Пәні әдебиеттік оқу | Сынып 3«Ә» | Мерзімі 12.12.2014 ж |
Тақырыбы Астана – арман қала |
Мақсаты | Өлең мазмұнын оқып, түсіну арқылы тақырыбы мен идеясын ашуға мүмкіндік беру. |
Күтілетін нәтиже | Оқушылар өлеңді түсініп оқиды, идеясын ашады. |
Әдісі | «Өрмекшінің торы», «Миға шабуыл»,топпен жұмыс, «Бір айналым сөйлесу» |
Кіріктірілген модульдер | АКТ, СТО, ОЖӘТ, ОЖЕСО, ОүБ меОБ |
№ | Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Дерек көздер |
Кіріспе | 3-мин | | Балалар жұптасып тұрады. Бір-біріне қарама-қарсы тұрып,10-15 секундтай мұқият қарап алу керек. Сырт айналып тұрып, сыртқы пішіндеріне қандай да болмасын 3 өзгерту енгізу керек. Бір-біріне қарап 3 өзгертуді табуы керек.. | Бейнеролик |
3-мин |
1-Бәйтерек тобы 2-Ханшатыр тобы
| «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлінеді. 1-Бәйтерек тобы 2-Ханшатыр тобы | Музыка, фишкалар |
Таныстырылым | 2-мин | Сабақтың мақсатымен таныстыру | | |
5-мин | | Оқушылар «Өрмекшінің торы» әдісі арқылы өткен сабақты бір сөйлемнен айтып, қорытындылайды. | Жіп |
5-мин | «Астана – арман қала» тақырыбында постермен жұмыс. | Балалар топпен кеңесіп, постер қорғайды. | Постер, маркер |
7-мин | Өлеңнің мазмұнын түсініп оқу | Балалар өлеңді түсіне оқиды. Оқып болған соң түсіндіреді. | |
Негізгі | 7-мин | | Балалар топпен жұмыс істейді. Әр топ өз атына байланысты бір сөйлемнен айтады. | Қима тапсырмалар |
2-мин | Сергіту сәті | «Аңшы,арыстан, ханшайым» ойынын ойнайды. | музыка |
3-мин | | Балалар жеке жазады. Топта талқылайды, ұсынады. | АКТ |
Қорытынды | 2-мин |
| Балаларды бағалау парақшалары арқылы топ басшысы бағалайды. Мұғалім қорытынды бағаны шығарады. Сабақты «Бағдаршам әмірімен» бағалайды. | Бағалау парақшалары, смайликтер |
2-мин | | «2 жұлдыз, 1 тілек» | стикерлер |
2-мин | | Түсініп оқу, өлең. | |
Пәні әдебиеттік оқу | Сынып 3«Ә» | Мерзімі01.09.2014 ж |
Тақырыбы«Қазақстан жолы-2050: Бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Н.Әлімқұлов. Қоңырау |
Мақсаты | Жолдау жайлы мағлұмат беру, өлеңнің мазмұнын түсіне отырып, идеясын ашу |
Күтілетін нәтиже | Өз беттерімен қорытынды шығара біледі, өмірмен байланыстыра білуге үйренеді. |
Әдісі | Топпен, жұппен, жеке жұмыс, «Кубизм», «Мозайка», «Сұрақтар телпегі» |
Кіріктірілген модульдер | АКТ, СТО, ОЖӘТ, ОЖЕСО, ОүБ мен ОБ |
№ | Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Дерек көздер |
Кіріспе | 2-мин | | Оқушылар «Шаттық шеңберінде» тұрып, денелерін қимылдату арқылы 1-ден 10-ға дейінгі сандарды жазып көрсетеді. | Музыка әуені |
Таныстырылым | 3-мин | | Қиындылардан қалалардың суреттерін құрастырып, топқа бөлінеді. 1-топ- Алматы 2-топ-Астана 3-топ-Шымкент | Қалалардың суреттері |
5-мин | «Сұрақтар телпегі» ойыны (Қазақстанның мемлекеттік рәміздері, Ата заңы жайлы) | Телпектен сұрақ алып, жеке жауап береді . | Қима қағаздар |
Негізгі І Негізгі Негізгі | 12-мин | Жаңа сабақ «Қазақстан жолы-2050: Бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» тақырыбында әңгімелесу.» Н.Әлімқұловтың « Қоңырау» өлеңін 3 бөлікке бөліп, топта оқыту (топтық жұмыс) | Әр топ өзіне берілген бөлікті оқып түсіндіреді. | оқулық |
7-мин | | 1-топ –Зерттеу -Қоңырау үні қоңырау тілінің қозғалуынан шыға ма,әлде қоңыраудың өзінің қозғалуынан шыға ма? 2-топ-Қолдану Өлеңнің әр шумағына сай тақырып ойлап жазу 3-топ-Талқылау Ақын қоңырау үнін қалай сипаттаған? | кубик |
2-мин | Кел, билейік | «Қаражорға» биін билейді. | Музыка «Қаражорға» әні |
7-мин | Жез қоңырау Электр қоңырау
| Жұппен орындайды | Қима тапсырмалар |
3-мин | Бағалау парағы № | Аты-жөні | Сұрақтар телпегі | Жаңа сабақ | Кубизм | Жұппен жұмыс | Қорытынды баға | 1 | | | | | | | 2 | | | | | | | | Бағалау парақшаларымен бірін-бірі, смайликтермен бүгінгі сабақты бағалайды | Қима тапсырмалар |
Қорытынды Қорытынды | 2-мин | | «Не үйрендім? Не үйренгім келеді?» | стикерлер |
2-мин | | Түсініп оқу, «Жез қоңырау мен Электр қоңырау» атты күлдіргі әңгіме жазу | |
Пәні әдебиеттік оқу | Сынып 3«Ә» | Мерзімі 02.09.2014 ж |
Тақырыбы Ы.Алтынсарин. Өнер-білім бар жұрттар |
Мақсаты | Өлеңнің мазмұнындағы идея арқылы оқуға шақыру, өнерге бейімдеу. |
Күтілетін нәтиже | Сөйлеу тілдері мен көркем сөздерді шебер қолдана біледі, жеке, жұппен, топпен жұмыс қабілеттерін жетілдіреді, өз беттерінше қорытынды шығаруға дағдыланады. |
Әдісі | Топпен жұмыс, кестемен жұмыс, «джиксо», «Фиш боун» |
Кіріктірілген модульдер | АКТ, СТО, ОҮБ және ОБ, |
№ | Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Дерек көздер |
Кіріспе | 2-мин | Бір-бірімен қол ұстатып, тілектер айтқызу. | Бір-біріне тілектерін айтады. | |
2-мин | Стикерлер арқылы топқа бөлу | Балалар топқа бөлінеді. 1-топ-Машина 2-топ-Телефон 3-топ-Кеме | стикерлер |
3-мин | «Қоңырау» тақырыбына байланысты «Бес жолды өлең» құрастыру | Жеке жұмыс ретінде тапсырмаларды орындайды. | Қима тапсырмалар |
Таныстырылым | 6-мин | | Әр топ өз атына сәйкес сурет салады. | Сурет салуға арналған постерлер, маркерлер |
| 3-мин | Өлең авторы Ы.Алтынсарин жайлы топтастыру жасау. Ы.Алтынсарин | Балалар топтастыру жасайды. | Қима тапсырмалар |
Негізгі | 10-мин | 1,2,3,4-ке санап, өлең бөліктерін оқыту | Балалар 1,2,3,4-ке саналып, өлең бөліктерін оқиды.1-лер 1-топқа, 2-лер 2-топқа, 3-тер 3-топқа,4-тер 4-топқа барып отырып, жұпта талқылайды. Ортадан әр топтан біреуі шығып, өлеңге түсінік береді. Әрқайсысы орнына отырады. | Оқулық, жұмыс дәптерлері |
5-мин | Ы.Алтынсариннің сөзін өз сөзіңмен түсіндір. «Өнер-білімі бар жұрттың» алысқа баратынын дәлелде. | Әр оқушы жеке жауап береді | Балық суреті салынған қима қағаздар |
3-мин | Кел, билейік | «Қаражорға» биін билейді. | музыка |
Қорытынды | 3-мин | «Не үйрендім? Не үйренгім келеді?» стикерлерге жазғызу | Стикерлерге жазады, ағашқа іледі. | стикерлер |
2-мин | | Фишкалар, смайликтер арқылы бағалайды. | фишкалар, смайликтер |
2-мин | | Өлеңді мәнерлеп жатқа оқу | |
Пәніәдебиеттік оқу | Сынып 3«Ә» | Мерзімі 05.09.2014 ж |
ТақырыбыМ.Әуезов. Кітап қадірі |
Мақсаты | Мәтін мазмұнын өмірмен байланыстыра отырып түсінуге мүмкіндік беру |
Күтілетін нәтиже | Басты кейіпкерлерге баға беру арқылы мәтіннің идеясын аңғарады, кейіпкерлер әрекеті мен оқиғадағы және өмірдегі жағдайларды байланыстыруға мүмкіндік жасайды. |
Әдісі | Топпен , жеке , жұппен жұмыс,ойын, тест, |
Кіріктірілген модульдер | АКТ, СТО, ОҮБ мен ОБ,Оқыту оқудағы жаңа тәсілдер,Талантты және дарынды балалар, Оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту және оқыту, Оқытуды басқару және көшбасшылық |
№ | Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Дерек көздер |
| 2мин | «Тізбектелген есімдер» ойыны | Оқушылар «Шаттық шеңберінде» тұрып, кісі есімдерін айтады.(Алдыңғы айтылған есімнің соңғы әрпінен басталатын жаңа есімдер айтады) | Музыка әуені |
3-мин | | Суреттер арқылы 3 топқа бөлінеді. 1-топ-Құнанбай 2-топ-Абай 3-топ-Зере | суреттер |
| 2-мин | Топтарға өз атына байланысты постер қорғату. | Өз топтарының атына байланысты постер қорғайды. | Постер, маркер |
| 5-мин | | Балалар өлеңді жатқа оқиды. | фишкалар |
13-мин | Жаңа сабақ 1-топ. Мәтінді оқып түсіндіреді. 2-топ. Мәтін соңындағы сұрақтарға жауап береді. 3-топ.Мақалдарды түсіндіреді. | Балалар топпен өздеріне берілген тапсырманы орындайды. | оқулық |
3-мин | | Мәтін бойынша жоспар құрады. | Қима тапсырмалар |
2-мин | -Кітап-ғалым, тілсіз мұғалім. -Кітап көзі жұмыққа арзан, Көзі ашыққа арзан -Кітап оқып, ой бөлісейік, достар! - | Бір-біріне қарама-қарсы тұрып, тілектер айтады. | бейнеролик |
| 5-мин | | К | Қ | Ұ | Н | А | Н | Б | А | І | З | Е | Ы | Қ | Ж | Ұ | Й | Т | Е | Р | Р | У | Т | Р | Ы | А | Ғ | А | Н | Е | Қ | А | Ұ | П | А | Х | Б | Ы | Р | Қ | Л | С | Б | Т | А | Т | Е | А | Ж | А | Б | И | Й | Е | Р | З | А | Б | А | Й | Д | К | Қ | А | Н | Берілген кестедегі әріптерден мәтінде кездесетін сөздерді тап | Sudoku |
| 4-мин | Кітапты қалай оқу керек? | Керекті кеңестермен танысады. | парақшалар |
| 2-мин | | Фишкалар, «Басбармақ» әдісімен бағалайды. | Фишкалар |
2-мин | | «Не үйрендім? Не үйренгім келеді?» | стикерлер |
2-мин | | Мәтінді түсініп оқу | |
Пәніәдебиеттік оқу | Сынып 3«Ә» | Мерзімі08.09.2014 ж |
ТақырыбыҚадыр Мырза Әли. Ұйқышыл |
Мақсаты | Өлеңнің мазмұнын түсіне отырып, идеясын ашу |
Күтілетін нәтиже | Өз беттерімен қорытынды шығара біледі, өмірмен байланыстыра білуге үйренеді. |
Әдісі | Топпен, жұппен, жеке жұмыс, «Кубизм», «Мозайка», «Сұрақтар телпегі» |
Кіріктірілген модульдер | АКТ, СТО, ОЖӘТ, ОЖЕСО, ОүБ мен ОБ |
№ | Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Дерек көздер |
Кіріспе | 2-мин | | Бір-біріне тілектерін айтады. | Музыка әуені |
Таныстырылым | 3-мин | | Шарлардың түстеріне қарай, топқа бөлінеді. 1-топ 2-топ 3-топ | Шарлар |
5-мин | | Топпен постер жасайды. | плакат |
Негізгі І Негізгі Негізгі | 12-мин | 3 бөлікке бөліп, топта оқыту (топтық жұмыс) | Әр топ өзіне берілген бөлікті оқып түсіндіреді. | оқулық |
7-мин | Кейіпкердің бір күнгі жұмысын сипаттап айту | Жұппен орындайды. | оқулық |
2-мин | | Мультфильм көреді. | ноутбук |
7-мин | Ұйқының зияны | Топпен орындайды | Қима тапсырмалар |
3-мин | Бағалау парағы № | Аты-жөні | Постермен жұмыс | Жаңа сабақ | Жұппен жұмыс | Топтастыру | Қорытынды баға | 1 | | | | | | | 2 | | | | | | | | .Бағалау парақшаларымен бірін-бірі, смайликтермен бүгінгі сабақты бағалайды | Қима тапсырмалар |
Қорытынды Қорытынды | 2-мин | | «Не үйрендім? Не үйренгім келеді?» | стикерлер |
2-мин | | Түсініп оқу, Мысықбайға хат жазу | |
Пәні әдебиеттік оқу | Сынып 3«Ә» | Мерзімі06.09.2014 ж |
Тақырыбы Ғ. Мүсірепов Автобиографиялық әңгіме. |
Мақсаты | Мәтіннің мазмұнын түсіне отырып, идеясын ашу |
Күтілетін нәтиже | Өз беттерімен қорытынды шығара біледі, өмірмен байланыстыра білуге үйренеді. |
Әдісі | Топпен, жұппен, жеке жұмыс, «Кубизм», «Мозайка», «Сұрақтар телпегі» |
Кіріктірілген модульдер | АКТ, СТО, ОЖӘТ, ОЖЕСО, ОүБ мен ОБ |
№ | Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Дерек көздер |
Кіріспе | 2-мин | | Бір-біріне тілектерін айтады. | Музыка әуені |
Таныстырылым | 3-мин | | Гүлдердің түстеріне қарай, топқа бөлінеді. 1-топ 2-топ 3-топ | Гүлдер |
5-мин | | Топпен постер жасайды. | плакат |
Негізгі І Негізгі Негізгі | 12-мин | Ғ. Мүсіреповтің әңгімесін 3 бөлікке бөліп, топта оқыту (топтық жұмыс) | Әр топ өзіне берілген бөлікті оқып түсіндіреді. | оқулық |
7-мин | Кейіпкердің бір күнгі жұмысын сипаттап айту | Жұппен орындайды. | оқулық |
2-мин | | Мультфильм көреді. | ноутбук |
7-мин | Ұйқының зияны | Топпен орындайды | Қима тапсырмалар |
3-мин | Бағалау парағы № | Аты-жөні | Постермен жұмыс | Жаңа сабақ | Жұппен жұмыс | Топтастыру | Қорытынды баға | 1 | | | | | | | 2 | | | | | | | | .Бағалау парақшаларымен бірін-бірі, смайликтермен бүгінгі сабақты бағалайды | Қима тапсырмалар |
Қорытынды Қорытынды | 2-мин | | «Не үйрендім? Не үйренгім келеді?» | стикерлер |
2-мин | | Түсініп оқу, авторға хат жазу | |