Данный урок построен по технологии уровневого обучения, Повторение и закрепление математических знаний сопровождается разнообразием задач и примеров. Урок составлен на основе казахcких национальных игр. Применение разных методов и приемов даёт возможность расширению знаний.умений и навыков учащихся на уроках математики. Игровые задания прививает интерес к обучению и развивает мыслительную деятельность, а также логику и наблюдательность обучающихся.
Просмотр содержимого документа
«2 сыныпта математика п?нінен ?айталау саба?ы »
Алматы облысы Панфилов ауданы
«Ж.Бусаков атындағы орта мектеп
мектепке дейінгі шағын орталығымен»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
бастауыш сынып мұғалімі
Отарбаева Кульмария Жуманқызы
Сабақтың тақырыбы: 2 сыныпта математика пәні бойынша қайталау сабағы
Сабақтың мақсаты: 1. Шаршы мен тіктөртбұрыштың периметрін табу алгоритімін қолдану, есеп шығару дағыдысын қалыптастыру. Өткенді пысықтау.
2. Логикалық ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту, пәнге қызығушылығын арттыру.
3. Оқушыларды тапқырлыққа, ізденімпаздыққа, ұйымшылдыққа, жолдастарының пікірімен санасуға, салт-дәстүрмізді насихаттауға тәрбиелеу.
Сабақтың жалпы мақсаты:
оқушыны топпен жұмыс істеуге жұмылдыру.
Өз бетімен ізденуге бағыттау
Өзін-өзі бағалауға және өзара бағалауға ынталандыру.
Көрнекілігі: қоржын, асық, интербелсенді тақта, слайд тапсырмалары, қима қағаздар.
Сабақтың түрі: ойын
Күтілетін нәтиже:
Ынтымақтастық атмосферасы қалыптасады.
Есептерді өз беттерімен шығарады.
Топппен жұмыс істеуге дағдыланады.
Логикалық ойлау қабілеті дамиды.
Әр оқушының белсенділігі артады.
Өз пікірін ашық айта алады.
Салт-дәстүрлеріміз туралы білімі кеңейеді.
Сабақтың барысы:
І. Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру.
Психологиялық дайындық.
Мақсатымыз білім алу.
Міндетіміз еңбектену.
Еңбектену арқылы
«5» ке қолды жеткізу.
ІІ. Топқа бөлу.
Қоржындағы асықтар арқылы топқа бөлу.
І-топ: «Бәйге»
ІІ-топ: «Көкпар»
ІІІ-топ: «Аударыспақ»
ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
72бет, №5
IV. Білімдерін тексеру .
Қызығушылығын ояту.
1-тапсырма: «Бәйге»
а) «Мысалдар тауы» ойыны
Өрнектер құрастыру
2-тапсырма. «Күнді тап» ойыны
V. Оқулықпен жұмыс.
1) Күн ретін жазу.
«Аударыспақ»
№1. Өрнектерді оқы және олардың мәнін тап.
І-топ ІІ-топ ІІІ-топ
10+40 40+50 100-90+5
100-80 100-90 10+40+30
70-40 60-50 100-80+9
40+50+6
«Көкпар»
№2 (дәптермен жұмыс)
І-топ (а)
Картоп -15 кг Шешуі: 15-7=8
Сәбіз- , 7 кг артық Жауабы:8 кг артық
Сәбіз -? кг
ІІ-топ (ә)
Сәбіз- 8 кг ? Шешуі: 20+8=28
Картоп-20 кг Жауабы: 28 кг көкініс б/і
ІІІ –топ (а)
Есептердің әрқайсысына сызба таңда
Сергіту сәті
«Арқан тарту»
№3. Атауын айтпай –ақ, фигураларды сипатта.
І-топ – тіктөртбұрышты
ІІ-топ – шаршыны
ІІІ-топ – үшбұрышты
«Қыз қуу»
№4. Фигуралардың периметрін тап.
І- топ - шаршының
ІІ-топ - тіктөртбұрыштың
ІІІ-топ – көпбұрыштың
«Күміс алу»
№6. Шаршыларды сана.
І-топ – (а)
ІІ-топ – (ә)
ІІІ-топ – (б)
VI.Білімдерін бекіту
Математикалық диктант.
І-топ.
- 9-ді 3-ке арттыр
- 16 мен 4-тің қосындысын тап
- 36-ны 30-ға кеміт
-Бос төркөздерді қосындысының мәні шығатындай толтыр.
13
14
16
ІІ-топ.
- 7-ні 9-ға арттыр
- Азайғыш 18, азайтқыш 8. Айырманың мәнін тап.
- 30-бен 50 санының қосындысын тап
- Бос төркөздерді қосыныдысының мәні шығатындай толтыр.
17
15
11
ІІІ-топ.
-Азайғыш 15, азайтқыш 6. Айырманың мәнін тап.
- 9-ды 7-ге арттыр
- 64-ті 4-ке кеміт
- Бос төркөздерді толтыр.
18
16
12
VII. Бағалау
Топ мүшелері басқа топтарды, топ басшысы өз тобын бағалайды.
VIII. Үйге тапсырма.
74-бет. №5