Бөлім | Тіл және сөйлеу |
Пәні | Ана тілі |
Күні | 14.02.2023ж |
Педагогтің аты-жөні | Сыдыкова Б.А. |
Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Отаным Буын |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.1.3.1* тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжау; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; 1.1.1.1мәтін, сөйлем, сөз, буын, дыбыс туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсіну |
Сабақтың мақсаты | Тақырыбы бойынша өлең мазмұнын болжау Сызбадағы буындардан жұмбақ құрап жазу |
Р.Л Сабақ барысы |
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурс тар |
Сабақтың басы (3 мин) | Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? | Оқушылар сабаққа назар аударады. 1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) | Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин | «Таза тақта» әдісі Тақтада берілген буындардан сөз құра. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Болжам» әдісі Тақырыбы бойынша өлең мазмұнын болжа. Өлеңді тыңда. Өлең не туралы? Өлеңнің соңғы екі жолын көшіріп жаз. | Тақтада берілген буындардан сөз құрайды 1. өлең мазмұнын болжап айтады 2.өлеңінің мазмұнын айтады 3.түсініксіз сөздің мағынасын ашады 4.соңғы екі жолын көшіріп жазады | Мадақтау Жұлдызшалар Дескриптор: -өлең мазмұнын болжап айтады -өлеңінің мазмұнын айтады - түсініксіз сөздің мағынасын ашады - соңғы екі жолын көшіріп жазады | Буындар жазылған қима қағаздар Оқулық 1- жаттығу 35-бет Аудиотыңдалым Дәптер қаламсап |
8 мин Сергіту сәті 2 минут | 2- тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, тап» әдісі Сызбадағы буындардан жұмбақ құрап жаз. Шешуін тап. «Кадр» ойыны Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету. | 1. буындардан жұмбақ құрайды 2.шешуін тауып, жазады 3. шешуіндегі сөз туралы әңгімелейді Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды | «Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -буындардан жұмбақ құрайды -шешуін тауып, жазады -шешуіндегі сөз туралы әңгімелейді «Басбармақ» арқылы | Таратпа қаламсап Әртүрлі түстегі суреттер |
10 мин | 3 – тапсырма Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі Алатау сөзіндегі әріптерден бірнеше сөз жасап жаз. | 1. бірінші сөзді құрастырады 2.екінші сөзді құрастырады 3.үшінші сөзді құрастырады | «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші сөзді құрастырады -екінші сөзді құрастырады -үшінші сөзді құрастырады | Таратпа қаламсап дәптер |
Сабақтың соңы 7 мин | Кері байланыс «Ай әдісі» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) | Сұрақ жауап беріп, қорытынды шығарады Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды. | Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! | Таяқшада ғы жұлдыз дар |