Ж?йелік – ?рекеттік: саба? барысында ме?герген белсенді с?здік ?ор мен ?арапайым ?лгі ??рылымдарды ?зіне таныс ?мірлік жа?даяттарда орынды ?олдана алу.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Ашы? саба? "?ша? неден жасал?ан?" »
Сабақтың тақырыбы: Ұшақ неден жасалған?
Сабақтың мақсаты:
Ойыншық атауларын қайталау, ойыншықтардың неден жасалғанын айта алуға үйрету. Тақырып бойынша сөйлей сөйлесе алу дағдысын қалыптастыру.
Күтілетін нәтиже:
Пәндік: ойыншықтарды атай алу, олардың неден жасалғанын, өзінің не жасайтынын айта алу, тақырып бойынша белсенді сөздік қорды меңгеру.
Тұлғалық: өз заттарына, ойыншықтарына ұқыптылықпен қарау, ұқыпты болу, өз бетінше жұмыс істеу алу.
Жүйелік – әрекеттік: сабақ барысында меңгерген белсенді сөздік қор мен қарапайым үлгі құрылымдарды өзіне таныс өмірлік жағдаяттарда орынды қолдана алу.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру.
ІІ. Өткен сабақ пен жаңа сабақты сабақтастыру.
ІІІ. Жаңа сабақ.
1 – тапсырмадағы суреттер арқылы оқушылардың сөздік қоры ағаш, темір, мата сөздерімен толығады. Мұғалім алдын ала ағаш, темір, матаның үлгілерін дайындап қойып, оқушыларға қолымен ұстатып көрсете, әсер ерекше болады, жаңа сөздерді есте сақтауға жақсы мүмкіндік туғызады.
2 – тапсырмадағы диалогпен жұмыс істеу үшін «жасалған» сөзді түсіндіреледі. Осыдан кейін диалог аудиотаспадан тыңдалады, оқытылады. Оқушылар ойыншық ұшақтың ағаштан жасалғанын түсінеді.
3 – тапсырма кесте бойынша ұшақ, машина, қонжықтың неден жасалғанын айта алуға үйретеді. Оқушыларға бұл тапсырманы жеке – жеке және хормен оқу тапсырылады. Әр оқушыға алдын ала дайындап қойған ойыншықтардан беріп, осы үлгімен қайтадан сөйлемдер құрастыруға болады.
4 – тапсырма. Сұраққа жауап беру дағдысын қалыптастыруға бағытталған.
Оқушылар Ойыншықтар неден жасалған?сұрағына жауап беріп үйренеді. Мұғалім суреттегі ойыншықтарды еске түсіреді (қоян, мысық, робот). Оқушылар «Қоян матадан жасалған. Мысық ағаштан жасалған. Робот темірден жасалған.» деген сөйлемдер құрап айтады.
5 – тапсырма ауыр/жеңіл, қатты/жұмсақ, таза/кір сөздерін салыстыра отырып есте сақтауға бағытталған. Оқушылар Ойыншық қандай? сұрағына жауап беріп үйренеді.
6 – тапсырмада оқушылардың оқылым дағдысын жетілдіре түседі. Оқушылар мұғалімді тыңдап, суретке қарай отырып, мәтіннің мазмұнын түсінеді. Мәнерлеп оқуға, осы үлгі бойынша сөйлеуге көңіл бөлінеді.
Жазу дәптеріндегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықтағы лексика – грамматикалық тапсырмаларды бекіте түседі.
ІY. Жаңа сабақты қорытындылау.
Мұғалім оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастыра отырып, сабақта аяқтайды.