Просмотр содержимого документа
«1 сынып Онды?тарды ?осу»
Сабақтың тақырыбы: Ондықтарды қосу және азайту Бекітемін: 21.04.16 Сабақтың мақсаты: Білімділігі:1. толық ондықтармен арифметикалық амалдар орындау дағдыларын қалыптастыру. Дамытушылығы:2. логикалық ойлау қабілетін, математикалық тілін дамыту, оқушының белсенділігін арттыру, өзін - өзі бақылауды, бағалауды үйрету. Тәрбиелілігі:3. оқушыларды шапшаңдыққа, ұқыптылыққа, өздігінен жұмыс істеуге, өз жұмысын бақылауға, мақсатына жетуге ұмтылдыру; қиялын ұштай білу; Отансүйгіштікке, елжандылыққа тәрбиелеу. Сабақтың типі: жаңа материалды игерту Әдіс - тәсілдері: сұрақ - жауап, дидактикалық ойындар Көрнекілігі: деңгейлік тапсырма парақтары Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың сабаққа даярлығын тексеру. Психологиялық даярлық Қайырлы таң, досым, Қайырлы күн болсын! Күнделікке бүгін Кілең бестік толсын. 2. Үй тапсырмасын тексеру 4. Ой ширату «Үндемес» ойыны арқылы балалар берілген өрнектердің мәнін стикерге жазып көрсетеді. Бүкіл сынып қатысады. 2+3+4= 6+3 - 7= 2+3+4= 5+3 - 8= 20+30= 60 - 30= 40+50= 80 - 30= а+30=50 а+3+5=10 1дм - 7см = а - 30=50 5. Көркем жазу - Балалар, бүгін аптаның қай күні? Жұма, яғни аптаның бесінші күні, демек, біз бүгін бірлігі 5 - ке тең болатын екі таңбалы сандарды көркем етіп жазамыз. Жазу ережесі пысықталады. 15 25 35 45 55 65 75 85 95 Бұл сандардың ұқсастығы мен айырмашылығы неде? Бірліктері бірдей, ондықтары әртүрлі... Барлық оқушы жазып болғанша екі таңбалы сандарды өсу, кему ретімен санау дағдысы тексеріледі. Мысалы, 21, 31, 41, 51, 61, 71, 81...; 78, 68, 58, 48, 38, 28, 18 6. Ондықтарды қосу және азайту 7. Бекіту Оқулықпен жұмыс № 1 Қалып қойған ондықтарды тап 10,...,..., 40,...,..., 70,...,..., 100; 100,...,...,..., 60,...,..., 30,...,...; ..., 30,...; 50, 60,...; 60, 70,...; 9. Есеп құрастыру, тақтада жазу а) Ақботада – 5 асық -ә) Ақботада – 5 асық Димашта – 4 асық Димашта –?, 4 - еуі Ш: 5+ 4 = 9 Ш: 5+ 4 = 9 Ж: барлығы 9 асық -Ж: Димашта 9 асық бар 10. Толық ондықтармен төрттік мысал құрастыру 30 + 20 = 20 + 30 = 50 - 20 = 50 – 30 = 40 + 30 = 30 + 40 = 11. Сергіту сәті . Қарашы, балақай, "Ақылды" тақтаға. Сергіп бір қаласың, Би биле, тоқтама. Ағасы – 30 жаста Інісі –?, 10 жас кіші Ш: 30 – 10 =20 Ж: інісі 20 жас кіші дұрысы Ж: інісі 20 жаста 13. Жұмбақ санды тап 80 +... - 40 = 60 60 + 20 -...= 70 90 - 20 - 60 = 10 40 - 20 =...- 30 20 + 20 = 30 +... 90 - 20 =60 +... 14. Рефлексия, оқушының өзін - өзі бағалауы - Балақай, бүгінгі сабақ саған ұнады ма? Өзіңді - өзің қалай бағалайсың? 1. Егер барлық тапсырманы өзім дұрыс орындадым десең "1" деген санды стикерге жазып көрсет. 2. Егер кейбір тапсырмаларда қате жібердім десең, "2" санын жазып көрсет. 3. Егер маған тапсырмаларды орындау қиын болды десең, "3" санын жазып көрсет. Сыныптағы 25 оқушының 18 - і «1» деген санды, 6 - ы «2» деген санды, тек 1 ғана оқушы «3» деген санды көрсетті. 15. Үйге тапсырма а) Деңгейлік тапсырмалар 4 – тапсырма
Сабақтың тақырыбы:Портрет бейнелеу өнерінің жанры Бекітемін: 21.04.16 Сабақтың мақсаты:Білімділігі:оқушыларды портрет жанрымен таныстыру. Дамытушылығы:бақылағыштықтары мен зейіндерін,графикалық дағдыларын дамыту. Тәрбиелілігі:эстетикалық тәрбие беру. Сабақтың құрал-жабдықтары: суретшілердің шығармалары,суреттер,қағаз,қарындаш, бояу,қылқалам,өшіргеіш,сүрткіш. :гуашь,қарындаш,альбом. Сабақ жоспарының үлгісі: 1.Ұйымдастыру кезеңі. 2.Тақырып жайлы әңгіме. 3. портрет жанры туралы түсініктеме. 4.Портретті орындау тәсілімен таныстыру. 5.Жұмыстың барлық кезендерін ретімен орындауға үйрету. 6.Адам бетіне көз,құлақ,мұрынды дұрыс олрналастыру. 7.Өзіндік жұмыс. 8.Сабақты қорытындылау,көрме ұйымдастыру. Сабақтың барысы: I.Ұйымдастыру бөлімі.Амандасу.Оқушыларды түгендеу. Балаларды шеңберге тұрғызу,бір-біріне күлімсіреп тілектерін білдіреді,сабаққа сәттілік тілейді. Көктем келді шуақты. Балаларды қуантты, Алақай ,алақай Көктем қандай көңілді. II..Жаңа сабақ. 1.Әңгімелесу:/тақтада портреттер іліулі тұр/Достар туралы. 2.Тақтадағы портреттерге назар аудару. -Адам бейнесін салатын суретшілер портретшілер,олардың шығармасы портрет деп аталады.Портретте адамның бейнесі ұқсатып салынып қана қоймай,оның мінезі,көңіл күйі,денсаулық жағдайы да сурет арқылы беріледі. /өзінің досының басының пішінін,шаш қойысын,мұрын,ерін,көзінің формасы еске түсіру/ 3.Портрет салу тәсілін түсіндіру: 1) Ең бірініш басын саламыз. 2) Бастың пішіні және беттің әр бөлігі қажет болғанда өшіруге және жөндеуге болатындай жеңіл сызықтармен сызылады. 3) Адамның басы симметриялы,сондықтан оң жақ бөлігін салғанда,со лжаөқ бөлігімен салыстырып отыру керек. 4) Көздердің арақашықтығы бір көздің ұзындығына тең болады.Құлақтар қастың және мұрынның төменгі сызығының деңгейімен сәйкес келу керек.Бастың пішіні салынғаннан кейін ғана шаш салынады. 5) Күліп тұрған адамның аузы сәл ашылып,көздері кішірейеді,мұңды адамның қастары төмен қарай иіледі. 6) Сурет қағаздың дәл ортасына,ірі етіп салынады. 7.Машықтық жұмыс: портретті салу,бояу. III.Қорытынды .. Бағалау
Сабақтың тақырыбы: Сөйлем (Қайталау сабағы) Бекітемін: 21.04.16 Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушыларды жаңа сабақпен таныстыра отырып, әр сыныптағы сөйлем тараулары бойынша алған білімдерін тиянақтау. Дамытушылық: Тақырыпқа байланысты танымдық тапсырма беру, өз ойларын тұжырымдап дербес жұмыс жасауға, алған білімдерін дамытып, оқушылардың ақыл-ойын, байқағыштық қабілеттерін, өз бетімен жұмыс істей білуін, ізденгіштігін, қиялын ұштау. Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, ізденімпаздыққа, шығармашылықпен жұмыс жасауға, адамгершілік, патриоттық тәрбие беру. Сабақтың түрі: Жарыс сабақ Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, ойын, топтық жұмыс, шығармашылық жұмыс. Сабақтың көрнекілігі: Оқулық, тірек-сызбалар, ойынға қажетті материалдар, диктант түрлері. Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру бөлімі 1. Оқушыларды сабаққа дайындау
ІІ Үй тапсырмасын тексеру. Сөйлем туралы қайталау. -Сөйлем дегеніміз не? -Сөйлем түрлерін атау. -хабарлы лепті сұраулы тұрлаулы бастауыш баяндауыш ІV Дәптермен жұмыс Күннің жадын жазу Көркем жазу ұйымдастыру
1-нұсқа
Сөйлемдерді толықтырып жаз
Көктемде мал______________________. Қыста қар_________________.