Просмотр содержимого документа
«№ 7 мектеп-гимназиясы»
Сабақтың тақырыбы: 5 санын қосу және азайту Сабақтың мақсаты: Білімділік: 5 санын қосу және азайту тәсілдерімен қосудың және азайтудың кестелік жағдайларын, екі амалдан тұратын есептеулермен таныстыру Дамытушылық: Оқушылардың ізденуін, ойлауын оқығанын іс жүзінде қолдана білуге дағдыландыру. Ойын есептер арқылы оқушылардың логикалық ой - өрісін ойлау қабілеттерін дамыту. Математикаға қызығушылығын арттыру. Тәрбиелік: Оқушыларды ұқыптылыққа, жылдамдыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу. Сабақтың түрі: дәстүрлі емес
Сабақтың көрнекілігі: слайд, тақырыпқа байланысты суреттер, фигуралар
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру
II.Үй тапсырмасын тексеру
III.Жаңа сабақ
IV.Бекіту
V.Қорытынды
VI.Үйге тапсырма
VII.Бағалау
Ұйымдастыру
Ынымақтастық ахуалын қалыптастыру.-Күнге қолдарыңды созыңдар.Күннің жомарт сәулелері барлық өкпе мен мұңды жібітеді.Жүрегімізді жылу мен махаббатқа толтырады.Барлығы:Күн жарығын алақанға саламын,Жүрегіме басып ұстай аламын.Ізгі ,әрі жарық,әрі мейірімді Болып кетер сонда менің жан-жағым.-Міне жүрегіміздегі осындай жылумен сабағымызды бастаймыз.
Үй тапсырмасын тексеру
Үйге тапсырмасын тексеру
Үйге қандай тапсырма берілді?
Қандай фигураларды білеміз? (төртбұрыш, ромб, шаршы, үшбұрыш)
Жаңа сабақ
Балалар, мынау қандай бұрыш? Шаршы, дұрыс айтасыңдар. Енді шаршыға тағы бір бұрыш қостық. Неше бұрыш болды иә?
Балалар, бүгінгі біздің тақырыбымыз 5 санын қосу және азайту. 5 саны туралы не білеміз?
5алып 1.Балуан Шолақ (шын аты Нұрмағамбет Баймурзин) -палуан,әнші-сазгер.
2.Қажымұқан палуан (Қажымұқан Мұңайтпасов) қазақ халқындүние жүзіне танытқан палуан.
3.Бұланбай палуан
4.Қазақбай палуан
5.Қасымхан палуан
5 қару
мылтық,садақ, найза, қылыш, айбалта.
5 жетім
1.Иен қалған жер жетім,2.Басшысыз қалған ел жетім.3.Аққу-қазсыз көл жетім.4.Тыңдалмаған сөз жетім.5.Іздемесе қыз жетім.
5 дұшпан
Өсек, өтірік, мақтаншақ, еріншек, бекер мал шашпақ
5 асылТалап, еңбек, терең ой, қанағат ету, рақым жасау
5 саусақБасбармақ, балан үйрек, ортан терек, шылдыршүмек, кішкене бөбек
Дәптермен жұмыс
№ 1 есеп
1+5=6 6-5=1
2+5=7 7-5=2
3+5=8 8-5=3
4+5=9 9-5=4
5+5=10 10-5=5
№2 есеп
Балалар, енді мына шаршыны көріп тұрсыңдар ма?
Енді ойын шарты мынадай шаршыны лақтырасыңдар егер 5 саны түссе 5санының артында тапсырма берілген. Соны орындаймыз жақсы ма?
Сергіту сәті
№ 3 есеп
Барлығы-9
Кетті-5
Қалды-?
9-5 =4
Жауабы: 4 балапан
№4 есеп
Балалар, мынадай ойын ойнасақ қалай болады? Аңшы мен қоян. Кейбір оқушылардың парталарының астында қояндар отыр. Енді сол қояндарды аңшы ұстап алуы қажет. Қояндардың қолында тапсырма берілген. Қане ойынымызды бастаймыз?