Мақсаты Күтілетін нәтиже Сабақтың жабыдығы Түрі | Білімділік. Оқушылардың С. Оспановтың өмірі мен шығармалары туралы білімін кеңейту. Шыбын мен көбелек әңгімесінің мазмұны мен идеясын ашу. Жануарлар, жансыз заттар әрекет ететін мысалдың рөліндегі жәндіктер өміріне тоқталу. Шыбын мен көбелектің пайдасы мен зияны туралы түсінік беру. Дамытушылық. Оқушылардың ойлау, сөйлеу, тілдік қорын дамыту. Тәрбиелік. Табиғатты аялауға баулу. Жақсыдан үйрену және жаманнан жиренуге тәрбиелеу. Адамгершілікке, инабаттылыққа, бірлікке тәрбиелеу. Түрі: жаңа сабақ. Әдісі: түсіндіру, әңгімелеу, диалогтық сұрақ - жауап, оқу дағдысын дамытатын әдіс - тәсілдер (мәнерлеп оқу, тізбектеп оқу), ой тастау, РАФТ әдісі, Инсерт әдісі. Оқыту технологиясы: ақпараттық технология, СТО. Көрнекіліктері: интерактивті тақта, компьютер, Classmet. |
Психологиялық ахуал
| Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды сабаққа даярлау. Психологиялық даярлық. Мұғалім: ---------------------- Оқушылар: Әрбір адам - ----------------- Туысым, досым, жұрағат, Әрбір сабақ - ---------------- Үйрену, ұғу, ұлағат. Әрбір ісің - ------------------- Тірлік, тірек, адалдық, Әрбір сөзің - ----------------- Шындық, бірлік, адамдық.
Үй тапсырмасын тексеру. Адырбек Сопыбеков. Сапар мен Парта. (, сахналау, партаның суретін салу.)
Жаңа сабақ. Не білесің? (шыбын мен көбелек туралы) Жұмбақтар шешу: 1. Ас көрсе - ақ жалайды, Содан ауру тарайды. (шыбын)
2. Көлбең - көлбең етеді, Гүлден ұшып жетеді. Гүл шырынын сорады, Соған риза болады. (көбелек)
Сейітқұл Оспанов ағамыздың «Шыбын мен көбелек» атты шығармасымен танысамыз. Сабақтың мақсатын хабарлау. С. Оспанов туралы мағлұмат беру. Жаңа сабақ С. Оспанов « Шыбын мен көбелек» С. Оспанов (1955 - 2003) 30 - наурызда Қызылорда облысының Қазалы қаласында дүниеге келді. Жалын, Зерде Мектеп баспасы, Парасат журналында жұмыс жасаған Шығармалары: «Бәйге», «Ащы қауын, тәтті қауын», «Күн көтерілген шақ» атты жыр жинақтары, «Ағаш ат», «Бақытты үй», «Құлдар көтерілісі»атты кітаптарының авторы Оқулықпен жұмыс. Мысалды оқушыларға оқыту. Сөздік жұмысын жүргізу. Мысалды рөлге бөліп, сахналау. Сұрақтарға жауап алу. Дәптермен жұмыс. Шығармашылық тапсырма 1 - топ. Тақырыпқа байланысты сурет салу. 2 - топ. Бес жолды өлең құрау 3 – топ Венн диаграммасы 4-топ. Эссе жазу Қорытынды. Әр топ бір біріне сұрақ қояды Мысалдағы кейіпкерлерді сипаттау, мінездеме беру. Пайдасы мен зияны туралы айту. - Мысалда адамдардың қандай қылығы сыналады? Үйге тапсырма. 75 бет. Мысалды түсініп оқу. Рөлге бөліп, сахналау. Бағалау. |