kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

БжС технологиясының Алгоритм картасы бойынша "Жүз көлеміндегі сандарды қосу және азайту"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Жүз   көлеміндегі  сандарды  қосу  және  азайтуды  алгоритм  картасы  бойынша  меңгерту.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«БжС технологиясының Алгоритм картасы бойынша "Жүз көлеміндегі сандарды қосу және азайту"»

Тақырыбы: Жүз көлеміндегі сандарды қосу және азайту. Бжс технологиясы

Мақсаты: Жүз көлеміндегі сандарды қосу және азайту жолдарын үйрету.

Есте сақтау қабілеттерін тұрақтандыра отырып, ойлау қабілеттерін қалыптастыру.

Карта түрі: Алгоритм

ІV. Көрнекілігі: Интерактивті тақта, тірек схемалар

Сабақ барысы.

  1. Ұйымдастыру.

Бүгінгі біздің тақырыбымыз,

Жүз көлеміндегі сандарды қосу және азайту. Бұл тақырыпты біз,

Биоақпараттану және синергетика технологиясы бойынша алгоритм картасы арқылы меңгереміз.

Барлық оқушы – 14, 9 оқушы – 63%

12-13 8 оқушы

Сабағымызды бастамас бұрын , оқушыларды рухтандыру үшін,

Ортаға көшбасшыны шақырамын

1. Біз сабақта белсенді боламыз ба?

- иә

2. Мы целеустремленные ?

Да, да

3.Хавуй гот , сиксти сри пөсент?

-Иес, иес, иес



Жақсы , мне де сендерге сәттілік тілеймін.

Ендеше барлығымыз , сызбаға назар аударайық,

І. Түсіндіру

ОӘЖӘ-мен жұмыс



100 көлеміндегі сандарды қосу үшін, разрядты разрядтың астына жазып, бірліктерді бірліктерге, ондықтарды ондықтарға қосамыз.



1.Егер, бірліктердің қосындысы 10 нан кем болса, бірліктерді бірліктерге қосып нәтижесін бірліктердің астына , ондықтарды ондықтарға қосып нәтижесін ондықтардың астына жазамыз. Жауабын оқимыз.

Мысалы.

25+33=58

  1. Егер, бірліктердің қосындысы 10 нан артық немесе 10 ға тең болса, бірліктер санын бірліктердің астына жазып, бір ондықты ойда сақтаймыз, ондықтарды қосып ойдағы бір ондықты қосамыз, егер ондықтардың саны 10 нан кем болса, нәтижесін ондықтардың астына жазамыз. Жауабын оқимыз.

Бұл ережеге мысал

66+25= 91

  1. Егер, бірліктердің қосындысы 10 нан артық немесе 10 ға тең болса,бірліктер санын бірліктердің астына жазып, ал бір ондықты ойымызда сақтаймыз.ондықтарды ондықтарға қосып, ойымыздағы ондықты қосамыз егер ондықтардың саны 10 нан артық немесе 10 ға тең болса, онда бірліктер санын ондықтың астына жазамыз, ал бір жүздікті есімізде сақтаймыз. 1ді жүздіктердің астына жазамыз жауабын оқимыз.

Бұған мысал,

54+46=100



Ал жүз көлеміндегі сандарды азайту үшін не істейміз?

Келесі сызбаға назар аударайық

Разрядты разрядтың астына жазып, бірліктерді бірліктерден ондықтарды ондықтардан азайтамыз.





1.Егер, азайғыш бірліктері азайтқыш бірліктерінен кем болса, азайғыштан бір ондықты қарызға ал да, үстіне нүкте қоямыз . бірліктерді азайт та, нәтижесін бірліктердің астына жазамыз, ондықтарды азайт та, нәтижесін ондықтардың астына жазамыз. Жауабын оқимыз.

Мысалы

43 – 29 = 14

2. Егер , азайғыш бірліктері азайтқыш бірліктерінен артық болса, бірліктерден бірліктерді азайтып, нәтижесін бірліктердің астына, ондықтардан ондықтарды азайтып, нәтижесін ондықтардың астына жазамыз. Жауабын оқимыз.



Мысалы.

  1. – 23 = 44

3.Егер , азайғыш толық жүздік болса, жүздіктен 1 ондықты қарызға аламыз. 1 мен 0 дің үстіне нүкте қоямыз.бірліктерді азайтып нәтижесін бірліктердің астына жазамыз. Ондықтағы нөл 9 ға айналады.ондықтарды азайтамыз.Жүздіктер санын 1 ге кемітеміз. 0 шығады. Оны жүздіктердің астына жазбаймыз.

Мысалы

100-52=48

Түсінгендерін сұрап, уақыт 1 аяқтау. белгілеу



1. Байқау (1 шапалақ) 5+30



ТКШ АКШ ЖКШ

31+24=55 19+38=57 96-59=37



«Қолдағы қалам қателік» бұйрығымен жұмыс тоқтатылады.

Дәптерлерін көршілерімен алмастырады, Тексереді, қателерін түзетеді.

Матрицаға белгілеу.

1.Тапсырманы орындау барысында сендерге не жетпеді?

Жылдамдық--------------

Зейін-----------------

Есептеу-------------------

Шешу--------------

У2 белгілеу. (оқушы түсіндіреді)

Аралық күрделілік шегі бойынша берілген тапсырмалар бойынша түсіндіру

48+19= 67 63-26=37

У2 аяқтауды белгілеу



2. Бекіту (2 шапалақ)

АКШ АКШ ЖКШ

56+36=92 71-13=58 28+72=100

«Қолдағы қалам қателік » бұйрығымен жұмыс тоқтатылады

Дәптер алмастырады

жауапты жазамын

тексереді, түзетеді.

Қателіктерін анықтаймын,

матрицаға толық жауап бойынша белгілеймін.

2.Тапсырманы орындау барысында сендерге не жетпеді?

Жылдамдық--------------

Зейін-----------------

Есептеу-------------------

Шешу--------------

У3 Түсіндіруді бастау. (оқушы түсіндіреді)

Жоғары күрделілік шегі бойынша берілген тапсырмалар бойынша түсіндіру

36 + 64 = 100 100 – 25 = 75

У3 аяқтау, белгілеу.

3.Есте сақтау (3 шапалақ)

АКШ ЖКШ ЖКШ

55+35=90 96-59=37 100-63=37

«Қолдағы қалам қателік » бұйрығымен жұмыс тоқтатылады

Дәптер алмастырады

жауапты жазамын

тексереді, түзетеді.

Қателіктерін анықтаймын,

матрицаға толық жауап бойынша белгілеймін.

Бағалау.

Матрицаға алған + тары бойынша альфаны анықтау, егер 8 альфа болса, сабақ мақсатына жетті .

Ү. Қорытынды








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Автор: Токсанова Назигуль Сабитовна

Дата: 15.04.2017

Номер свидетельства: 409392


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства