Б?л саба?ты? та?ырыбы ; с?раулы с?йлем, бастауыш сынып?а арнал?ан. саба? барысында о?ушылар топпен ж?мыстанады, сурет бойынша м?тін ??райды, кестемен ж?мыс жасайды. С?раулы с?йлемге байланысты жатты?улар орындайды. Саба? барысында о?ушылар с?раулы с?йлем, оны? тыныс белгісі мен интонациясын ме?геріп шы?ады . Саба?ты? ма?саты о?ушылар?а с?раулы с?йлемдерді ме?герту, оларды тазалы??а, с?йлеу м?дениетіне , ?дептілікке ?йрету
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
б/ тез ойлау, сөйлеу қабілеттерін, танымдарын дамыту
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, топпен жұмыс, мәтінмен жұмыс ,
Көрнекілігі: кестелер: үлестірмелі топшамалар
Сабақтың барысы:
І . Ұйымдастыру бөлімі. Балалармен сәлемдесу, топқа бөлу , топ ережесін пысықтау, белсенді оқушылардың жүлдызша арқылы бағаланатынын ескерту .
ІІ . Үй тапсырмасын сұрау .
Не білдік?
а/ Сұрақтар қою арқылы өткен тапсырмаларға шолу жасау . /әр топ бойынша /
ІІІ . Жаңа сабақ Кестемен жұмыс:
әр топқа сөйлемдер беріп, топта оқытып, талдату, ерекшеліктерін айту.
топ Біз бүгін тарихи- өлкетану мұражайына саяхатқа бардық
топ - Сен қайдан келесің?
Алматыдан.
Алматыдан?
топ Қазақстан –Республикам менің!
Сөйлемдерді талдау арқылы ереже құрастыру . Сұраулы сөйлем дегеніміз -- ...........
4. Жаттығулар орындау . Оқулықпен жұмыс. 1- жаттығуды ауызша орындау.Хабарлы сөйлемдерді сұраулы сөйлемге айналдыр. Әжем бүгін қаладан келеді. Сөмкемде оқу құралдары бар. Аула ішін тазаладық . Сенбілік сенбі күні болады.
Күз келді. Жапырақтар сарғайып жерге түсе бастады. Сенің саябаққа барғы келе ме? Кіммен барғы келеді? Бүгін алғашқы қоңырау мерекесі. Мен қоңырау соқтым. Мереке әсерлі өтті ме?
Шығармашылық тапсырма: сурет бойынша сұраулы сөйлемдерді қатыстырып мәтін құрастыру .
IV. Рефлексия. Біз не үйрендік ?
V. Бағалау . сабаққа белсене қатысып, көп жұлдызша алған оқушыларды бағалау
VI.Үйге тапсырма. Сұраулы сөйлемдерді қатыстырып диалог құру
VII. Қорытындылау.
Пәні: Әдебиеттік оқу Бекітемін:
Күні: 11.12. 14 жыл
Сабақтың тақырыбы: Қайраттың жазу дәптерінен
Сабақтың мақсаты: а/Мәтінді түсініп оқуға төселдіру
ә/ Сұрақ-жауап арқылы өз ойын айтуға, ойлай білуге, қорытынды жасауға шыңдау
б/Қатесіз ,дұрыс оқуға жаттықтырып, құстарға қамқорлық жасай білуге тәрбиелеу
Көрнекілігі:
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру бөлімі:
ІІ Тез ойла жаттығулары: /Жаттаған мақал-мәтелдер/
а/«Қыс» сипаттау
ә/Оқыған өлеңдері туралы /айту/
б/Ақынның ойын қорытындылау
ІІІ Жаңа сабақ :
а/ топпен жұмыс: Ой қозғау ; Алда қандай мереке келе жатыр?
Тәуелсіздікке үлес қосқан кімдерді білесіңдер?
Қорытындылау:
4.Оқулықпен жұмыс:
а/ Мәтінді оқу
ә/Талдау
б/қорытындылау:
5. Дәптермен жұмыс:а/ Кім шапшаң?/ Сөздерге көркем сөз тап:
ә/Сөздікпен жұмыс
6« Ойнайық та, ойлайық!» Өлең құрастыру /суреттерге қарап/ -----
7.Гүлденген Қазақстан! атты сурет салу, әңгімелеу
8.Рефлексия: Қорытынды: Ой түю, мақалмен дәлелдеу/ 9. Бағалау. Үйге тапсырма
Пәні: Бекітемін:
Сабақтың тақырыбы: Қаламұш, туш, көмірмен сурет Күні: 8.12.14ж.
Мақсаты: Қаламұш, туш, көмірмен сурет салу туралы туралы түсінік беріп,оны бейнелеу тәсілдерін түсіндіру
ә/Оқушылардың сурет әлеміне деген сезімдерін ояту.
б/Оқушыларды бейнелеу өнеріне деген ынталарын одан әрі қызықтыру
Көрнекілігі:
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру бөлімі:
ІІ Суреттер бойынша/ әр топты тыңдау
ІІІ Жаңа сабақ: Қаламұш туш көмір
Қандай?
Өздері ұнатқан жануарлар жанрын бейнелеу жұмыстары: