Сабақтың тақырыбы: Білімді тиянақтау.
Сабақтың мақсаты: 1.Бірінші оқу тоқсанында қарастырылған мәселелерге
қарасты оқыту нәтижелерін (білім,білік
дағдыларын бекіте түсі).
2.Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту.
3.Пәнге ынтасын,қызығушылығын артыруға ықпал ету.
Сабақтың түрі: Саяхат сабақ.
Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру,сұрақ-жауап,ой-толғау.
Пән аралық байланыс: Ана тілі,музыка.
Көрнекілігі: Кестелер,әр түрлі суреттер ,тірек-сызбалар.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі:
Жолға шығу алдында бір-бірімізге жақсы тілек тілейік.
Өмірде,
Оқуда
Үлкен
Жетісіткке
Жетуінді
Тілеймін
2.1 ст. «Тапқырлар» Ауызша жұмыс тақтада 3 оқушы.
1) 1дм --? См 1м- ?см ?дм
10см-?дм 1ғасыр- ? жыл
1сағ-?мин
2.Қосу амалының компонентерін атап береді
3.Азайту компонентерін атап береді
4.Өрнектердің мәнін салыстыру
6+4*6-4 10-7*2-1
7+3*7-3 3+6*10-1
5. 5дм 2см*5дм
1сағ 10мин*65мин
100мин-40мин*1 сағ
6.50 һһ =60
90 = 80
- 10 = 90
Тақтадағы балалардың жұмыстарын бағалау.
2. «Ұқыптылық» станциясы
Дәптермен жұмыс:
Дәптерімізді ашайық
Қолға қалам алайық
Салақтықтан қашайық
Әдемі етіп жазайық
(күнін,айын жазады)
1.Үй жұмысын тексеру:
49 бет № 6
2.Көркем мин: 52-санның құрамын талдау.
52 санында 5 ондық 2 бірлік
52 саны ол 50 және 2
3.Математикалық диктант.
7 мен 3 қосындысына 4-ті қос
8 бен 2-нің қосындысына 5-ті қос
9 бен 1-дің қосындысына 1-ді қос
14 пен 4-тің айырмасынан 3-ті азайт
15 пен 5-тің айырмасынан 2-ні азайт
16 мен 6 –ның айырмасынан 1-ді азайт
14,15,11,7,8,9, тексеру,бағалау.
4.Сергіту сәті:
Бір-бірімізге жымияйық та күлкі әлемін маған сыйлайық .Ал еңді ыңғайлы отырып көзімізді жұмып,менің айтқандарымды қайталайық.
Мен мектепте сабақтамын
Мен бұған қуанамын
Зейінім менің өсіп
Барлаушы ретінде бақылаймын
Есте сақтау қабілетім мықты
Аңық түсініп,ойлаймын
Мен оқығым келеді
Мен жұмысқа дайынмын
Мен жұмыс істеймін
3. «Алғырлар» станциясы
Оқулықпен жұмыс №1, теңдеуді шеш:
Тақтада 3 оқушы.
3+а =10 а-3=7 10-а=3
а=10-3 а=3+7 а=10-3
а=7 а=10 а=7
3+7=10 10-3=7 10-7=3
10=10 7=7 3=3
4.Сергіту сәті: (Бастауышым) көгілдір вагон әні
5.Есеп №5.
а) 1-т-90 ә)1-т-? 7 ж,кем
2-т-? 7 ж артық 2-т-97ж.
90+7 =97(ж) 97-7=90 (ж)
Ж:2-ші т.97 ж. Бар. Ж: 2ші т,90 ж.
б) 1-т-90 (ж)
2- т -97(ж)
97-90 =7 (ж)
Ж: 2-ші т. 7 жылқы артық
6.№6 әр түрлі кесінділер сызып, ұзындықтарын салыстыру:
13см
11 см
10 см
3 см
7. «Көңілді ноталар» станциясы
а) өлең оқытады
8.Келесі станция «Ойшылдар»
а) тест бойынша жұмыс.
9.Қорытынды:
10.Бағалау :
11Үйге тапсырма: 50 бет, № 4