kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашы? саба? "Жала? ж?не жайылма с?йлем" ?аза? тілі 3 "Б" сыныбы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: “Жала? ж?не жайылма с?йлем”.Саба?ты? ма?саты:  а)о?ушылар?а жала? ж?не жайылма  с?йлемдер туралы т?сінік беру.  Жала? с?йлемді жайылма с?йлемнен  ажырата білуге ?йрету;                    ?)О?ушыларды? с?здік ?орын ж?йелі де еркін с?йлеуін байланыстырып с?йлеу                                да?дыларын, шы?армашылы?ын дамыту; б)О?ушыларды ?здік ж?мыстану?а, ізденуге,                                             топпен ж?мыстану?а баулу.ІІІ. Саба?ты? т?рі: Жа?а саба?.

IV. Саба?ты? ?діс-т?сілдері:С?ра? - жауап, т?сіндіру, топпен ж?мыс.

V. Саба?ты? к?рнекілігі:  Тірек - сызба, слайд

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашы? саба? "Жала? ж?не жайылма с?йлем" ?аза? тілі 3 "Б" сыныбы »

І.Сабақтың тақырыбы: “Жалаң және жайылма сөйлем”

ІІ.Сабақтың мақсаты: а)Оқушыларға жалаң және жайылма

сөйлемдер туралы түсінік беру.

Жалаң сөйлемді жайылма сөйлемнен

ажырата білуге үйрету;

ә)Оқушылардың сөздік қорын жүйелі де

еркін сөйлеуін байланыстырып сөйлеу

дағдыларын, шығармашылығын дамыту;

б)Оқушыларды өздік жұмыстануға, ізденуге,

топпен жұмыстануға баулу.



ІІІ. Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.

IV. Сабақтың әдіс-тәсілдері:Сұрақ - жауап, түсіндіру, топпен жұмыс.

V. Сабақтың көрнекілігі: Тірек - сызба, слайд

VI. Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру
Шаттық шеңбер.
ІІ. Қызығушылығын ояту
Бүгін біз балалар сабақта топпен жұмыс істейміз.
І топ. Бастауыш

ІІ. топ. Баяндауыш

ІІІ. топ. Тұрлаусыз мүше.


Топ басшысын сайлау.



ІІІ. Қайталау – білім анасы.

Тест жұмысы

1.Сөйлемнің түрін анықта. Орман неткен тамаша

а)хабарлы

ә)сұраулы

б)лепті

2. Бастауышты тап. Астана - көркем қала.

а)Астана

ә)көркем

б)қала

3. Абай ақын. Қандай тыныс белгісі жазылмаған?

а)нүкте

ә)сызықша

б)үтір

4. Бастауышқа қойылатын сұрақтарды тап?

А)кімді? нені? қанша? не?

ә)не істеді? қандай? кім?

б)кім? кімдер? не? нелер?

5. Баяндауышқа қойылатын сұрақтарды тап?

а)не істеді? не қылды? қайтті?

ә)кім? кімді? қанша?

б)не? нелер? қайда?

6. Тұрлаулы мүшелерден тұратын сөйлемдерді тап?

а)Әсет үйге келді.

ә)Дәурен жүгірді.

б)Майра домбыра тартты.

7. Тұрлаусыз мүшелері бар сөйлемді тап?

а)Салтанат биледі.

ә)Мал жайылды.

б)Қайрат қақпаны қорғады.

IV.Білімді мыңды жығар (сұрақ – жауап)

1.Сөйлем деген не?

2. Сөйлем түрлерін ата?

3. Сөйлем мүшелері деген не?

4. Бастауыш деген не?

5.Баяндауыш деген не?

6. Бастауыш пен баяндауыштың арасында қай уақытты сызықша қойылады?




V. Талаптыға нұр жауар. Ребус шешу:

’’  Ң ’’’Ы

сөз’ ’ ’’ ’’

Жалаң және жайылма сөйлем

Кестемен жұмыс.







VI. Ойлы бала – озар.

Оқулықпен жұмыс.

97 – жаттығу. "Жоғалған сөздер" ойыны.

Сөздерден сөйлем құрау.Сөйлем мүшелеріне талдау. Құраған жалаң,жайылма сөйлемдерді тиісті вагондарына орналастыр.






Баяндауыш





VII. Кім жылдам.

Дәптермен жұмыс.

98 – жаттығу (көшіріп жазу)

1.Өнерлі өрге жүзеді. 2. Боран соқты. 3. Жаңбыр сіркіреді. 4. Екі дос мектептен қайтты. 5. Жарыс залда өтті.


Жай сөйлемнің түрін анықта. Ол жалаң сөйлем бе, әлде жайылма сөйлем бе?


VIII. Сергіту сәті.

Аспанға қарап ай көрдік,

Төменге қарап жер көрдік.

Оңға, солға бұрылып,

Егеменді ел көрдік.


ІХ. Кім көп біледі?

99 –жаттығу.

Жалаң сөйлемдерді оқы. Оларды жайылма сөйлемге айналдырып жаз.

Оқушылар кездесті. Жолаушылар жақындады. Ұстаз түсіндірді. Айдын қатысты.


Х. Тапқыр болсаң – талас жоқ.

Ребус шешу.
101 – жаттығу. Ребусты дұрыс шешсең, мақал шығады.











Тіл - қылыштан өткір.

Шығармашылық тапсырма:

І топ. Тіл туралы мақал-мәтел.

ІІ топ. Тіл туралы өлең шумағы.

ІІІ топ. Тілім менің тақырыбына шығарма жаз.


ХІ. “Не үйрендім, не білдім”
Венн диаграммасы




ХІІ. Кері байланыс


ХІІІ. Сабақты қорытындылау.

- Сонымен балалар біз сабақты не туралы өттік?

- Сабақ сендерге ұнадыма?

ХІV. Үйге тапсырма. 100 – жаттығу.

XV. Бағалау.


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Ашы? саба? "Жала? ж?не жайылма с?йлем" ?аза? тілі 3 "Б" сыныбы

Автор: Берді?алиева Рауаш

Дата: 20.01.2015

Номер свидетельства: 158717


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства