағалау бетшесіне белгілеуі керек.
II.Үй тапсырмасын сұрау (7 мин)10.35 -10.42

Мұғалімнің іс-әрекеті.Оқушының іс- әрекеті.
Түйін сөздер жазылған суреттер таратылып беріледі.Жәндіктер,

балықтар,қосмекенділер,бауырмен жорғалаушылар,құстар,сүтқоректілер.

Берілген сұрақтарға топ болып жауап беру.
III.Жаңа тақырып (20 мин) 10.45-11.05

Мұғалімнің іс-әрекеті.Оқушының іс-әрекеті.
1.тапсырма: «Сүтқоректілер» бейнежазба арқылы тақырыпқа шығу.
1.Сүтқоректілер қандай жануарлар?
2. Олардың дене құрылысы қандай?
3. Олар қайда мекендейді?
2 тапсырма:Эдуард де Бононың 6 ойлау қалпағы бойынша тапсырма беру, сүтқоректілер сипаттамсы. 6 түсті қалпақ таратылып беріледі және 6 түстің идеясы түсіндіріледі.
Топтар 6 ойлау қалпағының (ақ, қызыл, қара, сары, көк, жасыл)идеясының негізінде сүтқоректілер класына 6 жағынан зерттеу жүргізіп, өз ойларын айтып қорғайды.

3 тапсырма: Деңгейлік жұмыстар
а) Сәйкестендіру тесті.
б) Ойланып,пікірін айту.

Танысып отырған жануарлар тобы неліктен «сүтқоректілер» деп аталады? Мысал келтіру.
в) Венн диаграммасы.Сүтқоректілер мен жорғалаушылардың айырмашылығы мен ұқсастығын анықтау.  
Сергіту сәті: Әуенмен биі
4 тапсырма: Іздеу ұйымы

Екі оқушыға жеке конверт беріледі. Конверт ішінде үш жануардың суреті бар. Осы жануардың мүшелерін дұрыс құрастырып, жануардың атын, құрылысын, маңызын айтады.

5 тапсырма:Айғақ па,пікір ме?

  1. Жарқанаттардың көзі нашар көреді-айғақ

  2. Құндыз өте сезімтал, жылына бірнеше рет балалайды-пікір

  3. Сүтқоректілер балаларын сүтпен асырайды-айғақ

  4. Түлкі,аю,кірпілердің ұяластары болады-айғақ

  5. Дельфин мен китте артқы аяқ болады-пікір

  6. Аюдың қонжықтары әлсіз, соқыр болады-пікір

  7. Көжектер тек 10 күннен соң көзін ашады-айғақ

  8. Ондатра- үлбірі өте бағалы.

  9. Пілдің ең ерекше мүшесі тұмсығы-айғақ.

  10. Арыстанның табанында жұмсақ жастығы және өткір тырнағы бар-айғақ
    IV.Қорытындылау(5 мин)11.05-11.05

Мұғалімнің іс-әрекеті. Оқушының іс-әрекеті.
Кесте толтыру: жорғалаушылар, құстар, сүтқоректілер.
Берілген жануарларға тән белгілерді көрсететін сандарды кестеге жазады
V.Үйге тапсырма беру (2мин)11.05-11.07

Мұғалімнің іс-әрекеті.Оқушының іс-әрекеті.
Қазақстан сүтқоректілері туралы мәлімет жинау.

Үй тапсырмасын оқу, түртіп алу.
VI.Бағалау 
(3 мин)11.07-11.10
Мұғалімнің іс-әрекеті. Оқушының іс-әрекеті.
Формативті, суммативті, топтық, жұптық бағалау.

Өзін-өзі бағалау, топ басшысының бағалауы, бағалау парағына бағаларды түсіріп отырады.
VII.Рефлексия (3 мин)11.10-11.13

Мұғалімнің іс-әрекеті.Оқушының іс-әрекеті.
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу үшін жапырақ тәрізді стикерлер тарату. Оқушылар сабақтан алған әсерлерінің ұнағанын, ұсыныстарын стикерлерге жазып,смаликтердің тұсына іледі.









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
"C?т?оректілер" Д?ниетану п?ні

Автор: Макуова Нуршат Аманкосовна

Дата: 11.05.2015

Номер свидетельства: 209995


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства