kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

100-ге дейінгі сандар тізбегін құрастыру,100 көлеміндегі сандар,суреттер,фигуралар символдардан тұратын тізбектердің заңдылықтарын анықтау

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ондықпен санау. 100 көлеміндегі сандар, суреттер, фигуралар симфолдарынан тұратын тізбектердіің заңдылықтарын анықтау

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«100-ге дейінгі сандар тізбегін құрастыру,100 көлеміндегі сандар,суреттер,фигуралар символдардан тұратын тізбектердің заңдылықтарын анықтау»

Пән: Математика Мектеп:Жаңашаруа қазақ орта мектебі Күні: 02.03 Мұғалімнің аты-жөні: Ахметова Р.Ш


Сынып: 1а сынып Қатысқандар саны:18

Қатыспағандар саны:0


Сабақ тақырыбы:


4.9 Ондықпен санау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)



1.4.3.1.20-ға дейінгі сандар тізбегін/ ондықтармен /100-ге дейінгі сандар тізбегін құрастыру,100 көлеміндегі сандар,суреттер,фигуралар символдардан тұратын тізбектердің заңдылықтарын анықтау

1.1.1.4.Санның жаңа бірлігі ондық туралы түсінік беру,100-ге дейін ондықтармен санауды,жазуды,салыстыруды үйрету


Сабақ мақсаттары










Барлық оқушылар:20-ға дейінгі сандар тізбегін /ондықтармен/100-ге дейінгі сандар тізбегін құрастыра алады

Көптеген оқушылар:Ондық туралы түсінігі болады,100-ге дейін ондытрмен санайды,жазады,салыстырады.

Кейбір оқушылар:100 көлеміндегі сандар,суреттер,фигуралар,символдардан тұратын тізбектердің заңдылықтарын анықтай алады.

Бағалау критерийлері


Ондықтарды шығарып алады, атайды және санайды.Дөңгелек ондықтарды атауды меңгереді.

Тілдік мақсаттар

Ондық-десятки-tenth

Ондық-нөлмен аяқталған екі таңбалы сандар.

Құндылықтарды дарыту

1.Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау.

2.Қарым-қатынас жасау.

Пәнаралық байланыстар

Көркем еңбек

Акт қолдану дағдылары



Интербелсенді тақта, электронды оқулық,аудио жазба

Бастапқы білім



«Еркін микрафон» әдісі арқылы білім алушыларға ашық сұрақтар беру



Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың барысы

3 мин

Білу

Бастапқы оқу




1.Психологиялық ахуал

«Бәрі өз қолыңда»

тақырыбындағы ұстаз бен шәкірт арасында болған оқиға арқылы, өмірде жақсы болу да, жаман болу да, тіпті бүгінгі сабақта өз білімдеріңді көрсетулерің де өз қолдарыңда деген көзқарас ұсынылды.

2.Сыныпты «Көшбасшылар таңдауымен»3 топқа бөлу

Үшбұрыш,төртбұрыш,шаршы тобы

  1. «Еркін микрафон»әдісі арқылы білім алушыларға ашық сұрақтар қою арқылы бастапқы білімді жаңа біліммен ұштастыру

  2. Ашық сұрақтар.

1.Бір таңбалы сандарды ата

2.Екі таңбалы сандарды ата

3.10санының басқа бір таңбалы сандардан айырмашылығы қандай?

10,20,30,40,50,60,70,80,90,100

Өйткені бұл сандар нөлмен аяқталып тұр.

-Ендеше білім алушылар бүгін біз нөлмен аяқталған ондық сандармен танысамыз


Тірек сөздерді 3 тілде айту

Ондық-десятки-tenth

Интербелсенді тақта

Оқушылар психология

лық тренингті көре отырып өмірде тек жақсы нәрсе жасау керектігі туралы ойға келеді.








Үшбұрыш,төрт

бұрыш,

Шаршы суреті


Микрафон суреті






Сабақтың ортасы

20 мин



Белсендік


Тыңдалым

Айтылым


Жаңа сабақ

Ондықпен санау

1-тапсырма

3.«Құрылысшы»ойыны Топпен жұмыс.Сурет бойынша ашық сұрақтар беру









Үш шапалақ



Таяқшалар

































































Таңбалық

Жазылым

Түсіну

5 мин











Сергіту сәті


2 мин





Оқылым

Бейнелік


5 мин





































-Үй салу үшін қандай құрылыс материалдары керек?

- Ендеше мына шегелер үй салуға жете ме және оны санай аласың ба?

-Шегелер өте уақ.Оларды бір-бірден санаған оңай ма ,әлде топтап санаған оңай ма?

-Ендеше сендердің алдарыңа таяқшалар қоямын, соны топтап санап үйренейік

-Білім алушыларға 10 таяқшаны санап резеңкемен буғызу.Яғни бұл 10 бірлік бір ондық екенін шығарып алу.Енді оларды ондықтармен тура және кері санау/хормен/

10,20,30,40,50,60,70,80,90,100

100,90,80,70,60,50,40,30,20,10

-100 санына назар аудартып оның үш таңбалы сан екенін айту, өйткені ол үш цифрдан тұратынын аңғарту

-Сонымен білім алушылар үй салу үшін қанша бөрене және қанша шеге керек екенін санай қояйықшы

Жауабы 20 бөрене,40 шеге керек екен.

-Электронды оқулық арқылы жаңа тақырыпты қорыту.

Критерийлер:

1.Нөлмен аяқталған ондық сандарды шығарып алады .

2.Ондықтармен тура және кері санайды

Дескриптор

1.Ондық сандарды таниды,санайды,ажырата алады.

2-тапсырма

Оқулықпен жұмыс

«Орындап көр»Джигсо әдісі бойынша


1-топ Құрастырманы ондықпен санайды

2-топ Торғайды ондықпен санайды.

3-топ Машинаны ондықпен санайды.


Дескриптор

1.Ойыншықтарды топтап ондықпен санайды,бір-біріне түсіндіре алады.






3-тапсырма

Топпен жұмыс Ламинадталған қағаз арқылы беру

1-топ«Жоқ санды тап» ойыны

10,...,30,...,50,...,70,...,90,100

2-топ« Неше шеге»ойыны

Әкем екі ондық шеге сатып алды.Ол барлығы неше шеге сатып алды?

Жауабы Әкем 20 шеге сатып алды.

3-топ« Дөңгелек сандарды ата»ойыны

15,20,17,80,12,50,10,6,0,5

Жауабы 20,80,50,10

Дескриптор

1.Ондықтардың орнын табады,жазады

2.Дөңгелек ондықтарды ажыратады,жазады

«Сандардың сыры» Интербелсенді тақтадан бейнежазба

4-тапсырма

«Идеялар себеті»ойыны

Себетте сыйлықтар бар.Машина,кітап ,домбыра

1.Сен білесің бе?10,20,30,40,50,60,70,80,90,

100 сандарын неліктен дөңгелек ондықтар деп атайды?

2.Кім дұрыс санады?/Анасы ма?,қызы ма?/Анасы-50,қызы-40

Жауабы Анасы дұрыс санады.

3.Ойлан.Мынау 10 теңгелік монета.Сенде 100 теңге болу үшін осындай монетаның нешеуін алуың керек?

Дескриптор

1.Сандардың неліктен дөңгелек ондықтар деп аталатынын біледі.

2.10теңгелік монетаны санау арқылы100 теңгені шығарып алады.







Жарайсыңдар!














Электронды оқулық















Жарайсың тамаша!







Бейнетаспа

мен жұмыс

Оқушылар бейнетаспаны тыңдай отырып сандар сырына үңіледі,өздері жақсы көретін санды таңдай отырып ,сол санның тарихымен танысады,ойларын жеткізеді.

Себет


Қол шапалақтау

3рет,2рет,1 рет



Себеттегі сыйлықтарды беру

Жұлдызшалар











Математика оқулығы








Жарайсыңдар!

Жұлдызшалар





Сабақтың соңы

Жинақтау

5 мин





«Доппен жаттығу»Әр топпен жұмыс.Допты қағып алып ондықтармен тура және кері санау

Дескриптор

1.100-ге дейінгі сандарды ондықтармен атайды,санайды және дөңгелек сандарды санауды ,атауды меңгереді.

2.100-ге дейінгі сандарды ондықтармен жазады,салыстырады және өмірмен байланыстырады

Бағдаршам әдісі бойынша қалыптастырушы бағалау жүргіземін /жасыл-түсіндім

Сары-онша түсінікті болады

Қызыл-түсінбедім






От шашу

А4 форматты қағаз




Доп

Жарайсың,өте жақсы!






Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Білім алушыларға қажеттілігіне қарай саралауға арналған тапсырмалар.


1.Жұмыртқаны қалыбына сал./Қалыптарға жұмыртқаның суретін салады және санайды,неше ондық екенін жазады./1 онд,2онд




2.Кинотеатрдағы орын санын санап оның неше ондық екенін жазады.5 онд



3.Керіктің бойы мен әуе шарларына қалып қойған сандарды жазуды ұсынамын.
































Тапсырманы дұрыс орындапсың!










Сандарды дұрыс орналастырыпсың!


Қалам мен

қарындаштарды,

таяқшаларды пайдалануда кауіпсіздік ережелерін сақтау















Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарларын қандай ауытқулар болды? Неліктен?

Сабақ мақсаттары бөлімшедегі тапсырмаларды меңгертуде мақсатқа жету барысында оқушыға түсінікті етіп басқа бөл»м мен бөлімшелердің мақсаттарын алдым.Білім алушыларға түсінікті тілде алынғаннан кейін білім алушыларым мақсатқа қол жеткізді.Мақсатқа қол жеткізбеген білім алушыларыма саралап жеңіл түрде тапсырма беремін.Сабақта саралауға берілген жұмыс тапсырмалары білім алушылардың қажеттілігіне қарай алдым.Сабақтың әр кезеңін минутқа бөліп жоспарлап алдым.Сол себептен де уақыттық кезеңдер сақталды:Сабақ жоспарлауда ауытқушылықтар болған жоқ.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1.Интербелсенді тақта арқылы тыңдалған” Бәрі өз қолыңда“видеоролигі.Видеоны тыңдап қана қоймай бәрі де өз қолыңда екенін тіпті осы сабақтан да жоғары нәтижеге жету өз қолдарында екенін білуі.

2.”Идеялар себеті”әдісі арқылы оқулықта берілген тапсырмаларды себеттен алып оқып оған жауап беруі және жауаптарына қарай сыйлықтар алуы білім алушылар үшін әсерлі бодды.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1.Білім алушыларға “Үй салуға көмектес”ойыны арқылы сандарды топтап ондықтармен санауды үйренеді.



2.«Жоқ санды тап»,»Неше шеге»,»Ондық сандарды тап»тапсырмалары ың жауаптарын ламинатталған қағазға жазуы


Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Автор: Ахметова Рысхан Шайжановна

Дата: 31.05.2018

Номер свидетельства: 471753


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства