kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашы? саба? "?ш та?балы санды бір та?балы сан?а к?бейтуді ?айталау"

Нажмите, чтобы узнать подробности

а) білімділік: О?ушыларды? ?ш та?балы санды бір та?балы сан?а к?бейту т?сілдерін еске т?сіріп ?айталау . К?бейту мен б?луді? ?асиеттерін есеп шы?аруда пайдаланып, ?рт?рлі тапсырмалар орындау ар?ылы білімдерін бекіту.

?) дамытушылы?: О?ушыларды? есте са?тау, ойлау ?абілеттерін дамыта отырып, зейіндерін, белсенділіктерін ж?не математикалы? тілін дамыту.

б) т?рбиелік: О?ушыларды ?з бетінше ж?мыс жасау?а , ?жымда бірлесе ж?мыс істеуге, ал?ан білімін ?мірде пайдалана білуге, тап?ырлы??а, е?бек с?йгіштікке т?рбиелеу.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашы? саба? "?ш та?балы санды бір та?балы сан?а к?бейтуді ?айталау" »

БЕКІТЕМІН

64 Ж.Аймауытов атындағы

мектеп-гимназия директоры

Асылбекова З.А.____________

Қысқа мерзімді жоспар

Мұғалімнің аты-жөні: Ахаева Күлжан

Пәні: математика Сынып: 3 "Ә"

Тақырыбы

Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейтуді қайталау

Сабақтың мақсаты

а) білімділік: Оқушылардың үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту тәсілдерін еске түсіріп қайталау . Көбейту мен бөлудің қасиеттерін есеп шығаруда пайдаланып, әртүрлі тапсырмалар орындау арқылы білімдерін бекіту.

ә) дамытушылық: Оқушылардың есте сақтау, ойлау қабілеттерін дамыта отырып, зейіндерін, белсенділіктерін және математикалық тілін дамыту.

б) тәрбиелік: Оқушыларды өз бетінше жұмыс жасауға , ұжымда бірлесе жұмыс істеуге, алған білімін өмірде пайдалана білуге, тапқырлыққа, еңбек сүйгіштікке тәрбиелеу.

Сабақтың нәтижесі:

·Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту туралы білімді меңгереді

·Шамалар (ұзындық, масса, уақыт) және өлшем бірліктерін салыстыра алады

·Теңдеу, өрнек, теңдік, теңсіздіктерді шығарады, құрама есептер және оларды шығару тәсілдерін біледі, өздігінен шеше алады,өздерін бағалайды.

·Оқушылар өз ойын жүйелі жеткізуге, сыни тұрғыдан ойлауға, ынтымақтастыққа жұмыс жасауға үйренеді

Сабақтың әдісі

Сыни тұрғыдан ойлауын дамыту, сұрақ-жауап, шығармашылық

Сабақтың түрі

саяхат сабағы

Сабақтың типі

Білімді тиянақтау

Сабақ ресурстары

АКТ, суреттер, тарапта қағаздар

Ұйымдастыру кезеңі

Топқа бөлу:















Психологиялық дайындық:




















Үй тапсырмасын тексеру




















IV Дәптермен жұмыс "Жаңа сабақ"










Топқа бөлу: I топ - алғырлар, II топ – тапқырлар, IIIтоп – ойшылдар

Оқушылар геометриялық фигураларды таңдап ала отырып,топқа бөлінеді.

Тіктөртбұрыш – қарама-қарсы қабырғаларының ұзындықтары тең, төрт бұрышы, төрт қабырғасы, төрт төбесі бар төртбұрышты айтамыз. Тіктөртбұрыштың периметрін, ауданын таба аламыз. Мысалы: дәптер, кітап тақта, есік,сынып бөлмесі

Шаршы – барлық қабырғаларының ұзындықтары тең төртбұрышты айтамыз.Шаршының төрт бұрышы, төрт қабырғасы, төрт төбесі бар. Шаршының периметрін, ауданын таба аламыз.Мысалы: құрақ жастық

Үшбұрыш – үш бұрышы,үш төбесі, үш қабырғасы бар фигураны айтамыз.Үшбұрыштың периметрін таба аламыз.Мысалы: әкем-анам-мен үшеуміз жанұямыз

"5" деген баға өте жақсы баға,

Алады оны өте жақсы бала.

"4" деген баға жақсы баға,

Алады оны жақсы бала.

"3" деген баға орта баға,

Алады оны орта бала.

"2" деген баға жаман баға,

Алады оны жаман бала.

Біз баламыз өте жақсы,

Аламыз тек бестік қана.



"Ой шақыру" (Шымкент теміржол вокзалында)

  1. Тәулікте қанша сағат бар?

  2. Аптада неше күн бар?

  3. 1 жылда неше ай бар?

  4. Көбейтудің ауыстырымдылық

қасиеті

5.Көбейтудің терімділік қасиеті

6.Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейтуді қалай орындаймыз?

Iтоп II топ III топ

217 129 328 417 235 367

Х 4 Х 7 Х 3 Х 2 Х 4 Х 2

868 903 984 834 940 734

(Ақорда ғимаратында)

Амалдарды есептей отырып, жасырынған сөзді табу

I топ II топ III топ

321х2=642 (Қ) 233х4= 935 (А) 49х4= 196 (Л)

33х4=132 (У) 186х2=372 (Й) 236х2=472 (Т)

642

935

372

472

935

196

935

132

Қ

А

Й

Т

А

Л

А

У





V Топпен жұмыс

(Кестелерді толтыру): Бейбітшілік пен келісім сарайы (Пирамида)

I топ

Қосылғыш

163

151

260

Қосылғыш

237

279

130

Қосындының мәні

400

430

390













  • Белгісіз қосылғышты қалай табамыз?

  • Қосындының мәнінен белгілі қосылғышты азайтамыз







II топ

Көбейткіш

46

324

333

Көбейткіш

2

2

3

Көбейтінді

92

648

999


  • Белгісіз көбейткішті қалай табамыз?

  • Көбейтіндінің мәнін белгілі көбейткішке бөлеміз

III топ

Азайғыш

600

420

159

Азайтқыш

150

220

59

Айырманың мәні

450

200

100



  • Белгісіз азайтқышты қалай табамыз?

  • Азайғыштан айырманың мәнін азайтамыз


VI Амалдар тізбегін орындау: (Хан шатырда)

I топ

(180х2+140) + (180х3-40)= 500+500=1000

II топ

(230х3-190)+(230х2-60)= 500+400=900

III топ

(112х2-100)+(112х3-40)=124+236=420



VII Салыстыру (Кім жылдам?): (НұрАстана мешітінде)

I топ II топ

5дм 3см х 2 6м 4см х 3 250см

III топ

700кг - 126кг х 2 300кг




Сергіту сәті



Математика керек әр күнде, Есеп қажет өмірде,

Математика керек әркімге. Есепсіз өмір өмір ме?



















Сәйкестендіру

VIII Теңдеулерді шешу (Үкімет үйі)

I топ II топ III топ

х + (600-127) =850 900 – a = 340 + 180 480 – x = 46 : 2

х+473=850 900-a = 520 480-х=23

х=850-473 a=900-520 х=480-23

х=377 a=380 х=457

377+(600-127)=850 900-380=340+180 480-457=46:2

850=850 520=520 23=23



Тіктөртбұрыштың ауданы S=a·a

Шаршының ауданы V=a·в·h

Текшенің (куб) ауданы S=a·в

Тіктөртбұрышты параллелипипедтің көлемі V=a·a·a=a³

IХ Ой толғаныс

Есептерді (тақтаға) шығару: (Океанариумда)

1)Жөнделмеген краннан бір тәулікте 200л су ағып кетеді. Осы краннан бір аптада неше литр су ағып кетеді?

2)Әрқайсысында 36 орыннан 10 купелі вагоны бар поезға 280 жолаушы отырды. Поезда неше орын бос қалды?

I топ II топ

1 күнде -200л су 36 орыннан-10 купе

1 аптада-? л ағады Мінгені-280 ж

Шешуі: Бос қалды- ? орын

1 аптада -7 күн Шешуі: 36х10-280=80

200х7=1400л Жауабы: 80 орын бос қалды

Жауабы: 1400л су ағады.

Схема бойынша есеп құр және оны шығар

III топ

Жүріп өткені – 280км

Жүруі тиіс - ?, 40км артық

Барлығы - ? км

Шешуі: 280+(280+40) =600(км)

Жауабы: 600 км

Х Логикалық тапсырма

(шығармашылық

жұмыс)

"Ойна да, ойлан": (Бәйтерек монументінде)

Екі қызда барлығы 9 шар болды. Бірінші қыздың 2 шары, ал екінші қыздың

3 шары ұшып кеткенде, қыздардың шарлары тең болды. Әр қыздың қолында неше шардан болды?

Екі қызда-9 шар

І қыздың 2 шары ұшып кетті

ІІ қыздың 3 шары ұшып кетті

І-ІІ – тең болды

Шешуі: 4+5=9 4-2=2 5-3=2

Жауабы: Бірінші қызда 4 шар, екінші қызда 5 шардан болды



Сабақты қорытындылау:

Қазақстан - 2050 стратегиясы – Мәңгілік ел: бір мүдде, бір мақсат, бір болашақ аясында бірлесіп осылай 3 топ болып жұмыс жасасақ мәңгілік ел болуымыз әбден мүмкін.

ЕХРО-2017 көрмесіне өз үлесімізді қосамыз.

Мен білемін Мен білдім Менің білгім келеді

Смайликтер, стикерлер жапсыру









Үйге тапсырма:

8-есеп (2) есеп құрастыр, 11-есеп баған түрінде көбейту

Бағалау:

  1. Бағалау парағы 2) Бағалау тақтасы

  2. Формативті бағалау 4) Жиынтық бағалау 5) Сыныптық бағалау

Қорытынды:

3 топқа орын беру – I орын (алтын медель) , II орын (күміс медаль) , III орын (қола медаль) беріп марапатталады.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Ашы? саба? "?ш та?балы санды бір та?балы сан?а к?бейтуді ?айталау"

Автор: Ахаева Кулжан Сейляхановна

Дата: 29.01.2015

Номер свидетельства: 163914


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства