Саба?ты? ма?саты:
1.Білімділік: Алматы ?аласы туралы беру. О?ылым, айтылым, жазылым кезе?дері бойынша саба?ты т?сіндіру.
2.Дамытушылы?: Ойлау, сойлеу?абілеттерін дамыту.
3. Т?рбиелік: Отанын с?юге, ту?ан жерге деген ??рмет к?рсете білуге т?рбиелеу
Саба?ты? т?рі: Аралас саба?
Саба?ты? типі: жа?а білім беру.
Саба?ты? ?дісі: Ты?далым, с?йлесім, жазылым
К?рнекіктер: суреттер
Просмотр содержимого документа
«Алмалы ?ала-Алматы»
Күні: 08.12.15.
Сыныбы: 3б
Сабақтың тақырыбы: Алматы қаласы
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік. Өтіліп жатқан тақырып бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыру. Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу.Оқу техникасын жандандыру.
2.Тәрбиелік. Оқушыларды сапалы білім алуға баулу және шығармашылықпен жұмыс жасауға баулу.
3. Дамытушылық. Байланыстырып сөйлеу дағдыларын және жеке қабілеттерін дамыту.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдісі: тыңдалым, тілдесім, оқылым, жазылым.
Сабақтың көрнекілігі: суреттер
Сабақ барысы.
І.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, түгендеу, оқушылар назарын сабаққа аудару.
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру. Бағалау.
Сұрақтарға жауап бер.
Қазақстан қандай мемлекет?
Қазақстанда неше облыс бар?
Қандай үлкен қалаларды білесің?
ІІІ.Жаңа сабақ.
1.Көркем жазу. Лл -дыбысына мысалдар келтіріп, фонетикалық талдау жасау.
Алматы, Талдықорған, Павлодар
2.Сөздік жұмысы. Жаңа сөздермен таныстыру
Сарай –дворец мұз айдыны –ледовый каток
1. Сөздер оқылады, оқушылар қайталайды.
2.Оқушылар жаңа сөздерді тізбектеп айтып шығады
3.Әр түрлі әдіс-тәсілдер арқылы жаңа сөздерді пысықтау.
3. Тапсырмалармен жұмыс.
1-тапсырма. Мәтінді оқы, айт.Алматы қаласы туралы түсінік беру. Аудару. Оқу техникасын жандандыру
3-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқы. С.Оспановтың «Алматы» атты өлеңін мәнерлеп оқыту.
ІҮ.Сергіту сәті.
4-тапсырма. Сұраққа жауап бер. «Сен қай қалада тұрасың?» Тапсырманы жұптық жұмыс ретінде орындау.Тақтаға орындау.
5-тапсырма.А әрпінен басталатын бес қаланың атын тауып айт.
Алматы, Астана, Атырау, Ақтөбе, Ақтау.
Ү.Сабақты бекіту.
6-тапсырма. Сатылап сөйлем құрау әдісін пайдаланып, оқушыларға жеке –жеке жұмыс жасату.
Алматы. Алматыға бардым. Мен Алматыға бардым. Мен Алматыға қыдырып бардым.
Алматы. Алматы қаласы. Алматы қаласын көрдім. Мен үлкен Алматы қаласын көрдім.
ҮІ.Сабақты қорытындылау.Оқушылардың білімін бағалау.
ҮІІ.Үй тапсырмасын беру. 2-тапсырма.Сурет бойынша 2-3 сөйлем құрап жаз.
Жаңа сөздерді жаттау.