kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ж?рна? пен ж?рна?

Нажмите, чтобы узнать подробности

Білімділік: Ж?рна? пен жал?ау жайлы о?ушыларды? ?т- кен саба?та ал?ан т?сініктерін ке?ейту:олар?а жа?а с?з жа сайтын ?осымшалар мен с?здерді бір-бірі мен байланыстыратын ?осымшаларды? арасыда?ы айырмашылы?ты  ме?герту.

Дамытушылы?: Танымды? ?ызы?ушылы?ын арттыра отырып, шы?армашылы? ?абілеттерін дамытады.

Т?рбиелілік:  Топпен ж?мыс жасай біледі, бір-бі рін сыйлайды, к?мектеседі.

Та?ырып пен тере? танысады.?р т?рлі тапсырмалар орындай отырып білімдерін арттырады.Д?ниетанымы ке?ейеді, п?нге деген ?ызы?ушылы?ы артады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ж?рна? пен ж?рна?»


Пәні

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы:

Жұрнақ пен жалғау 302 – 306 жаттығулар

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Жұрнақ пен жалғау жайлы оқушылардың өт- кен сабақта алған түсініктерін кеңейту:оларға жаңа сөз жа сайтын қосымшалар мен сөздерді бір-бірі мен байланыстыратын қосымшалардың арасыдағы айырмашылықты меңгерту.

Дамытушылық: Танымдық қызығушылығын арттыра отырып, шығармашылық қабілеттерін дамытады.

Тәрбиелілік: Топпен жұмыс жасай біледі, бір-бі рін сыйлайды, көмектеседі.

Күтілетін нәтиже

Тақырып пен терең танысады.Әр түрлі тапсырмалар орындай отырып білімдерін арттырады.Дүниетанымы кеңейеді, пәнге деген қызығушылығы артады.

Сілтеме

Оқулық 2 сынып, 109 – 110 бет

Сабақта қолданылатын материалдар:

  1. А-3 парағы

  2. Стикерлер

  3. Оқулық

  4. Тақырыпқа байланысты плакаттар

Оқыту әдістері:

СТО

Оқыту үшін бағалау

1.жұппен жұмыс

2.топтық жұмыс

Сабақтың барысы.

І. Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару, түгендеу, 3 топқа бөлу, бағалау парақшаларын тарату, топ ережесін еске түсіріп, іліп қою.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

Өткен сабақта өтілген ережелерді еске түсіру,қайталау. 301- жаттығу «Медеу мұзайдынында» тақырыбына әңгіме құрап жазу.Әр топтан бір оқушыға оқыту.


ІІІ. Жаңа сабақ

Сұрақтарға жауаптар алу арқылы тақырыпты ашу немесе бір-біріне сқрақ қойып, жауап алу.

ІҮ. Тапсырма

Оқулықтағы тапсырма топтарға бөліп беріледі. 304 - жаттығудағы

  1. ші сөйлем 1 топқа

  2. ші сөйлем 2 топқа

  3. ші сөйлем 3 топқа

  4. ші сөйлем 4 топқа беріледі.

Ү. Сергіту сәті

Ой сергіту жаттығулары

Ү. Пысықтау

108 беттегі ереже арқылы пысықтау.

ҮІ. Қорытынды

Сұрақ – жауап әдісі бойынша.

-Түбір сөз дегеніміз не?

–Қосымша дегеніміз не?

–Жұрнақ дегеніміз не?

-Жалғау дегеніміз не?

ҮІІ. Үй тапсырмасы

306 – жаттығу 110 бет



Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:

І. Ұйымдастыру кезеңі 15.15-11.18

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

  1. минут

2 минут

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару, түгендеу

3түрлі шарикті таңдаулары бойынша оқушыларды топқа бөлу.

Әр топтың өздеріне топ басшысын сайлату.

Топ ережесін құру.

түрлі шарикті таңдаулары бойынша 4 топқа бөлініп, орындарына отырады

Өздері топ басшысын сайлайды.

Барлық топ бірлікте топ ережесін құрады.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

(4 мин) 15.18-15.22

Сурет бойынша құраған сөйлемде рін әр топтан бір оқушыға оқыту.

Әр топтан бір оқушы дауыстап оқиды.


ІІІ. Жаңа сабақ

Тақырыпты ашу

Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс-әрекеті

2 минут


Оқушылардан сұрақтарына жауап тар алып,жаңа тақырыпты ашады.

Жаңа сабақтың тақырыбын дәптер леріне жаздырады.

Сұрақтарға жауаптар беріп, жаңа сабақтың тақырыбын ашып, дәптерлеріне жазады.

Тапсырма


Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс-әрекеті

20 минут

Оқулықпен жұмыс


302 – жаттығуды ауызша орындайды.

ІҮ. Сергіту сәті

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

2 минут

Ой – сергіту жаттығулары бойынша тапсырмалар беріледі.

Сергіту сәтіне қатысады

Ү. Пысықтау

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

3 минут

108 беттегі ереже арқылы пысықтау. Мысал келтіріп, дәлелдеп беру.

Мысал келтіріп, дәлелдеп береді.

ҮІ. Қорытынды

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

5 минут

Манитордағы берілген сұрақтарға әр топ жауап береді.

Оқушылар өз тобына беріл ген сұрақтарға жауап береді.


Кері байланыс

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

2 минут

Стикерлерге сабақтан алған әсерлері туралы жазып, жапсыруға тапсырма беру

Тақтада ілулі тұрған колбаның суретіне сабақтан алған әсерлері туралы жазылған стикерлерлерін жапсыру.

ҮІІ. Үй тапсырмасы

Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс-әрекеті

1 минут

306 – жаттығу Сурет бойынша әңгіме құрау.

Тапсырмаларды мұқият тыңдап, түртіп алу

ҮІІІ. Бағалау


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

3 минут

Сабақ барысында алған баллдарын қорытып, бағалау

Сабақта алған бағаларын күнделіктеріне қойдыру.






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Ж?рна? пен ж?рна?

Автор: ЖУМАШЕВА ЖАР?ЫНАЙ ТАЖИБАЕВНА

Дата: 11.12.2015

Номер свидетельства: 264957


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства