Саба?ты? ма?саты:Ауаны? т?рлі жа?дайда ластануы жайлы т?сіндіру, оны ?ор?ау шараларымен таныстыру.Ауа туралы білім-танымын шы?дау, д?ние танымын ке?ейтіа ?ызы?ушылы?ын арттыру, шы?армашылы?пен айналысу?а баулу.?орша?ан ортаны ?ор?ау?а, ?мір с?ріп отыр?ан планетасын экологиялы? апаттардан ?ор?ау?а, оны с?юге т?рбиелеу.
Саба?ты? ?дісі: т?сіндіру, с?ра?-жауап, к?рнекілік к?рсету ар?ылы т?сіндіру, ойын ойнау, жарыс.
Саба?ты? к?рнекілігі: Карта, сызба-плакат, топтамалар, суреттер
Саба?ты? барысы:
?йымдастыру кезе?і: (амандасу, т?гендеу)
?й тапсырмасын с?рау.
Ауа-райы.Климат.
?й тапсырмасын ?орытындылау.
Ауа-райы дегеніміз не? К?рсеткіштерін санамалап айтып шы?. Климат дегеніміз не? ?аза?станны? климаты туралы не білесі??
Жа?а саба?:
Ауаны? ластануы. Ауаны ?ор?ау.Мазм?нын т?сіндіру. Суреттерді? к?мегімен ауаны? ластану жолдарын санамалау.
Жа?а саба?ты пысы?тау.Ауыл мен ?алада ?сетін ?сімдіктерді? ?за?ты?ы ауаны? ластануынан екенін д?лелдеу
Та?тамен ж?мыс.
Сызбамен ж?мыс.
О?улы?пен ж?мыс. Іштей о?у, тізбектей о?у.
Д?птермен ж?мыс.
Ауаны ?ор?ау: Машина?а с?згі орнату.
К?галдандыру.
Завод м?ржасын ?ондыр?ы орнату.
С?йы? отынды газбен ауыстыру.
Шы?армашылы? тапсырманы орындау.
Жеке о?ушымен ж?мыс.
Ойын: «Кім жылдам?».
Саба?ты ?орытындылау:Схемамен ж?мыс, кестені толтыру.
?йге тапсырма: Т?сініп о?у.Ауа-райы та?ырыбына ??гіме жазу.
Ба?алау:
Просмотр содержимого документа
«: Ауаны? ластануы.Ауаны ?ор?ау»
Пәні: Дүниетану Сыныбы 2
Сабақтың тақырыбы: Ауаның ластануы.Ауаны қорғау.
Сабақтың мақсаты :Ауаның түрлі жағдайда ластануы жайлы түсіндіру, оны қорғау шараларымен таныстыру.Ауа туралы білім-танымын шыңдау, дүние танымын кеңейте қызығушылығын арттыру, шығармашылықпен айналысуға баулу.Қоршаған ортаны қорғауға, өмір сүріп отырған планетасын экологиялық апаттардан қорғауға, оны сүюге тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі : түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру, ойын ойнау, жарыс.
Сабақтың көрнекілігі : Карта, сызба-плакат, топтамалар, суреттер
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: (амандасу, түгендеу)
Үй тапсырмасын сұрау.
Ауа-райы.Климат.
Үй тапсырмасын қорытындылау.
Ауа-райы дегеніміз не? Көрсеткіштерін санамалап айтып шық. Климат дегеніміз не? Қазақстанның климаты туралы не білесің?
Жаңа сабақ:
Ауаның ластануы. Ауаны қорғау.Мазмұнын түсіндіру. Суреттердің көмегімен ауаның ластану жолдарын санамалау.
Жаңа сабақты пысықтау. Ауыл мен қалада өсетін өсімдіктердің ұзақтығы ауаның ластануынан екенін дәлелдеу
Тақтамен жұмыс.
Сызбамен жұмыс.
Оқулықпен жұмыс. Іштей оқу, тізбектей оқу.
Дәптермен жұмыс.
Ауаны қорғау: Машинаға сүзгі орнату.
Көгалдандыру.
Завод мұржасын қондырғы орнату.
Сұйық отынды газбен ауыстыру.
Шығармашылық тапсырманы орындау.
Жеке оқушымен жұмыс.
Ойын: «Кім жылдам?».
Сабақты қорытындылау: Схемамен жұмыс, кестені толтыру.
Үйге тапсырма: Түсініп оқу.Ауа-райы тақырыбына әңгіме жазу.
Бағалау: