kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ана тілі п?нінен ?ыс?а мерзімді саба? жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

П?н: ?аза? тілі,       

1-сынып

Саба?ты? та?ырыбы

Т?лдер  ?.Асылбеков Жі?ішке дауыстылар 35-36 жж

Ма?саты

?ле?ні? мазм?нымен танысады, т?лдерді? атауларын біледі, жі?ішке дауыстыларды ажыратады, м?нерлеп о?у да?дысы ?алыптасады

К?тілетін н?тижелер

А) Малды? т?лдерін біледі, оларды к?тіп ба?у?а да?дыланады

В) Жуан ж?не жі?ішке дауыстыларды ажыратады ж?не с?йлемнен таба алады

Керекті жабды?тар

О?улы?, ж?мыс д?птері, ?нтаспа, АКТ, топты? ж?не ж?пты? ж?мыстар

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ана тілі п?нінен ?ыс?а мерзімді саба? жоспары »

Пән: қазақ тілі,

1-сынып


Сабақтың тақырыбы

Төлдер Ә.Асылбеков Жіңішке дауыстылар 35-36 жж

Мақсаты


Өлеңнің мазмұнымен танысады, төлдердің атауларын біледі, жіңішке дауыстыларды ажыратады, мәнерлеп оқу дағдысы қалыптасады

Күтілетін нәтижелер


А) Малдың төлдерін біледі, оларды күтіп бағуға дағдыланады

В) Жуан және жіңішке дауыстыларды ажыратады және сөйлемнен таба алады


Керекті жабдықтар

Оқулық, жұмыс дәптері, үнтаспа, АКТ, топтық және жұптық жұмыстар

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

 Оқушы әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі








Білу

1.Амандасу.

Психологиялық дайындық.

Қайырлы таң, досым!

Қайырлы күн болсын!

Жеті күннің әр кезі,

Сәттілікке толсын!

Біздің алар бағамыз,

Кілең бестік болсын!


2. Үй жануарлары сиыр, жылқы, түйе және қой суреттерін таңдау арқылы топтарға бөлу


3. «Сұрақты ұстап ал» әдісі бойынша өткен сабақтар бойынша сұрақтар қою.

1. Алфавитте неше әріп бар?

2. Жалпы дыбыстар нешеге бөлінеді?

3.Үй жанурларын ата

4.Үй жануарларының пайдасы қандай?

Оқушылар оқу құралдарын алып сабаққа әзірленеді.








«Сиыр», «Жылқы», «Түйе», «Қой» 4 топқа бөлінді. Сұрақтарға жауап береді.


Осы сұрақтарға жауап берген топ мүшелері топ басшысы болып тағайындалады, бағалау парақшасын толтырады

Ой қозғау










Түсіну және қолдану

Тақтаға кесте ілінеді, оқушылар кестедегі өрнектерді шығара отырып, жаңа тақырыппен танысады


2+1

5-0

2+2

3-3

6-5

1+1








0

1

2

3

4

5

д

е

р

т

л

ө


«Төлдер» Ә. Асылбеков Жіңішке айтылатын сөздер(слайдта көрсетіледі)

1.Әбдірахман Асылбековтің туралы таныстыру

2.Үнтаспадан төлдің дыбыстарын тыңдату

3.Малдың төлдерін атайды

4.Өлеңді мәнерлеп тізбектеп оқиды

5.Жіңішке дауыстылар: ә,е,ө,і,ү




Топ мүшелері кестедегі өрнектерді есептейді, нәтижесінен жана тақырыпты ашады

«Төлдер»









Авторы туралы ұғым алады


Үнтаспадан дыбыстарды тыңдап, қай жануардың дыбысы екенін айтады

Малдың төлдерін атайды, жіңішке дауыстылармен танысады





Дәптермен жұмыс (слайд)

1-топ 35-жаттығуды орындайды. Өлеңді көшіріп жазып, жіңішке дауыстыларды табу

2-топ 36-жаттығуды орындайды. Жаңылтпашты көшіріп жазып, жіңішке айтылған сөздерде неше жіңішке дауысты дыбыс барын анықтайды.

3-топ 37-жаттығуды орындайды. Сөздердегі жіңішке дауысты дыбыс әріптерін атайды

4-топ Берілген мәтіннен жіңішке дауысты дыбыстары бар сөздерді дәптерге теріп жазады

Сергіту сәті

Шығармашылық тапсырма(слайд)

1-топ. «Топтастыру» әдісі


Жуан дауыстыларарр






2-топ Жіңішке дауыстыларға бірнеше сөздер жазады


3-топ. Суреттегі жылқы құлынымен (постер дайындайды)


4-топ. Үй жануарларына постер дайындау, қорғау


Топ мүшелері өздеріне берілген тапсырмаларды мұқият орындап, жауап береді









Интербелсенді тақтаға қарап, би билейді.

Үнтаспадан тыңдап қайталайды.






Топтасып тапсырмаларды орындайды.














Анализ

Бағалау









Қорытынды сұрақтар беріледі

1.Малдың төлдерін қалай атайды?

2.Қозыны қалай шақырады?

3.Төрт түліктің пірлерін қалай атайды?

4.Тыйым сөз айт


Топтарды бағалау


4 топқа қорытынды сұрақтар беріліп, топ мүшелері ойларын жинақтап, қорытады

Топ басшысы топ мүшелерін бағалайды, топтар бірін-бірі бағалайды

Үйге тапсырма


Жаңа сөздерді қайталау.Өлеңді мәнерлеп оқиды,жіңішке дауыстыларды жаттайды

Оқушылар күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады.

Рефлексия

Смайлик арқылы кері байланыс орнату.

Сабақты түсінген, түсінбегендеріне байланысты смайликтердің суретін салады.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Ана тілі п?нінен ?ыс?а мерзімді саба? жоспары

Автор: Халидуллина Гулзира Сабировна

Дата: 30.03.2015

Номер свидетельства: 194134


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства