kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашық сабақ.Шешендік өнер "Мен оқырманмын" 4 "Г"сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

Мақсаты: 

  1. Кітаптың адам өміріндегі орны туралы мәлімет беру.
  2. Кітап оқуға қызығушылығын арттыру.
  3. Ойлау қабілетін дамыту.

Сабақ түрі: Жаңа сабақ.
Әдіс – тәсіл: іздендіру, түсіндіру, аудару.

Пән аралық байланыс: қазақ тілі, әдебиеттік оқу.
формасы: топпен, жұппен, жеке жұмыс, іскерлік ойындар.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ.Шешендік өнер "Мен оқырманмын" 4 "Г"сынып»





261 орта мектеп











Ашық сабақ



Сабақтың тақырыбы: «Мен оқырманмын»

Сыныбы: 4 «г»

Пәні: Шешендік өнер

Пән мұғалімі: Шаленова Анар



















2017-2018 оқу жылы





«Мен оқырманмын»

Күні: 26.01.2017 жыл

Сыныбы: 4 «г»

Пәні:  «Шешендік өнер»
Мақсаты: 

  1. Кітаптың адам өміріндегі орны туралы мәлімет беру.

  2. Кітап оқуға қызығушылығын арттыру.

  3. Ойлау қабілетін дамыту.

Сабақ түрі: Жаңа сабақ.
Әдіс – тәсіл: іздендіру, түсіндіру, аудару.

Пән аралық байланыс: қазақ тілі, әдебиеттік оқу.
формасы: топпен, жұппен, жеке жұмыс, іскерлік ойындар.

Сабақтың барысы: 

  1. Ұйымдастыру кезеңі

  2. Психологиялық ахуал

  3. Үй жұмысын сұрау

  4. Қызығушылығын ояту

  5. Қорытындылау.


Психологиялық ахуал:

Досты көп табамыз,

Қашан да қайда да.

Достар бір-біріне,

Сенімді боламыз.

Үй жұмысын пысықтау:
- Балалар, біз өткен мен қандай тыңдаушымын сабағын өттік.

«Абайдың үш сөзімді қатар қабылдауы» деген әңгімесінен үзінді оқы.

І-топ. Абай қандай тыңдарман?

ІІ-топ. Ол үшін адамға қандай мінез қажет деп ойлайсың?

ІІІ-топ. Мәтін неліктен «Абайдың үш сөзімді қатар қабылдауы» деп аталған?

ІV-топ. Абай Қауменді тыңдарда қандай іс жасап отырды?


Жаңа сабақ: Артық ғылым кітапта,

Ерінбей оқып көруге. Абай Құнанбаев

  1. Анкета.

Анкетаның сұрақтарына жауап беріп көр.


Мен оқырманмын

Толық жауабы

Жоқ

  1. Ең бірінші оқыған кітабың есіңде ме?




  1. Қайталап оқығың келетін сүйікті кітабың бар ма?



  1. Қай кітапта өмір сүргің келеді?




  1. Қай кейіпкерлермен өмір сүргің келеді?




  1. Қанша сүйікті кітабың бар?




  1. Ең сүйікті кітабың қандай?







  1. Ереже түсіндіру.

*Экслибрис – кітаптың кімдікі екендігін айқындауға қойылатын таңба, белгі. Ол көркемделіп, безендіріледі – графикалық өнерге жатады.

*Картотека-кітаптың мәліметтерін, (яғни кітаптың аты, авторы, шыққан жылы, баспасы, тіркелу нөмері, т.б) жазған карточкалардың жүйесі және оларды сақтайтын жәшіктер.

*Каталог (тізімдеме)-кітаптардың белгілі бір тәртіппен жасалған тізімі.


  1. Сергіту сәті

  2. Мақалалардың тақырыбынан мазмұнын анықта.

АЛЛЕРГИЯ ДЕГЕНІМІЗ НЕ?

ЖАРТАСТАҒЫ СУРЕТТЕР

ҚАЗАҚ ЖЕЛАЯҒЫ

ФУТБОЛ ТАРИХЫ

ҚҰПИЯҒА ТОЛЫ ҒАЖАЙЫП АНТРАКТИДА

СӨЙЛЕУ ӘДЕБІ

  1. Жеке жұмыс. Анкета алу.

Анкетаның сұрақтарына жауап беріп көр. Толық жауабын жаз немесе жоқ деген бағанның тұсына сызықша қой.

Менің үйдегі кітаптарым

Толық жауабы

Жоқ

  1. Үйде кітапханаң бар ма?



  1. Шамамен қанша кітап бар?



  1. Олар тақырып бойынша, алфавитпен орналасқан ба?



  1. Картотекаң немесе каталогың бар ма?



  1. Үйдегі кітапханаңда қандай кітаптардың болғанын қалайсың?



  1. Кітапқұмар атанған адамдарды білесің бе?



  1. Өзіңді кітапқұмарлар қатарына жатқызасың ба?



  1. Теледидар мен кітаптың қайсысы сені көбірек қызықтырады?



  1. Сенде экслибрис бар ма?




  1. Есте сақтау қабілетіңді тексер. «Сөздер тізбегі» ойыны

Есте сақтау қабілетіңді тексеріп көр. Кестедегі жазуларды 30-50 секунд шамасында мұқият қарап, неше сөз бар екенін және сол сөздерді жаттап ал. Енді кестені жауып қойып, есіңде қалған сөздерді ата.

КІТАПХАНА КАТАЛОГ ӘЛІПБИ ТІЗІМ ҰСЫНЫМ

ТАҚЫРЫП КАРТОТЕКА МӘДЕНИЕТ

7. Жұптық жұмыс

1. Қай тақырыпқа арналған сөздер?

2. Осы сөздерден сөз тіркесін құра?

Кітапхана, каталог, әліпби, ұсыным, тізім, тақырып, картотека, мәдениет.

Қорытындылау:

-Экслибрис дегеніміз не?

-Картотека дегеніміз не?

-Каталог дегеніміз не?

Үйге тапсырмасы: Осы кезге дейін оқыған кітаптар тізімін жасау.





І-топ. Абай қандай тыңдарман?




ІІ-топ. Ол үшін адамға қандай мінез қажет деп ойлайсың?





ІІІ-топ. Мәтін неліктен «Абайдың үш сөзімді қатар қабылдауы» деп аталған?






ІV-топ. Абай Қауменді тыңдарда қандай іс жасап отырды?









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Ашық сабақ.Шешендік өнер "Мен оқырманмын" 4 "Г"сынып

Автор: Шаленова Анар Серікқызы

Дата: 05.04.2017

Номер свидетельства: 406861


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства