Оқушыларды мамандық түрлерімен таныстыру, мамандық иелерінің қызметі және олардың еңбегімен таныстыра отырып, олардың маңыздылығы туралы білім беру. Кәсіпті таңдап, игеру үшін оқып, білім алу қажеттілігін түсіндіру. 2. Дамытушылық мақсаты: әңгіме құрастыруда өз ойын, өз армандарын нақты және түсінікті етіп жеткізе білу қабілеттерін қалыптастыру. Шығармашылық белсенділіктерін дамыту. 3. Тәрбиелік мақсаты: әр түрлі мамандық түрлеріне қызығушылығын тудыру және еңбек адамдарына құрмет сезіммен қарауға тәрбиелеу.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Тәрбие сағаттың тақырыбы : Мен тандайтын мамандық»
Сабақтың тақырыбы: Ө Ақыпбекұлы Мен таңдайтын мамандық
Мақсаты
Оқушыларды мамандық түрлерімен таныстыру, мамандық иелерінің қызметі және олардың еңбегімен таныстыра отырып, олардың маңыздылығы туралы білім беру. Кәсіпті таңдап, игеру үшін оқып, білім алу қажеттілігін түсіндіру. 2. Дамытушылық мақсаты: әңгіме құрастыруда өз ойын, өз армандарын нақты және түсінікті етіп жеткізе білу қабілеттерін қалыптастыру. Шығармашылық белсенділіктерін дамыту. 3. Тәрбиелік мақсаты: әр түрлі мамандық түрлеріне қызығушылығын тудыру және еңбек адамдарына құрмет сезіммен қарауға тәрбиелеу. Сабақтың көрнекілігі: суреттер, СКТ, ТС,интер белсенді тақта Әдіс - тәсілдері: әңгімелеу, түсіндіру, жандандыру, сұрақ - жауап. Сабақтың түрі: Жаңа сабақ. Сабақтың әдісі: топтық жұмыс Техникалық құрал: интербелсенді тақта. Пәнаралық байланыс: бейнелеу өнері, музыка
Күтілетін нәтиже: өз бетінше жұмыс істеуге, алған білімдерін тиімді пайдаланады.
автор туралы мәліметті біледі
өз ойын еркін жеткізе алады.
Сабақ кезеңдері
Әдіс -тәсілдер
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Қолданған модульдер
Ұйымдастыру кезеңі
(2 минут)
Психологиялық дайындық.
Қане балалар сәлемдесуден бастайық
Сәлем деймін достарға
Сәлем деймін ата-анаға
Сәлем деймін ұстаздарға
Сәлем деймін құрбыларға
Жарық болсын күніміз,
Жарқын шығар үніміз.
Елін сүйіп ер жетер,
Біз болашақ гүліміз.
Оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне тілек айтады.
Ауызша мадактау
Көшбасшы лық
Үй тапсырмасы (10 минут)
қайталау
I. Өткені пысықтау: 1. Үй тапсырмасына не берілді? Өсіп келе жатырмын жатқа айту
Үй тапсырмасын айтып шығады.
Білу
Жаңа сабаққа дайындық
(5 мин)
Топқа бөліну
Ойқозғау
Ой шақыру
Мамандық түрлерінің суреттері шығады оқушылар сыни ойлау арқылы мамандық түрлерін таңдайды. Әр мамандық иесі туралы айтып шығады. Әр адам баласы мамандық таңдаудан қателеспеу керек. Мамандық суреттері арқылы уш топқа бөлінеді
І топ Дәрігер
ІІ топ Құрылысшы
ІІІ топ Мұғалім
Өз ойларын айтып, жағдаятты талдайды
СТО
Топпен жұмыс
Түсіну
Жаңа сабақ
(2 минут)
Қолдану
6минут
Жинақтау
Синтездеу
3минут
Автормен танысу
Өлеңді оқи отырып постерға түсіру
Сәйкестендіру тесті
Сергіту сәті.
Қандай мамандық таңдасам екен? Мүмкін мына өлеңде менің болашақ мамандығым бар шығар.... Ендеше Бүгінгі тақырып Ө Ақыпбекұлы «Мен таңдайтын мамандық...» Ақын туралы түсінік беру. (Дәптерге күн ретін, тақырыпты жаздырту.) Өлеңді оқып танысады, өлең ішіндегі мамандық туралы пікірлерін тыңдау. І топ Әнші, кәсіпкер ІІ топ Вело – спортшы, геолог ІІІ топ Ғарышкер, елші
1-топ
Күләш пен Әміре туралы қай шумақта айтылған?
Күләш пен Әміре деген кімдер? Кәсіпкер деп қандай мамандықты айтады?
2-топ
Вело-спортшы,геолог деген қандай мамандық?
Ғалымдар нені зерттейді?
Баянауыл өңірінен шыққан зерттеуші атақты ғалым кім ?
3-топ
Ғарышкер туралы не деген? Атақты қандай ғарышкерді білесіңдер? Елші деген кім? Олар не істейді екен?
«Біз зерекпіз» Ойынын ойнау арқылы Сәйкестендіру тесті. Жазушы көлік жүргізеді. Дәрігер тамақ әзірлейді. Мұғалім аудармашылық қызмет атқарады. Құрылысшы кітап, мақал, әңгіме жазады. Жүргізуші емдейді. Аспазшы оқытады, білім береді. Тілші құрылыста жұмыс істейді.
Билеу қимылдарға қарай
Өлеңді оқып, жоспар құрады.
Топта талқылау
Сұрақтарға жауап береді.
Түсінбеген сөздердің мағынасын ажыратады.
Смайлик пен бағалау
Бағдаршаммен (бағалау)
Талантты және дарынды балаларды оқыту.
Көшбасшылық
Ашық сұрақтармен жұмыс
Жаңа сабақты Пайымдау
5 минут
Сатылай кешенді талдау
Өлеңге сатылай кешенді талдау жасату. Авторы: Өтепберген Ақыпбекұлы Тақырыбы: мамандық туралы Жанр түрі: өлең Идеясы: Мамандық түрін ажырата білу Шумақ: 8/сегіз/ Тармақ: 34 Буын саны: 7-8 Ұйқас түрі: аралас
Тапсырмаларды орындайды
Талдау жұмысын қолдану
Интер белсенді тақта
Рефлекция
3минут
Бағалау
1 минут
Бағалау парақшасын тапсыру.
1.Өлеңде қандай мамандық туралы айтылған?
2.Басқа қандай мамандық түрлерін білесің?
Мамандық түрін олардың құралдары арқылы табайық. Тарағы бар қолында, Кімді айттым ойымда? (шаштараз) - Қалағы бар қолында, Кімді айттым ойымда? (Құрылысшы) - Ожауы бар қолында, Кімді айттым ойымда? (Аспаз) - Күрегі бар қолында, Кімді айттым ойымда? (Диқан) Эссе жазу. Болашақта...... мамандығын таңдаймын, себебі.......,,, Смайликтер арқылы топ басшылары топ мүшелерін бағалайды және содан жиынтық баға шығарып, жеңген топтарды мадақтау.
Оқушылар өздерін бағалауды үйренеді.
ОҮБ, формативті бағалау
Жабықсұрақтар беру
Үйге тапсырма
Үйге тапсырма беру: “Кім болғым келеді.
Менің арманым” әңгіме жазып келу.
Мәтіннің мазмұнын айтады.
Жазушы көлік жүргізеді. Дәрігер тамақ әзірлейді. Мұғалім аудармашылық қызмет атқарады. Құрылысшы кітап, мақал, әңгіме жазады. Жүргізуші емдейді. Аспазшы оқытады, білім береді. Тілші құрылыста жұмыс істейді.
1-топ
Күләш пен Әміре туралы қай шумақта айтылған?
Күләш пен Әміре деген кімдер? Кәсіпкер деп қандай мамандықты айтады?
2-топ
Вело-спортшы,геолог деген қандай мамандық?
Ғалымдар нені зерттейді?
Баянауыл өңірінен шыққан зерттеуші атақты ғалым кім ?
3-топ
Ғарышкер туралы не деген? Атақты қандай ғарышкерді білесіңдер? Елші деген кім? Олар не істейді екен?