kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ауызша есептеу ар?ылы о?ушыларды? логикалы? ойлауларын жетілдіру

Нажмите, чтобы узнать подробности

О?ушыларды? математика?а ?ызы?ушылы?тарын, ынтасын, зейінін, ойын элементтері ар?ылы арттыру. Ой ?рісін ке?ейту, логикалы? ойлау ?абілеттерін дамыту. Б?секеге ?абілетті т?л?а т?рбиелеу, шы?армашылы??а баулу.

Математика-ермек емес балалы?,

Математика-к?регендік, даналы?.

Математика -??рметтеуге лайы?,

Кел, балалар, м?ны жа?сы ??айы?!

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ауызша есептеу ар?ылы о?ушыларды? логикалы? ойлауларын жетілдіру»


Қарағанды қаласы №41ЖББОМ

Какенова Даметкен Мугдариевна бастауыш сынып мұғалімі

Математика шеберлік сабағы

3 «Ә»сынып




Сабақтың тақырыбы: Ауызша есептеу арқылы оқушылардың логикалық ойлауларын жетілдіру.

Сабақтың мақсаты:1. Оқушылардың математикаға қызығушылықтарын, ынтасын, зейінін, ойын элементтері арқылы арттыру.

2.Ой өрісін кеңейту,логикалық ойлау қабілеттерін дамыту.

3.Бәсекеге қабілетті тұлға тәрбиелеу, шығармашылыққа баулу.

Сабақтың типі: аралас

Сабақтың түрі: Брейн-ринг.

Пәнаралық байланыс:

Көрнекілігі: Планшет, слайдтар, қоңырау (сигналдық белгі үшін)

Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал туғызу. Оқушыларға сәттілік тілеу.

Математика - ақыл- ой гимнастикасы. Ендеше ой гимнастикасын жасайық.

«Доп» арқылы ауызша бірнеше амалдар орындау.

Математика – ермек емес балалық, (1 слайд)

Математика – көрегендік, даналық.

Математика – құрметтеуге лайық,

Кел, балалар, мұны жақсы ұғайық! –дей отырып бүгінгі сабағымызды бастаймыз.

-Бүгінгі шеберлік сабағымыз бәрімізге таныс ойынның бір түрі «Брэйн-ринг» түрінде болмақ. Яғни жарыс түрінде өтеді. Бұл ойынды оқушылар үш топқа бөлініп ойнайды. Бұл ойын бірнеше рингтен тұрады.

- Әр топ сабақ соңында өздерінің ұпай сандарына байланысты атқа ие болады.

«Тапқырлар» «Ойшылдар» « Алғырлар»


Әр бір дұрыс жауаптарға геометриялық фигуралар беріледі (әр топқа).


1-ринг. Бәйге. 1. Есепте. Артық өрнекті тап (2 слайд)

67 - 42 = 25

32 - 7 = 25

75 - 50 = 25

89 - 65 = 24 артық өрнек

58 - 33 = 25

46 - 21 = 25

2-ринг. «Шапшаң есепте». 1. Ойлан, тап (3 слайд)

(Жауабы: үшбұрыш – 2, төртбұр – 4, дөңгелек – 3)

12 = 3 * 2 * 2

12 = 3 * 4

24 = 2 * 2 * 2 * 3

24 = 2 * 3 * 4


2. «Қызықты қоршаулар»

95 = 48 + (32 ) + 15

95 = 48 + (34) + 13

95 = 13 + (67) + 15

100 = 34 + 39 + 2

100 = 34 + 10 + 56

100 = 56 + 17 + 27


90 = 57 + 11 + 22

90 = 57 + 12 + 21

90 = 21 + 47 + 22


3-ринг. «Кім жылдам?». Ауызша есептеу. (4 слайд)


72 : 8 * 4 + 6 : 7 = (6) 81: 9 * 6+18 : 8 = (9) 63 : 7 * 6 + 18 : 8 = (9)


4-ринг. «Тапқырлыққа тапсырмалар». (сергіту сәті ) (5 слайд)


Мына суреттерде қанша үшбұрыштар, қанша төртбұрыштар бар?

(адам, үй, күшік бейнесі)


Қатынасушылармен жұмыс: «Сиқырлы шаршылар»

-5 таяқшаны қалай ауыстырғанда 2 шаршы шығады?


5-ринг. «Заңдылығын тап» (6 слайд)

Нәтиже 100 болатындай, 5 5 5 5 цифрларының арасына жақшалар мен амалдар таңбасын қой. Жауабы: (5+5) *(5+5) = 100


6-ринг. Математикалық жекпе-жек. (7 слайд)

Сандар қатарын жалғастыр: 7 14 21 ... (28, 35, 42,49, 56,63,70)

8 16 24 ... (32,40, 48,56,64,72,80)

9 18 27 ... (36, 45,54,63,72,81,90)


7-ринг. «Ойлан, тап». (8слайд)

-1 үлкен және бірдей 4 кішкене шаршы алу үшін, 3 таяқшаны қалай жылжыту керек?


-Сызбада неше шаршы бар? Екі таяқшаны ауыстырып, 3 бірдей шаршыны қалай алуға болады? 2 таяқшаны қосып, қалай 4 бірдей шаршы алуға болады?


Қорытынды кезең. Әр топ жетекшісі өздерінің ұпай сандарын есептеп шығарады да топ аттарына ие болады. Топтарға қошемет көрсету.

Оқушылар білімін мадақтау

Қиын есеп оңай - ақ шығар, (9 слайд)

Миды егер шынықтырсаң.

Жеңімпаздар алға озар,

Математиканы болса ұғар.






































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Ауызша есептеу ар?ылы о?ушыларды? логикалы? ойлауларын жетілдіру

Автор: Какенова Даметкен Мугдариевна

Дата: 19.01.2016

Номер свидетельства: 279164


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства