Саба?ты? ма?саты: А) Білімділік
?осу ж?не азайту амалдарымен байланысты
??рылысы к?рделі те?деулерді шешу, ?осу мен
азайту ?зара кері амалдар екеніне к?з жеткізу.
?) Дамытушылы?
О?ушыларды? ой-?рісін, тіл байлы?ын
математикалы? тілде с?йлеуге машы?тандыру.
Б) Т?рбиелік
О?ушыларды ептілікке, ал?ырлы??а, топта
?жыммен ж?мыс жасау?а т?рбиелеу.
Саба?ты? т?рі: Жа?а саба?
Саба?ты? ?дісі: ой ?оз?ау, т?сіндіру, топты? ж?мыс
К?рнекілігі: фигуралар, а?аштар, г?лдер слайдтар.
Просмотр содержимого документа
«Ашы? саба? Те?деуді шешу»
Сабақтың тақырыбы: Теңдеуді шешу 1-7 мысал
Сабақтың мақсаты: А) Білімділік
Қосу және азайту амалдарымен байланысты
құрылысы күрделі теңдеулерді шешу, қосу мен
азайту өзара кері амалдар екеніне көз жеткізу.
Ә) Дамытушылық
Оқушылардың ой-өрісін, тіл байлығын
математикалық тілде сөйлеуге машықтандыру.
Б) Тәрбиелік
Оқушыларды ептілікке, алғырлыққа, топта
ұжыммен жұмыс жасауға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: ой қозғау, түсіндіру, топтық жұмыс
Көрнекілігі: фигуралар, ағаштар, гүлдер слайдтар.
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Психологиялық ахуал.
ІІІ. Топқа бөліну.
Менің сүйікті фигурам!!!
Мақсаты: өзіне қалаған фигураны таңдау, топқа бөліну.
Топ: Үшбұрыш.
Топ: Тік төртбұрыш.
Топ: Дөңгелек.
ІҮ. Үй жұмысы. 6-мысал
Ү. Ойын. «Не байқадың?»
Мақсаты: үш таңбалы сандарды салыстыру, құрамы нешеге артып, кемуін табу. Тігінен және көлденеңінен арттыра санау.
Жаңа сабақ
ҮІ. Ұжымдық жұмыс
Суретте нелер жүзіп жүр?
Қай көлдегі белгілі?
Х – 9 нені білдіреді? 20 – 6 өрнегі ше?
Төмендегі көлде үйрек белгісіз еді қасқыр 9-ын жейді.
Жоғарыда 20 үйрек жүзіп жүр еді. Арыстан 6 үйректі жеді. Неше үйрек қалды?
Екі көлдегі үйрек тең болды.
ҮІІ. Теңдеу құру.
1-қадам Х – 9 = 20 – 6
2-қадам х – 9 = 14
3-қадам х = 14+9
4-қадам х = 23
23 – 9 = 20 – 6
ҮІІІ. Ойын: «Қай топ алда?»
Мақсаты: үш топ өз теңдеуін кеспеде топ болып орындайды, дәлелдеп әр топ бір-бірін тексереді.
ІХ. Жай теңдеу мен күрделі теңдеуді салыстыру
Х. Сергіту сәті. Ырғақты би қимылдарын жасау.
ХІ. Тақтамен жұмыс. 5-есеп
Мақсаты: суретке қарап есепті талдап, бір амал және екі амалмен шешімін табу.
ХІІ. Логикалық есеп.
Мақсаты: шапшаң ойлау, шешімін табу дағдысын арттыру.
ХІІІ. Деңгейлік тапсырма
Мақсаты: әр бала 3 минутта 3 деңгейдің тапсырмасын орындау
ХІҮ. Сабақты пысықтау.
Не білдік?
Не үйрендік?
Атадан мал қалғанша, тал қалсын.
Әр топ еккен ағашымен топтарын бағалау.
Үйге тапсырма. 7-мысал