kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Балы?шы мен балы?"

Нажмите, чтобы узнать подробности

?дебиеттік о?у п?нінен 3-сынып?а арнал?ан саба? жоспары

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Балы?шы мен балы?"»

Сабақтың тақырыбы: Балықшы мен балық

Сабақтың мақсаты: Ертегінің тақырыбы мен идеясын ашу

Сабақтың міндеті:

1.Ертегінің мазмұнымен танысады

2.Оқу мен жазу арқылы сын тұрғысынан ойлауы, шығармашылық қабілеті дамиды

3.Жақсы мен жаманды ажырата білуге, адамгершілік асыл қасиеттерге тәрбиеленеді.

Сабақтың типі: Жаңа білім беру.

Сабақтың түрі: Ертегі сабақ

Әдіс- тәсілдер: психологиялық ахуал, ой шақыру, топтасу, топтық тапсырма, түртіп алу, үзінді жайлы пікір, ұқсастық пен айырмашылық.


Болжамдап отырған нәтиже: Адам бойындағы мейірімділік, қанағат сияқты қасиеттермен танысады.Еңбек етпей арман орындалмайтын білетін болады. Кейіпкерге мінездеме бере алады.


Негізгі идеясы: Ертегідегі оқиғаның өмірде адам бойындағы кездесетін қасиеттер екенін біледі. Одан қорытынды түйін ш ығарады. Өмірде ой қорытып, ұстаным ете алады.


Көрнекілігі: Автор суреттері кейіпкерлер, постер, маркерлер, стикерлер




Р/с

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушы әрекеті

1)

Ұйымдастыру кезеңі

Тілек тілеу

Оқушылардың өз есімдерінің бастапқы дыбысынан басталатын адамгершілік қасиетерді айта білу(Асылжан- ақылды бол,

(Кәдіржан-қадірлі бол)

Сыныпта жақсы психологиялық ахуал қалыптасады. Адамгершілік құндылықтары артады

2)

Топтасу

Күн шуағының бетін басқан бұлттарды ашу.

Қанағат, Мейірім, Арман сөздері жазылған

Оқушылар бұлтты ашу арқылы өз топтарын табады

3)














4)

Үй жұмысын сұрау














Жаңа сабаққа ену







Оқулықпен жұмыс

Қызығушылығын ояту

Суретке қараймыз

Өткен тақырып бойынша сөзжұмбақ шешу

1.Ерте- ерте ертеде деп басталатын халық ауыз әдебиетінің бір түрі

2. Үш жігіт хикаясын қай ұлттың жазушысы ?

3. Авторының аты-жөні кім?

4. Олар не іздеді?

5. Кімдер аттанды?

6.Қай жігіт ақылды болды?


Ой қозғау сатысы:

Көк теңізде нелер жүруі мүмкін?

Суреттегі ақын кім?

Ертегінің авторы кім?

Ертегіні қазақ тіліне аударған кім?

Топтастыру

Топқа тапсырма

1-топ Үй тұр емен қақпалы

2-топ Атқораға айдады

3-топ Желкесінен сүйрелеп


Кейіпкердің келбетін ашу

1.Балықшы

2.Балық

3.Кемпір

Парықсыз, арам, кедей, қанағатсыз, өр көкірек, мейірімсіз, астамшыл,қайырымсыз,

Еңбекқор, адал , қайырымды, жанашыр, сабырлы, ризашыл ақылды, жақсы,мейірбан, қатал.




Көк теңіздің суреті



1.Ертегі



2.Түрік


3.Назым - Хикмет

4.Өлместің тасы

5.Үш жігіт

6.Үшінші



Балықтар т.б

А. С. Пушкин

А. С. Пушкин

Ахмет Байтұрсынов


Әр топ өз жұмыстарын постерге түсіреді, және оны қорғайды...



5)





6)

Дәптермен жұмыс





Сергіту сәті

АКТ

Түртіп алу

Ертегідегі түсініксіз сөздерді теріп жазу



Қимылды ырғақ


Қалау-тілек

Патшағар-қарғыс атқан

Мұнар жабылу-жабырқау

Ноутбукпен жұмыс жасайды

7)

Ой- толғаныс

Егерде............

Егер мен балықшы болсам

Кімнің мінезін өзгерткің келеді?

Ертегіде нені күттің?

Оқушылар өз болжамдарын айтады


8)

Қорытынды

Веен диаграммасы

Ұқсастығы Айырмашылығы

Талмай еңбектену Адал еңбек ету

Талаптану

Алға ұмтылу





9)

Кері- байланыс орнату

Алтын балыққа өз тілектерін айтып өз тілектерін жазу

Көңілді стикерлерге жазады, теңіздегі алтын балыққа жапсырады.

10)

Бағалау

Әр оқушыны табыс критерилері бойынша

Бағалау

1.Үй жұмысына жауап беру белсенділігі

2.Топтық жұмыстағы белсенділігі

3.Эссе жазуға

4.Ұқсастық пен айырмашылық



Әр оқушы өз есімдерінің тұсынан қанша жұлдызша жинағанына қарай өзін-өзі бағалайды









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
"Балы?шы мен балы?"

Автор: Сатбаева Мадина Балабек?ызы

Дата: 05.05.2016

Номер свидетельства: 324448


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства