kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

2-сынып ҚМЖ.Хабарлы сөйлем

Нажмите, чтобы узнать подробности

Хабарлы сөйлем(Тауға саяхат)

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«2-сынып ҚМЖ.Хабарлы сөйлем»

Пән: Қазақ тілі

Күні :21.11.17

Сынып: 2 «в»


Мектеп:

Мұғалімнің есімі: Акишева Б.С.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Хабарлы сөйлем(Тауға саяхат)

Оқу мақсаттары

2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау

2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау

2.3.7.1 - сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қою

2.4.2.6 - сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады

Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады

Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.

Кейбір оқушылар орындай алады:

сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табады, мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжайды.

Бағалау критерийлері:

-сөйлем дегеніміз не екенін біледі,ережесін айтады;

-сөйлемнің құрылу тәртібін біледі;

-хабарлы сөйлемді анықтайды;


Тілдік мақсат


Алақай-ура-hooray;

Құндылықтарды дарыту

Бір-бірін тыңдауға,құрмет тұтуға тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Әдебиеттік оқу,көркем еңбек,дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

Аудиотаспа

Бастапқы білім

Сөйлем деген не екенін біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтың жоспарланған іс-әрекеттері

Ресустар



Сабақтың басы





















Жаңа тақырыпқа шығу





Сабақтың ортасы:



























Психологиялық ахуал туғызамын

«Жүректен жүрекке» шеңберге тұрып бір біріне жағымды сөздер айтады.


Топпен жұмыс.

Бастапқы білімдерін тексеру мақсатында «Шатасқан сөздер ойынын» ойнатамын.

Алғашқы білімдерін бекіту мақсатында

-сөйлем дегеніміз не ?

-сөйлем нені білдіреді?

-әр сөйлемнен кейін қандай тыныс белгісі қойылады?

Сұрақтар қою,ережесін еске түсіру.

Рефлексия

Дескриптор:

Сөздердің рет-ретімен орналастырады.

Сөйлем құрастырады,тыныс белгісін қояды.

Ережені біледі,мысал келтіреді.

Бағалау түрі: «От шашу» әдісі арқылы балаларды ынталандырамын.

1-тапсырма: Сөйлемдер оқу.

-Алақай,алақай ертең қаламызға цирк келеді.

-Балалар бүгін күн суық.

Жетелейтін сұрақтар қою.

-Балалар қалай ойлайсыңдар осы сөйлемдер бізге қалай айтылып тұр?

-Хабарлы сөйлемнен кейін қандай тыныс белгісі қойылады?

Ережені тақтаға ілу.

Хабарлы сөйлем ережесін тақтадан оқу,мысалдар келтіру.

Дескриптор:

-Сөйлемдердің хабарланып тұрғанын айтады.

-Хабарлы сөйлемнен кейін тыныс белгісі қойылатынын айтады,мысал келтіреді.

Бағалау түрі:

«Бас бармақ» әдісі арқылы балаларды қолпаштап ынталандырамын.

Кітаппен жұмыс.

33-жаттығу.Жұппен жұмыс

Мәтінді мәнерлеп оқу.Мәтіннен харламаны тауып көшіріп жазу.

Дескриптор:

Мәтіннің ішінен хабарлап тұрған сөйлемдерді тауып көшіріп жазады.

Хабарланып тұрған сөйлем екенін айтады.

Бағалау әдісі: «Плюс, минус» әдісі..Әр жұп өз жұбын бағалайды.

Рефлексия.

Сергіту сәті.


Есіңе сақта !Ережені оқу, есте сақтау.

Рефлексия.


34-жаттығу

Хабарламаларды оқыту.Не туралы хабарлап тұрғанын айту

Дескриптор:

Хабарламаларды оқиды.Әр сөйлем нені хабарлап тұрғанын баяндайды.

Бағалау: «Бағдаршам» әдісі арқылы балаларды бағалау.

Рефлексия.







































Сабақтың соңы


Рефлексия

Балардың сабақты қай деңгейде түсінгенін кеменің желкенін бояу арқылы анықтау.

Жасыл түс – мен бүгін бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын, менің көңіл – күйім көтеріңкі.

Сары түс-сабақта белгілі бір қиындықтар болды ,кішкене ұқтым.

Қызыл түсті алма – мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл – күйім жоқ.

Ауызша кері байланыс


Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?


Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

«От шашу» әдісі , «Бас бармақ» әдісі, «Күлегештер» әдісі, «Бағдаршам» әдісі,

Пəнаралық байланыс –

Әдебиеттік оқу,көркем еңбек,дүниетану

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сəйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім жəне неге?


Қорытынды бағалау




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
2-сынып ҚМЖ.Хабарлы сөйлем

Автор: Акишева Баян Сериковна

Дата: 13.02.2018

Номер свидетельства: 457048


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства