Күні: 24.01.2017ж
Сынып: 1м-сынып
Қатысқандар саны: 22
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Табиғатқа саяхат. Б б дыбысы мен әрпі.
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары
1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту
1.8 Берілген тақырыпта буындардан сөздер құрау.
1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту
Сабақтың мақсаттары
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Жетістік критерийлері
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
Құндылықтарды дарыту
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс
Өнер, ана тілі сабағы
АКТ қолдану дағдылары
видео жазбалармен таныстырдым
Тілдік құзыреттілік
Балық-рыба, бұзау-теленок
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
Сыныбымыз тап-таза
Бор да дайын тақтада
Ойымызды жинақтап
Отырайық партаға
Шаттық шебері
Мұғалімнің іс-әрекеті
Өткен әріптер бойынша қайталау жұмыстарын жүргізу.
Түсіндіру
Топпен жұмыс
1.Қалып қойған әріптерді тауып жазу.
2.Берілген сөздерге дыбыстық талдау жасау.
3.Дауысты және дауыссыз дыбыстарды жазу.
Карточкалар тарату
Оқушылардың іс-әрекеті
Балалар дауысты дыбыстарды табады, оларға дыбыстық талдау жасайды. 4- топ жарысады
Жарысу
Жаңа сабақ
Жұмбақтар жасыру:
1) Өзі біреу, көзі үшеу. (бағдаршам)
2) Қанаты жоқ ұшпайды
Су астында қыстайды. (балық)
3) Жазу жазып жалықпаған
Жаза-жаза арықтаған (бор)
Жұмбақтың жауаптарынын басында қандай дыбыс естіліп тұр?
Б дыбысынан басталатын суреттер көрсету
Б дыбысы дауыссыз дыбыс, себебі дыбыс созылмайды.
Таныстырылым
Оқулықпен жұмыс
Сурет бойынша сұрақтар қою.
.
Бор неден жасалады?
Бор туралы мағлұмат беру. Бордың түрлерін көрсету.
Мәтіннің авторы Қайранбай Жұмабай туралы мәлімет айту.
Диалогті сыныптасыңмен рөлге бөліп оқы.
Бақа мен балықтың мекен ететін жерлерін видеомен
көрсету.
Әр топтан 1 оқушыдан шығарып мәтінді рөлге бөліп оқу. Автор, Бақыт, Болат болып оқиды.
Мәтінді рөлге бөліп оқыту.
Сергіту сәті
Оқушылар видео роликке қарап сергіту сәтін қайталайды.
Видео ролик
Дәптермен жұмыс
Б әрпінің бірінші бетін жазып орындайды. Аяқталмаған сөздерді жазады.
Әдемі жазу
Не білдік? Не үйрендік?
Оқушылар бүгінгі сабақта нені үйренгендерін айтады
Өз ойларын айту
Сабақтың соңы
Рефлексия
Оқушылар тақтада тұрған смайликтерге стикер жабыстырады.
4- топтың жинаған смайликтерін санап, мақтау, мадақтау.
Стикер жабыстырады
Үйге тапсырма беру
Қарамен жазылған сөздерді және мәтінді оқып келу.