kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ы.Алтынсарин Бақыт құсы. М.Жұмабаев Балалық шақ

Нажмите, чтобы узнать подробности

.3  сынып бойынша  әдебиеттік оқу пәнінен сабақ жоспары 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ы.Алтынсарин Бақыт құсы. М.Жұмабаев Балалық шақ»



Пән: Әдебиеттік оқу

Мектеп: Ават орта мектебі

Күні:27.11.2019 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Джакупбекова С.Қ

Сынып: 3 «А»

Қатысқандар саны: 14

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ы.Алтынсарин Бақыт құсы

М.Жұмабаев Балалық шақ

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына

сілтеме)

3.3.2.1 – шығарма кейіпкеріне хат, ертегі (кейіпкер қосу, соңын өзгерту), өлең (төрт жолды), әңгіме (оқығаны, көргені бойынша) жазу.

Күтілетін нәтиже

Барлық оқушылар: мәтіннің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды табады.

Көптеген оқушылар: шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды.

Кейбір оқушылар: берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады.

Құндылық

Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу.

Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық.

Алдыңғы білім

Күн тәртібі

Уақыт

Жоспарланған жұмыс түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. Ойсергек.

Оқушыларды шеңберге тұрғызып, қолына құстың суретін алып қасында тұрған балаға тілек айтады: «Мына менің қолымдағы Бақыт құсы, сені сабағыңды жақсы оқуға шақырамын деген тілекпен Асылжанға беремін» деп оң жағында тұрған оқушыға беру.Құсты алған оқушы өз тілегін айтып, қасындағы оқушыға береді. Шеңбер бойымен жалғасады.

Ширату тапсырмасы

«Ортадағы қалам» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау



Бақыт құсының суреті

Сабақтың ортасы

Ойқозғау.

1-топқа сұрақ: - Бақыт құсы өмірде барма? Ол қандай болады?

2-топқа сұрақ: - «Балалық шақ» деген сөзді қалай түсінесің?

Жаңа сабақ

– Ендеше, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай екен?

Сабақтың тақырыбын айту.

Ертегі және өлең авторларымен танысу

Оқылым.

Екі топқа мәтіндерді оқытып шығу (кубикпен оқыту әдісі бойынша)













оқулық


Топтық жұмыс


















Топтық жұмыс




































Мағынаны ажырату.




1-топ: «Менің бақыт құсым» тақырыбында өздеріңнің қиялдарыңдағы бақыт құсын сипаттап жазып,суретін немесе мүсінін жасаңдар

ермексаз, қағаз, қарындаштар

Өлеңдегі ақын өсиеті

2-топ: Өлеңде ақын не туралы айтқан? Нені өсиет етеді?










Үлестірме қағаздар

Бағалау : «Отшашу» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды







Оқылым.

Мәтінмен жұмыс (әр топтан бір-екі оқушыдан шығарып минутқа оқыту)


1-топқа тапсырма: - Бақыт құсын қайтару үшін Әмзеге қандай кеңес бересің? (осы сұраққа жауап беру мақсатында оқушылар жеке тапсырма ретінде кейіпкерге хат жазады )

Тапсырманы орындап, бірін- бірі тексереді, дескриптор бойынша бағалайды.

(ҚБ) дескрипторлары:

- кейіпкерге хат жазады

- сөйлемдегі сөздердің байланысын сақтайды

- ойын жүйелі жеткізеді


Орындап болған оқушылар «Автор орындығы» әдісі бойынша ортаға шығып жазған хаттарын оқиды


2-топқа тапсырма: «Блум түймедағы» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді. Блум түймедағының алты күлтесі- сұрақтар типінің алты түрі

1. Қарапайым сұрақтар. Өлеңнің авторы кім?

2. Анықтауыш сұрақтар. Өлеңде не туралы айтылған?

3. Интерпретациялық сұрақтар. «Үйрен білім жастықта» дегенді қалай түсінесің?

4. Шығармашылық сұрақтар. Өз балалық шағыңды қалай өткізіп жатырсың?

5. Бағалау сұрақтары. Өлең арқылы автор неге шақырады?

6. Тәжірибелік сұрақтар. Өлеңге басқаша кандай тақырып қоюға болады?


Үй тапсырмасы. Ертегі мен өлеңді оқып, әңгімелеу.



оқушыларға сабаққа қатысулары, тапсырманы орындауы, түсінуі жайлы және нені жетілдіру керек, неге көңіл бөлу керектігі туралы кері байланыс беремін.



Кері байланыс

«Алма ағашы» әдісі

Жасыл түсті алма – бүгін бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын, менің көңіл күйім көтеріңкі.

Сары түсті алма – мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл күйім жоқ.







ақ қағаз, қалам





































стикерлер

Дифференциация –

Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз?

Қабілеті жоғары оқушыларға

қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?






Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін

қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен

байланыс

Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды?

Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған

уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ

бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты): 1.

2.








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
Ы.Алтынсарин Бақыт құсы. М.Жұмабаев Балалық шақ

Автор: Джакупбекова Салтанат Куанышевна

Дата: 24.09.2020

Номер свидетельства: 558388


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства