kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Шамалар.Менің өлкемнің табиғаты

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бастауыш мұғалімдеріне математика пәнінен шамалар,уақыт,тәулік тақырыбынан әдістемелік құрал

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Шамалар.Менің өлкемнің табиғаты»

Пәні: Математика

Мектеп: Григорьев ЖОББМ

Сабақтың тақырыбы:

Шамалар.Менің өлкемнің табиғаты

Күні:

Мұғалімнің аты:Мамбетқазиева Г.А

Сынып: 2 «А»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:


Осы сабаққа негізделетін оқу мақсаттары

2.1.3.3 ұзындық: см, дм, м/масса: кг, ц/ көлем (сыйымдылық): л/ уақыт: мин, сағ, ай, жыл өлшем бірліктерінің мәндерін салыстыру, бірліктер мәндерімен қосу/азайту/көбейту/бөлу амалдарын орындау


Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар орындай алады:

Уақытты анықтауды үйренеді;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Тапсырмаларды топтық , жеке, жұптық жұмыстарда бірлесіп орындай алады;

Кейбір оқушылар орындай алады:

Өлшем бірліктері арақатынасына сүйеніп түрлендіруді меңгереді;

Бағалау критерийлері


1. Шамалар мəндерін: ұзындық , көлем, уақыт, тəулік, ай, жыл өлшем бірліктерін салыстыруды жəне амалдар орындауды үйренеді;

2. Шамалармен берілген амалдарды орындауды, салыстыруды түсінеді;

Тілдік мақсат

Уақыт-время-time ; Тәулік-сутка- 24 hours a day ; Шамалар – ценности- quantities;

Алдыңғы оқу

Шамалар

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс-әрекеттер

Ресурстар


Сабақтың басы



-Оқушылармен амандасу,түгендеу.

Топқа бөлу

Таяқшалар арқылы 3 топқа бөлінеді.Оқушылар қалаған таяқшаларын алып,түстеріне сай топтасып отырады.

«Серпілген сауал» әдісі

1. 1 айда қанша күн бар?

2. 1 аптада қанша күн бар?

3. 2 тәулікте қанша сағат бар?

4.72 сағатта қанша тәулік бар?

ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.



Психологиялық ахуал



Топқа бөлуге арналған таяқшалар



«Серпіл-

ген сауал» әдісі


Сабақтың ортасы




Ұжыммен жұмыс.«Балалар философиясы»әдісі

1-есеп. Оқушыларға суретке қарай отырып,бұл тәуліктің қай уақытында болатынын сағаттың «тілдерін»орналастыру арқылы көрсетуге тапсырма беріледі.

Дескриптор:

1. Берілген тапсырмаларды ұжыммен талқылайды;

2. Иллюстрацияға сүйеніп, тәуліктің уақытын анықтайды;

3.Уақыт мезгілін дұрыс анықтауды үйренеді;

ҚБ:Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.

Ұжыммен жұмыс.«Дұрысын анықтайық»әдісі

2-есеп.Берілген уақыт өлшем бірліктерін сағат тілдеріне қарай отырып, дұрыс мәндерін анықтауға беріледі.

Дескриптор:

1.Суретке қарап дұрыс мәндерін табады;

2.Шамалардың мәнін салыстыруды үйренеді;

ҚБ:Мадақтау сөздер арқылы оқушыларды бағалау.

Жеке жұмыс. «Тез ойлан»әдісі

3-есеп.Көрсетілген өлшем бірліктерін өрнектеуге беріледі.Сағат тілдеріне сәйкес уақытты анықтайды.Әр оқушы жеке жұмыстанады. Бір-бірінің жұмысын жұппен тексереді.

Дескриптор:

1.Көрсетілген өлшем бірліктерін өрнектей алады;

2.Сағат тілдеріне сүйеніп,уақытты анықтай алады;

3. Бір-бірінің жұмыстарын тексереді, қателерін түзетеді;

ҚБ:Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.

Сергіту сәті

Бейнежазбадағы би әуен ырғағымен билеу.

Ұжымдық жұмыс.«Кім зерек?»әдісі

4-есеп. Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастырып,оны шығаруға беріледі. Бір-бірінің жауаптарын тыңдап, толықтырады;

Дескриптор:

1.Қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастырады;

2.Тиімді тәсілмен есептің мәнін табады;

ҚБ:От шашу арқылы бір-бірін бағалау.



Ұжыммен жұмыс




«Балалар философ-иясы»

әдісі


«Дұрысын анықтайық»әдісі



Жеке жұмыс


«Тез ойлан»

әдісі



Бейне

жазба


«Кім зерек?»

әдісі



Сабақтың соңы




Топпен жұмыс.«Бірге ойланайық»әдісі

5-есеп.Берілген сызба бойынша және «20кг артық»сөзін пайдаланып,есеп құрастрыуға беріледі.Әр топ жұмыстанып, талқылап,жауаптарын топ алдында жариялайды.Бір-бірін бағалайды.

Дескриптор:

2. Сызба бойынша есеп құрастырады;

3. Тиімді тәсілмен есептің мәнін табады;

4. Шамалармен берілген амалдарды орындап үйренеді;

ҚБ:Құс қанаты арқылы бір-бірін бағалау.

Үй тапсырмасы: 45-бет № 6

«Төрт сөйлем »әдісі

Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін,сабаққа белсенділігін өз ойларымен жеткізеді.

Топпен жұмыс


«Бірге ойланайық»әдісі


Оқушылар өздерін бағалауға негіздел

ген.

Қосымша мәліметтер


Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс


Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Пәні: Қазақ тілі

Мектеп: Григорьев ЖОББМ

Ортақ тақырып:

«Менің туған өлкем».Табиғат және адам

Сабақтың тақырыбы:

Лепті сөйлем




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Шамалар.Менің өлкемнің табиғаты

Автор: Мамбетқазиева Гүлжанар Айтқалиқызы

Дата: 08.12.2019

Номер свидетельства: 530944


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства