kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

4-сынып?а арнал?ан тапсырмалар

Нажмите, чтобы узнать подробности

Cаба?ты?  та?ырыбы, ма?саты,тапсырмалары, жиынты?ы, т?рі мен тапсырмаларды? де?гейлік т?рлері 1-де?гейлік тапсырмалары, 2-де?гейлік тапсырмаларыны? т?рлері,3-де?гейлік тапсырмалары мен оларды? т?рлеріааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааапее??,??лкапш??а??а?а?????авлдадлрдлдли

июбпбпбплллерлеп5+85п+5+еплелеллелелннннннннннннннннннннннннннннннннннннрпарапрпопньиртпртмим

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«4-сынып?а арнал?ан тапсырмалар »

Ұлттық ойындар (4-сынып)

Сабақтың тақырыбы: Ұлттық ойындар
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың ауызекі сөйлеу әрекетін қалыптастыру. Ұлттық ойын түрлерін насихаттау.
Сабақтың міндеттері:
1. Білімділік: Оқушыларды сөйлем , оның түрлерін дұрыс пайдалана білуге үйрету. “Ұлттық ойындар” тақырыбы бойынша жаңа сөздерді, сөз тіркестерді, сөйлемдерді меңгеру, оларды сөйлеуде дұрыс қолдана білу.
2. Дамытушылық: оқушылардың салыстыру, баяндау, есте сақтау қабілеттерін қалыптастыру, шығармашылықтарын дамыту. Оқушылардың ауызша сөйлеу, сұраққа толық жауап бере білу қабілеттерін арттыру.
3. Тәрбиелік: ұлттық дәстүрлерді құрметтеу, ұлттық ойын түрлерін үйренуге бағыттау.
Сабақтың типі: Дәстүрлі емес сабақ.
Сабақтың түрі: Сайыс сабақ.
Көрнекіліктер: Суреттер, карточкалар, кесте
Сабақтың барысы
І. Ұйымдастыру кезеңі.
1. Сәлемдесу. 2. Сыныптағы оқушыларды түгендеу, келмеу себептерін сұрау.
3. Оқушылардың көңілін сабаққа бейімдеу, ыңғайлау. 4. Тіл дамыту сәтін өткізу.



ІІ. Өткен материалдарды еске түсіру, жалпылау:
1. Үй тапсырмасын сұрау, тексеру. 2. Оқушылардың өткен сабақты қаншалықты меңгергенін, түсінгенін байқау. 3. Оқушының сөйлеу қабілетін, сөйлеу тілін, сөздік қорын байқау. 4. Неге көңіл аудару қажеттігін анықтау, ескеру.

Мұғалім: Балалар, бүгін бізде ерекше сабақ. Біз бүгін екі топқа бөлініп сайыс сабақ өткіземіз. Бүгінгі сабаққа қатысатын «Көкпар» тобы мен «Тұлпар» тобы.
Келесі кезекте топтар өздерін таныстырады.
1 - топ: Топтың аты - «Көкпар».

2 - топ: Топтың аты -«Тұлпар».

Мұғалім: Балалар, үйге қандай тапсырма беріліп еді?
Жауап: Ұлттық ойындардың түрлерін қайталау
Мұғалім: Ендеше, Ұлттық ойындар дегеніміз не?
ІІІ. Жаңа сабақты қалыптастыру:
Сабақтың тақырыбы: Ұлттық ойындар. Сөйлемнің түрлері : хабарлы, сұраулы, лепті сөйлем туралы мағлұмат беру.

Қыс келді. – (Хабарлы сөйлем); Сен нешінші сыныпта оқисың? –(Сұраулы сөйлем); Алақай, маған сыйлық берді!-Лепті сөйлем.
Сөйлем түрлерімен жұмыс:
Екі топ әр сөйлем түріне мысал келтіріп тақтаға жазу.
Оқимыз. Тыңдаймыз. Сөйлейміз. Мәтінге байланысты сұрақ – жауап.
1 - тапсырма. Мәтінді оқып, аударыңдар.

Мынадай ұлттық ойын түрлері бар: «Алтыбақан», «Ақ серек, көк серек», «қазақша күрес», «Орамал тастау», «Көтермек», «Түйілген орамал», «Айгөлек», «Ақсүйек», «Тобық», «Ханталапай», «Тоғызқұмалақ», « Теңге ілу», «Қыз қуу» және тағы басқа.

Мәтінге байланысты тапсырма беріледі. (аудару, сұрақ - жауап, ойын ойнау.) Арқан тартыс ойынын ойнау.

2 – тапсырма. Ұлттық ойындарға байланысты сұрақ қою. Әр топ бір –біріне баға береді.
3 – тапсырма. Берілген сөздерді септеңіз.
Семантикалық картамен жұмыс
Карточкамен жұмыс :

Әр топқа карточка таратылып, сөйлем түрлерімен жұмыс жасалынады.

Сергіту сәті: «Қаражорға биі» (Интерактивті тақтада қаражорға билеп жатқан қыздардың суреті және видео тұрады. Оқушылар сол видеоға қарап биді билейді.)

4 - тапсырма.


7 - тапсырма:
Сөзжұмбақтың сұрақтары:
1. Қалада сөзі қай септікте тұр?
2. Сөйлем түрі
3. Жыл мезгілі.
4. Төрт түлік мал.
5. «Спасибо» сөзінің аудармасы
6. – ны - ні қай септіктің жалғауы?
7. Аяқ киім
8. Отбасы мүшесі
9. Барыс септігінің сұрағы (Ортасынан "соқыртеке" деген ойынның аты шығады.)

Үйге тапсырма.
«Соқыртеке» ойыны туралы қосымша мәлімет жинап келу.



1. Атау- кім? не? кімім? кімің? кіміңіз? кімі?
нем? нең? неңіз? несі?

2. Ілік- кімнің? ненің? кімімнің? кіміңнің? кіміңіздің? кімінің?
немнің? неңнің? неңіздің? несінің?

3. Барыс- кімге? неге?
қайда? кіміме? кіміңе? кіміңізге? кіміне?
неме? неңе? неңізге? несіне?

4. Табыс- кімді? нені? кімімді? кіміңді? кіміңізді? кімін?
немді? неңді? неңізді? несін?

5. Жатыс- кімде? неде?
қайда? кімімде? кіміңде? кіміңізде? кімінде?
немде? неңде? неңізде? Несінде?

6. Шығыс- кімнен? неден? кімімнен? кіміңнен? кіміңізден? кімінен?
немнен? неңнен? неңізден? несінен?

7. Көмектес - кіммен? немен? кіміммен? кіміңмен? кіміңізбен? кімімен?
неммен? неңмен? неңізбен? несімен?









Сөзжұмбақтың сұрақтары:
1. Қалада сөзі қай септікте тұр?
2. Сөйлем түрі
3. Жыл мезгілі.
4. Төрт түлік мал.
5. «Спасибо» сөзінің аудармасы
6. – ны - ні қай септіктің жалғауы?
7. Аяқ киім
8. Отбасы мүшесі
9. Барыс септігінің сұрағы (Ортасынан "соқыртеке" деген ойынның аты шығады.)





1.

2.



3.



4.

5.

6.



7.

8.

9.



























Хабарлы сөйлем ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Лепті сөйлем

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Сұраулы сөйлем

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Хабарлы сөйлем ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Лепті сөйлем

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Сұраулы сөйлем

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Хабарлы сөйлем ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Лепті сөйлем

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Сұраулы сөйлем

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Хабарлы сөйлем ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Лепті сөйлем

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Сұраулы сөйлем

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Прочее

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
4-сынып?а арнал?ан тапсырмалар

Автор: Г?лден Тал?ат?ызы Болат

Дата: 22.05.2015

Номер свидетельства: 214316


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства