Саба?ты? ма?саты:
Білімділік: 0 саныны? ма?ынасын , пайда болуын, ?атарда?ы орнымен таныстыру.
Дамытушылы?: Те?дік , те?сіздік та?баларын д?рыс пайдалана білу іскерліктерін дамыту.
Т?рбиелік: ??ыптылы??а,ізденімпаздылы??а т?рбиелеу.
Саба?ты? т?рі:жа?а саба?
Саба?ты? типі:д?ст?рлі
Саба?ты? к?рнекілігі:презентация,та?балар, цифрлар,суреттер,
О?ыту ?дісі: т?сіндіру, с?ра?-жауап,пікірталас,
П?н-аралы? байланыс: ритмика
Саба?ты? барысы:
?йымдастыру
О?ушыларды? зейінін саба??а аудару.
О?ушыларды? назарын саба??а аударамын.
- Балалар, б?ріміз ?она?тармен амандасайы?.
- Саламатсыздар ма.
Психологиялы? дайынды?
- Ал, енді балалар бір – бірімізге жылуымызды жіберейік.
- ?уан шаттан ала?ай,
?уанатын к?н келді.
?айырлы к?н!
?айырлы та?!
К?ліп шы?ты к?н б?гін.
Бір - бірімізге к?нні? жылуын ?рейік.
- ?ане, отырамыз. Б?гінгі Сауат ашу саба?ымызды бастайы?.
?й тапсырмасын с?рау
?йге берілген тапсырманы тексеру, с?рау
№1 д?птердегі ?рнектерді? шешуін тексеру.
1+1=2 1=1 2=2
1+0=1 2>1 0<1
?ткен саба?тан ал?ан білімін тексеру
-2 санын ?алай шы?арып алды?. Саны неше бірліктен т?рады? 2>1 1<2 2=2 1=1
Ма?сат ?ою
та?ырыбын, ма?сатын хабарлау.
Жа?а саба?
а) Т?сіндіру. -2 д?птер бар еді 2 о?ушы?а бердік
Д?птер ?алды ма? 2-2=0
3) 3 алманы 3 о?ушы?а бере салса?, неше алма ?алады? 2-2=0 3-3=0 1-1=0
О?улы?пен ж?мыс:
1)1-1=0 2) 0+1=1 2+0=2
Просмотр содержимого документа
««0 саны ж?не цифры» 1 сынып. »
Пән: математика
Сабақтың тақырыбы: «0 саны және цифры»
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: 0 санының мағынасын , пайда болуын, қатардағы орнымен таныстыру.
Дамытушылық: Теңдік , теңсіздік таңбаларын дұрыс пайдалана білу іскерліктерін дамыту.
Тәрбиелік: Ұқыптылыққа,ізденімпаздылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:жаңа сабақ
Сабақтың типі:дәстүрлі
Сабақтың көрнекілігі:презентация,таңбалар, цифрлар,суреттер,
Оқыту әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап,пікірталас,
Пән-аралық байланыс: ритмика
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
Оқушылардың назарын сабаққа аударамын.
- Балалар, бәріміз қонақтармен амандасайық.
- Саламатсыздар ма.
Психологиялық дайындық
- Ал, енді балалар бір – бірімізге жылуымызды жіберейік.
- Қуан шаттан алақай,
Қуанатын күн келді.
Қайырлы күн!
Қайырлы таң!
Күліп шықты күн бүгін.
Бір - бірімізге күннің жылуын үрейік.
- Қане, отырамыз. Бүгінгі Сауат ашу сабағымызды бастайық.
Үй тапсырмасын сұрау
Үйге берілген тапсырманы тексеру, сұрау
№1 дәптердегі өрнектердің шешуін тексеру.
1+1=2 1=1 2=2
1+0=1 21 0
Өткен сабақтан алған білімін тексеру
-2 санын қалай шығарып алдық. Саны неше бірліктен тұрады? 21 1
Мақсат қою
тақырыбын, мақсатын хабарлау.
Жаңа сабақ
а) Түсіндіру. -2 дәптер бар еді 2 оқушыға бердік
Дәптер қалды ма? 2-2=0
3) 3 алманы 3 оқушыға бере салсақ, неше алма қалады? 2-2=0 3-3=0 1-1=0
Оқулықпен жұмыс:
1)1-1=0 2) 0+1=1 2+0=2
1-2 сурет бойынша 1+1, 2-1 жазуын түсіндіру.
3) 0санымен 1,2 санын салыстыру. Теңсіздіктерді дұрыс оқып үйрену.
20 0=0 0
Сергіту сәті
Орнымыздан тұрайық,
Алақанды ұрайық.
Бір отырып, бір тұрып,
Біз тынығып алайық.(отыру)
Дәптермен жұмыс
№1 математика дәптерлерімізді ашамыз.23 бет
-1-ші суретке қажет санды сәйкестендіру.
-«0» цифрын ауада жазу
-0 цифрын бастырып жазу
-0 цифрымн байланысты өрнекер мен теңсіздіктерді шығарамыз
Қорытынды
Сандар қатарында 0 нешінші орында тұрады.?
Бүгін біз сендермен , = таңбаларын қандай жағдайда пайдаландық?
Қандай санмен таныстық?
Үй тапсырмасы
№2 математикадан қосымша дәптердегі тапсырма
Бағалау
Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды бағалау