kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ахмет Байт?рсын?лы " О?у?а ша?ыру " 2 сынып (?дебиеттік о?у)

Нажмите, чтобы узнать подробности

Я работаю в школе-лицее №1 учителем начальных классов.Стаж работы 15 лет.Образование высшее.Очень люблю свою профессию и горжусь ею.Кроме того воспитываю троих детей.Хочу вырастить своих учеников образованными,честными и истинными патриотами нашей Родины.Всегда нахожусь в тесном контакте с родителями.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ахмет Байт?рсын?лы " О?у?а ша?ыру " 2 сынып (?дебиеттік о?у)»

Сабақ: ана тілі

Тақырыбы: Ахмет Байтұрсынұлы «Оқуға шақыру»

Мақсаты мен міндеттері: А.Байтұрсынұлының шығармашылығымен, өмірбаянымен таныстыру;

1.Білімділік: түсініп оқу, мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру;

2.Дамытушылық: өлеңді талдау қабілеттерін дамыту; белсенділіктерін дамыту;

3.Тәрбиелік: адамгершілікке тәрбиелеу, терең білім алуға тәрбиелеу;

Сабақ түрі : жаңа тақырыпты таныстыру сабағы

Көрнекіліктер: А. Байтұрсынұлының портреті «Әліппе »оқулығы, құмырсқа суреті;

Әдіс-тәсілдер: жұптық , талдау,

Сабақ барысы

1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы: «Пікіплер ағашы» Ахмет Байтұрсынұлы туралы не білесің айтып бер.

1.Ол кім? 4. Қандай оқулық жазған??

2.Қайда туған? 5. Қандай шығармаларын білесің?

3. Қандай қызмет атқарған? 6. Әкесінің аты кім?



2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:

Білім

Күн сәулелеріне не жазар едің?

Бүгін А. Байтұрсынұлының шығармашылығымен әрі қарай танысамыз «Оқуға шақыру»- өлеңін оқимыз.

Оқулық бойынша жұмыс 6-7 бет

6 бет «Оқуға шақыру» өлең

  • үлгі оқу (мұғалімнің оқуы)

  • Сөздік жұмыс : іздеп тауып алалық- үйрену, оқу, із

  • -тізбек бойынша оқу

  • -азат жолмен оқу

  • Бөлімдерге бөліп оқу * Оқуға шақыру

* Еңбек іс-әрекеті

*Даналық Даналық- сөзін басқаша қалай айтуғаболады?

Өлеңдегі түсті бояумен ерекшеленген сөздерді теріп оқы.

Оқуға, жұмыссыз, даналық, байқап, қаралық, даналық- өшпес жарық, кетпес байлық.

-өлеңді тұтас мәнерлеп оқуға дағдылану

Сергіту сәті

3. Жаңа білімді бекіту: Сызбаға зер сал. Өлеңге сүйеніп, сызбаны өз сөзімен түсіндір. Неліктен бұл сөздер құмырсқа түрінде көрсетілген?

іздену үйрену

оқу жарық

Еңбек Даналық Білім байлық

«Даналық-өшпес жарық, кетпес байлық» жолдарын сен қандай сызба арқылы көрсетер едің? (топтық жұмыс) –шығармашылық жұмыс

4. Үйге тапсырма: 6 бет мәнерлеп оқу, 8 бет №9 тапсырма дәптерге жазу.







Күні:

Сабақ: ана тілі

Тақырыбы: Сырбай Мәуленов «Дала жұлдызы»

Мақсаты мен міндеттері: ЫбырайАлтынсаринның шығармашылығымен, өмірбаянымен таныстыру; оқушыны көркем шығарманың мазмұнын түсінуге жетелеу,

1.Білімділік: түсініп оқу, мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру;

2.Дамытушылық: өлеңді талдау қабілеттерін дамыту; белсенділіктерін дамыту;

3.Тәрбиелік: ізгілікті-елжанды дара тұлға төрбиелеу;

Сабақ түрі : жаңа тақырыпты таныстыру сабағы

Көрнекіліктер: Ы. Алтынсаринның портреті кесте;

Әдіс-тәсілдер: жұптық , талдау, сипаттау; Сабақ барысы

1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы: Жұмбақтар шешу:

1.Сөзі –дан, үні жоқ, 2. Аяғы біреу, қолы жоқ,

Сөйлемейді тілі жоқ. Шиыр-шиыр жолы көп.

Қолыңа алсаң-шешең, Өзі сөйлей білмейді,

Ақылы асқан көсем. Саған ізі сөйлейді.

3. Тұмсығымен қозғалар, соңында аппақ із қалар.- жұмбақтардың шешулеріне ортақ тақырып ойлап тап

Ыбырай Алтынсарин (1841-1889)



ақын

жазушы ағартушы ұстаз

2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:

Бүгін Сырбай Мәуленовтың «Дала жұлдызы » шығармасын оқимыз.

Оқулық бойынша жұмыс 9-11 бет

9-11 бет «Дала жұлдызы»- мәтін.

  • үлгі оқу (мұғалімнің оқуы)

  • Сөздік жұмыс : қараңғы- оқымаған, саутсыз, білімсіз.

  • -тізбек бойынша оқу

  • -азат жолмен оқу

  • Мәтінде кім туралы әңгімеленген?

  • Мәтіндегі оқиғаға қатысушыларды төменгі үлгі бойынша ата

    Мәтін кейіпкерлері

    Ол кім?

    Ыбырай Алтынсарин

    ....

    ...

    ...

    ...

    ...

  • Мәтінді түсініп бірне рет

  • Сергіту сәті

3. Жаңа білімді бекіту: Топтық жұмыс : төменгі сөздерді атап Ыбырай ата туралы әңгімеле(1,2 топ) қара бояумен ерекшеленген сөздерді пайдаланып, Есжанның тұрмыс-жайын әңгімеле (3,4 топ).

Мәтіндегі түсті бояумен ерекшеленген сөздерді ата : Торғай қаласына, ұстаз, мектеп салдырды, оқуға балалар тарту, жұпыны, тозған, жоқшылық зардабын, өңі жүдеу, қайтыс болыпты, жарық, оқулық жазды, жалғыз өскен емен ағашы, мыңдаған бұтақ, жалғыз жұлдыз, мыңдаған жұлдыз.

Суретпен жұмыс:

1.Суреттегі адамдарға ат қой.

2. Бұл сурет әңгімедегі қай оқиғаға сәйкес келеді деп ойлайсың?

3. Мәтінге сүйеніп, сурет бойынша әңгіме құра.

Дәптермен жұмыс: жалғыз өскен емен-........

жалғыз жұлдыз-......... қара-қарсы сөздер тауып жаз.

Бүгінгі сабақта кім туралы толық мәлімет алдық? Өздеріне жаңадан не алдыңдар.

4. Үйге тапсырма: 9-10 бет әңгімеле №9 тапсырма дәптерге






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Ахмет Байт?рсын?лы " О?у?а ша?ыру " 2 сынып (?дебиеттік о?у)

Автор: Куанышова Гулдана Камбаровна

Дата: 05.11.2015

Номер свидетельства: 248617


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства