kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Б.Емельянов "Бүркіт"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы: Бүркіт

Сабақтың мақсаты:  Оқушыларға Б Емельяновтың «Бүркіт»  әңгімесін оқыта отырып,түсініп оқуға, өз пікірін тиянақты жеткізе білуге үйрету.

Дамытушылығы: Тіл байлығын, сөздік қорын дамыту.

Тәрбиелілігі:Қайырымдылыққа,Мейірімділікке, табиғатты аялай білуге тәрбиелеу.

Әдісі: ой қозғау, түсіндіру, сұрақ – жауап СТО технологиясының әдістері.

Көрнекілігі:  тақырыпқа байланысты суреттер.

Топтастыру стратегиясы

Сабақтың барысы:

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Б.Емельянов "Бүркіт"»

Сабақтың тақырыбы: Бүркіт


Сабақтың мақсаты:  Оқушыларға Б Емельяновтың «Бүркіт»  әңгімесін оқыта отырып,түсініп оқуға, өз пікірін тиянақты жеткізе білуге үйрету.


Дамытушылығы: Тіл байлығын, сөздік қорын дамыту.


Тәрбиелілігі:Қайырымдылыққа,Мейірімділікке, табиғатты аялай білуге тәрбиелеу.

Әдісі: ой қозғау, түсіндіру, сұрақ – жауап СТО технологиясының әдістері.

Көрнекілігі:  тақырыпқа байланысты суреттер.

Топтастыру стратегиясы

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру

1.Сәлеметсіздер ме!

2.Здрасвстуйте!

3.Hello!

Шаттық шеңбері:

Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Психологиялық дайындық

Қара достым жан-жаққа,

Дайынсың ба сабаққа?

Кітап ,дәптер,қалам да,

Бәрі-бәрі орнында...

Топқа болу

1-топ «Қыран »

2-топ «Сұңқар»

3-топ «Бүркіт»

2..Үй тапсырмасын тексеру


Модуль  Диалогтық оқыту   


Ақсақ киік өлеңінің мазмұнын білу.


Киік қай жерді мекендейді екен?

Ақын киікті атқан адамдарға қандай назасын білдіреді?

Неге деп ойлайсың?

Қазақ киікті басқаша қалай атайды екен? (бөкен).

Бөкеннің сұлулығын ақын қалай суреттейді?

Бөкенді ақын кімге теңейді?

Сөзінің соңын ақын қалай аяқтап отыр?

Ойын: «Кім жылдам»

Жаңа сабақ:

Модуль АКТ пайдаланып  «Бүркіт» мәтінінің авторымен таныстыру.


Борис Емельянов -1941жылы Хабаровск өлкесінде дүниеге келген.Ол қазақ,орыс композиторы.


 Жаңа сабақтың мазмұнын ашу.


Мұғалім бүркіт туралы түсінік беру. Слайдттан көрсету.


-Бүркіт киелі,қастерлі құс.Бүркітті ежелден«қасиетті құс» деп қастерлеп, «дала сермеңдесі», «көк тәңірісі», «аспан перісі», «қанаттылар ханы»деп құрмет тұтты.

Бүркіт жыртқыш құс.Оның түсі қоңыр. Салмағы 4кг дейін барады.Дене тұрқы 95см,жайған қанаты 2м. Аяғы 4 саусақты,оның артқысын «тегеуріні»,ішкісін «жем басар»,ортаңғысын «сығымы»,шеткісін «шеңгелі»деп атайды.Бүркіт суыр, қоян, түлкі, борсық аулайды,Тұяқты жануарлардан ақбөкен,елік,таутеке,қара құйрық секілді аңдардың төлдерін жейді.Бүркітті ерте кезден ұстаған,аңшылыққа үйреткен.Бүркіті бар үйде жын шайтан болмайды деген ұғым бар.Құстың алдынан қыз-келіншектер,бозблаларды өткізбейді.Бүркіт бір сілкінгенде үйден бір пәле кетеді деп ырымдайды.Бүркіттің қанатын,құйрық қауырсынын,тұяғын,аяғын алып іліп қояды. Мұның себебі:қасиетті құс адамды пәле-жаладан, қауіп-қатерденсақтайды.


Бүркіттің қырағылығын,қасиеттілігін АКТ-ны пайдаланып интерактивті тақтаданвидеоролик көрсету.


Мәтінді екі топ өз беттерінше оқып шығып, бөлімге ат қою.


1-топ  Ауылға аңшылардың келуі.


2-топ  Бүркіттің  қайырымдылығы,көмегі.


3-топ Қорытындылау


Мәтінді оқып болған соң оқушылардың INSERT түртіп алу жүйесі бойынша сөздік жұмыстарын ортаға салу.

Үш тілді меңгеру

Қазақша-бүркіт

Орысша-орел

Ағылшынша-eagle


Сөздік жұмысын жүргізу.Дәптермен жұмыс


Томаға— бүркіттің басына, көзіне кигізетін былғары тымақ.


Шел—  жаны жоқ ет.


Көмескі-білінер-білінбес,әлсіреген дыбыс


Оба- аурудың атау (іш ауру).


Бүркітті ҚР-ның туымен байланыстыру (слайдттан көрсету)


Сергіту сәті:


бойынша жаңа сабақты пысықтау.

Топтық жұмыс:

1-топ Мәтінге сүйеніп бүркітті сипаттау.


2-топ Бүркіттің әрекетін жауыз адамдар әрекетімен салыстыру.

3-топ Суретке қарап сипаттау


Рефлексия


Суреттерді пайдаланып,осы мәтін бойынша мультфильм құрастыру (слайдттан көрсету)


Бағалау: 1.Әр топтың топ басшысы өз тобындағыларды жетонмен бағалау


2.Әр оқушыға баға қою


Смайликке өз ойларын жазып жапсыру.


Үйге тапсырма:Мәтіннің мазмұнын білу


 




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Б.Емельянов "Бүркіт"

Автор: Қосанова Айкерім

Дата: 03.03.2017

Номер свидетельства: 397564


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства