kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ақшаны пайдалану.Есеп дегеніміз не?

Нажмите, чтобы узнать подробности

Математика сабағы арқылы оқушылар ақшаның құндылығын түсінеді.Есеп шығарып үйренеді.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ақшаны пайдалану.Есеп дегеніміз не?»

Пән: Математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4A бөлім: Ақшаны пайдалану


Сынып:1 «Д»

Қатысқандар саны:24

Қатыспағандар саны: 0


Сабақтың тақырыбы

4A бөлім: Ақшаны пайдалану

Есеп дегеніміз не?

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.5.3.1 Сандарды қосу, азайту және салыстыруға берілген жай және құрама есептер шығару


Сабақтың мақсаттары

сандарды қосу азайту, және салыстыруға берілген жай және құрама есептерді шығару;

есептерді шығаруға тірек сызбаларды таңдау.

Жетістік критерийлері

  • «есеп» ұғымын және «есеп» ұғымымен байланысты терминдермен танысады.

  • Қосу амалымен берілген жай есептерді шығарып үйренеді.

  • Есептің сызбасы туралы мағлұмат алады.

Сөздік қор

шарт, сұрақ, шешім, жауап.

Құндылықтарды дарыту

Ұжымшылдыққа тәрбиелеу,жауапкершілік, сыйластық, өзара түсіністік құндылықтарды қалыптастыру.

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, қазақ тілі пәндерімен байланыс орнайды.

Алдыңғы меңгерілген білім

Ақшаны ұсақтау.

Сабақ барысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланған іс-әрекет


Ресурстар



5минут

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларға жайлы ахуал ұйымдастыру

ОМ анықтап алу

  • есеп деген ұғыммен танысасың

  • есепке тірек сызбаны сәйкестендіріп үйренесің.






30 минут

(Ұ,Т,Қ)

Есеп деген не? Зерттеу жұмысын жүргейік..

Ойлан!

Оқып, салыстыр!


10+30

қосындының мәні неге тең?

Жанар бағасы 10 тг кәмпит және бағасы 30 тг тұратын балмұздақ сатып алды. Ол барлығы қанша ақша жұмсады?


Бұл тапсырмалардың ұқсастығы неде?

Айырмашылығы неде?

Қай тапсырманы орындау үшін, бірден жауап бере аласың?

Осы екі тапсырманың қайсысы есеп бола алады?

Неге олай деп ойлайсың?

Есеп –шартымен сұрақтан тұратын мәтін. Есептер әртүрлі математикалық ережелерге беріледі.есептер жай және құрама болып бөлінеді.Жай есеп –бір амалмен шешілетін есеп.есептің шарты мен сұрағы болады.Есептің шартында заттардың саны, шамалардың мәндері жайында геометрилық фигуралардың өлшемдері туралы мағлұмат беріледі.Белгілі сандар «мәліметтер» деп аталады.Сұрақ арқылы ненің белгісіз екенін біледі.Белгісіз сан ізделетін сан деп аталады.

Есептің шартын сұрағын анықтау үшін, талдау жүргізу.

Оқулықпен жұмыс

Назым асханадан тоқаш пен бір стақан сүт сатып алды. Тоқаштың бағасы 15 теңге Бір стақан сүттің бағасы 20 тг Назым қанша ақша жұмсады?

Әрбір есеп төрт бөліктен тұрады.

Шарты, сұрағы, шешуі, жауабы.

Сызба бойынша есептің мазмұнын түсіндіру.


15теңге

20теңге


? теңге


Тоқаш-15 тг

Сүт-20 тг

Барлығы- ? тг

Шешуі : 15+20=35 (тг)

Жауабы:Назым тоқаш пен сүтке 35 тг төледі.

Есепті шығару үшін қандай әрекеттер жасаймыз:

  • Есептің мәтінін оқу;

  • Есепте не белгісіз екенін табу;

  • Сызбаға түсіру;

  • Есепті шешу үшін қандай амал қолдану керектігін анықтау;

  • Есептің шешуін жазу;

  • Есептің жауабын жазу;


Шығарып көр.

Әмиянда 10 тг бар.т оған тағы 6 тг салды. Әмиянда енді неше тг болды?

Әмиянда -10тг

Салды -6 тг

Барлығы -? тг

Шешуі: 10+6 =16 тг

жауабы: Әмиянда барлығы 16 тг болды.

(Қ)Орындап көр.

Сурет бойынша есеп құрастыр.


Есептің 4 бөлігін есіңде сақта.

  • Шарты

  • Сұрағы

  • Шешуі

  • Жауабы

«Шарты», «Сұрағы», «Шешуі», «Жауабы»деп жазылған есептің құрамды бөліктерінің атаулары бар кеспеқағаздар;

есептерді құрастыруға және шығаруға арналған сызбалар;

есептің құрамды бөліктері жазылған ескертпе:

Сабақтың соңы

5 минут

Қорытынды

Кері байланыс: Бүгін не үйрендік?

Есептің басқа тапсырмадан қандай айырмашылығы бар?

Есептің негізігі бөлігін ата!

Есептің сұрағы неде?

Сұрағы жоқ есеп бола ма?








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ақшаны пайдалану.Есеп дегеніміз не?

Автор: Мырзатова Камшат Муратовна

Дата: 12.04.2017

Номер свидетельства: 408671


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства