"О?ушыларды? рухани - адамгершілік ??ндылы?тарын дамыта отырып, т?рбиелеу ?рдісін жетілдіру"
"О?ушыларды? рухани - адамгершілік ??ндылы?тарын дамыта отырып, т?рбиелеу ?рдісін жетілдіру"
Я Осипова Гульгуль Мырзагуловна работаю учителем начального класса в Шолаксайской средней школе Профессиональный уровень учителя - Открытые уроки, проведенные учителем, показали, что обучение казахскому языку строится на следующих методических принципах: коммуникативной направленности всего процесса обучения; дифференцированного и интегрированного обучения всем аспектам языка и видам речевой деятельности; учета государственного языка, воспитывающего обучения; сознательности в овладении материала. Деятельность педагога отличается активным поиском новых идей, учитель имеет потребность поиска новых решений педагогических задач, при их постановке ориентируется на обучение большого числа учащихся в условиях урока и одновременно на каждого ученика как на субъект учения.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«"О?ушыларды? рухани - адамгершілік ??ндылы?тарын дамыта отырып, т?рбиелеу ?рдісін жетілдіру"»
Сабақтың тақырыбы: «Ұлттық киімдер».
Сабақтың мақсаты:
Білімділік мақсаты:
Оқушылардың қазақтың ұлттық киімдері туралы алған мағлұматтарын естеріне түсіре отырып, білімдерін бекіту.
Дамытушылық мақсаты:
Сауатты жазуға, дұрыс сөйлеуге, өз бетімен жұмыс істеуге үйрету, сөздік қорын дамыту және қазақ тілінде еркін
сөйлей білу әрекеттерін жетілдіру.
Тәрбиелік мәні:
Мемлекеттік тілді құрметтеуге, отан сүйгіштікке, адамгершілікке, әдептілікке тәрбиелеу. Қазақ тілі мен әдебиеті, тарихы, салт-дәстүрі, мен өнеріне қызығушылықтарын арттыру.
Сабақтың өтілу түрі:
Қорытынды сабақ, сайыс сабақ.
Оқыту әдісі:
сұрақ-жауап, түсіндіру, әңгімелеу
Пәнаралық байланыс:
орыс тілі, әдебиет, тарих
Көрнекіліктері:
Интерактивті тақтада бейнеленген ұлттық киімдері, қазақтың ұлттық киімдері (шапан, камзол, сәукеле, тұмақт.б), дидактикалык карточкалар.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
амандасу, түгендеу
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
- Балалар, бүгінгі сабағымызда біз ұлттық киімдерді қайталаймыз.
Бүгінгі сабақтың мақсаты алған мағлұматтарымызды есімізге түсіре отырып, білімімізді бекіту, дұрыс сөйлеуге, өзбетімен жұмыс істеуге үйрену және сөздік қорымызды дамыту.
1.Ой шақыру.(критическое мышл.)
2. Сұрақ жауап.
1.Ұлттық киімдер нешеге бөлінеді?
2. Ішкі киімдер қандай болады?
3. Сыртқы киімдердің түрлері қандай?
4. Бас киімдерді ата?
5. Аяқ киімдерге нелер жатады?
6. Ұлттық киімдер қалай безендіріледі?
Топқа бөлу. Ұлттық киімдердің суретін жинау керек, мазайка.
І бөлім.Аяқ киім. (Етік, мәсі, кебіс, ) (слайды) (Оқушы аяқ киім туралы қысқаша мәлімет береді»)