О?ушылармен бірге А-а-а дыбысын ?айталап айтып, оны сырттан шы??ан бас?а дыбыстармен салыстырады. М??алім тіл дыбыстарыны? ерекшелігін, оны? жазуда ?ріппен та?баланатынын т?сіндіре отырып, жа?а та?ырыпты хабарлайды.
? Операционалды?-орындаушылы? кезе?.
О?улы?пен ж?мыс.
? жатты?у.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«1-сыныптар?а арнал?ан саба? жоспары. Та?ырыбы: "?ыс. Дыбыс пен ?ріп" »
Сабақтың тақырыбы: Қыс. Дыбыс және әріп.
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың өлеңді мәнерлеп, дұрыс оқуын жетілдіру. Дыбыс және әріп туралы түсініктерін кеңейту. Оқушыларды табиғатқа деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: сюжетті сурет.
Сабақтың барысы:
Бағдарлау-мотивациялық кезеңі.
Мұғалім оқушылардың назарын әртүрлі дыбыстарға аударады (судың гүрілі, құстардың шуылы, т.б.)
Оқушылармен бірге А-а-а дыбысын қайталап айтып, оны сырттан шыққан басқа дыбыстармен салыстырады. Мұғалім тіл дыбыстарының ерекшелігін, оның жазуда әріппен таңбаланатынын түсіндіре отырып, жаңа тақырыпты хабарлайды.
Операционалдық-орындаушылық кезең.
Оқулықпен жұмыс.
жаттығу.
Жүсіпбек Аймауытовтың "Қыс" өлеңін оқушыларға мәнерлеп оқыу, мазмұны бойынша сұрақтар қою.
Өлеңді оқушыларға кезекпен оқыту.
- өлеңде жылдың қай мезгілі суреттелген?
5. Қарамен жазылған сөздерде неше дыбыс, неше әріп бар?
Ереже: сөз дыбыстан құралады. Дыбыстар азуда әріппен танбаланады. Дыбыстарды айтамыз, естиміз. Әріптерді көреміз, жазамыз.
4. Сөздік жұмысы:
Қылаулатқан - қардың ұшқындап жаууы.
мүсін -дене
қызыл шұнақ қызыл - бет қаратпайтын аяз "Кім жылдам" дидактикалық ойыны.
Берілген әріптерден сөз құра: а, с, м, л, р, к, ж, е.