kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Бастауыш сыныптарда?ы математика п?нінен "35+2, 37-2 т?ріндегі ?осу ж?не азайту."ашы? саба?

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты: а) 35+2, 37-2 т?ріндегі ?осу ж?не азайтуды орындай алу?а ?йрету. есептеу да?даларын жетілдіру. Шы?ара білу да?дыларын пысы?тау.
б) тірек білімдерін жетілдіру. ?тілген материалдармен ж?мыс.
в) ?з бетінше ж?мыстану?а, ал?ан білімдерін шы?армашылы? де?гейдек?рсете алатынды?тарына шолу.

 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Бастауыш сыныптарда?ы математика п?нінен "35+2, 37-2 т?ріндегі ?осу ж?не азайту."ашы? саба? »

Начало формы

Конец формы



Сабақтың тақырыбы: 35+2, 37-2 түріндегі қосу және азайту
Сабақтың мақсаты: а) 35+2, 37-2 түріндегі қосу және азайтуды орындай алуға үйрету. есептеу дағдаларын жетілдіру. Шығара білу дағдыларын пысықтау.
б) тірек білімдерін жетілдіру. Өтілген материалдармен жұмыс.
в) Өз бетінше жұмыстануға, алған білімдерін шығармашылық деңгейдекөрсете алатындықтарына шолу.
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
Тоғайда әнімен оқушыларды жинақтау.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
1- тапсырма. Кестелік қосу және азайту дағдыларын пысықтау үшін «Мысалдар тізбегі» ойыны жүргізіледі.
2- тапсырма. Математикалық диктант
- 7 ондық және 5 бірліктен тұратын санды жаз.
- Санау кезінде 80-нің алдында тұратын санды жаз.
- 16 санын 80 ге кеміт.
- 20 санын 7-ге арттыр
- Азайғыш 70, азайтқыш 20. Айырманың мәнән тап.
- 8 санын 9-ға арттыр.
- Бірінші қосылғыш 30, екінші қосылғыш 8, Қосындының мәнін тап.
- Қалдырылған санды жаз: 47,...,49
- 35 санын 5-ке кеміт.
3- тапсырма. Өздік жұмыс.
Сандарды салыстыр.
47* 45 55 65
34 84 10 100
47 48 13 30
ІІІ Жаңа материалды түсіндіру.
Жаңа сабақты қабылдауға дайындық ретінде мынадай тақырыптар қайталанады.
а. екі таңбалы сандардың ондық құрамы.
ә. екі таңбалы сандарды ондық пен бірлікке жіктеу.
б. көршілес сандарды олардың қосындысымен ауыстыру тәсілін меңгерту, оларды тиімді тәсілмен орындау.
в. тиімді есептеу үшін қосылғыштардың орнын ауыстыра білу тәсілін қолдана алу.
осы сұрақтар төңірегінде 2-3 мысалдан орындағаннан кейін оқулықпен жұмысқа көшу.
13+6 =10+3+6=10+9=19
Барлығы неше ондық , неше бірлік болады?
Азайту жағдайы.
48 санын 40пен 8 қосындысы ретінде жазамыз. 40+8-3 40+5
35+2=30+(5+2)=37
Бірліктерге бірліктерді қосады.
Бірліктерден бірліктерді азайтады.
Мысал 2 есепте.
64+5 64+2 85см-3см
3-5 тапсырмалар мұғалім көмегімен шығарылады.
Ақ жіп- 25 Көк таспа-8м
Қара жіп-4 Қызыл таспа-4м
Жұмсалғаны-3 Жұмсалды-3м
Қалғаны-? Қалғаны-?
6- тапсырма . теңдеу шешу.

ІV. Қортындылау.
Ойын « Сандарға реті бойынша өз орнын табуға көмектес.»
Мақсаты: Сандар қатарын еске түсіруге жаттықтыру.
Тақтаға 10-нан 100-ге дейінгі толық ондықтар ілінеді. Сандар адасып қалды, өз орындарын табуға көмектес.
Бағлау, Мадақтау.
Үйге тапсырма: №4,




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Бастауыш сыныптарда?ы математика п?нінен "35+2, 37-2 т?ріндегі ?осу ж?не азайту."ашы? саба?

Автор: Айбекова Ботагоз ??сайын?ызы

Дата: 15.02.2015

Номер свидетельства: 173813


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства