Педагогтың аты-жөні | |
Пәні | Математика |
Бөлім | 1А. Сандар мен цифрлар |
Күні | 30.11.23 |
Сыныбы: 1 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Сандарды қосу және азайту / Әкеме көмектесемін |
Оқу мақсаты | 1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану 1.1.2.5** ондықтарды ауызша қосу және азайтуды орындау; |
Сабақтың мақсаты | Сандарды қосуды және азайтуды орындайсың. |
Сабақтың барысы |
Сабақ кезеңі уақыты | Педагогтың іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурс |
Ұйымдастыру ___ мин | «Қоян,ешкі,шанышқы» | Іс- әрекеттер арқылы орындайды. | Жарайсыңдар! | Нейрогим-настикалық жаттығу. |
Жаңа білім ___ мин | Өзектендіру. Оқулықтағы 1-тапсырма. Әкесі мен баласы шеберханада қалай жұмыс істейтінін қара. Оларға бөлшектерді қораптарға салуға көмектесейік. Ондықтардан тұратын 50, 80, 90 сандарының құрамына байланысты тапсырманы орындаймыз. 40+50=90 30+20=50 70+10-80 30+60=90 40+10=50 20+60=80 20+70=90 20+30=50 50+30=80 20+80=90 10+40=50 40+40=80 | Ондықтардың құрамымен жұмыс жасайды. Мысалдар жазады. 40+50=90 30+20=50 70+10=80. | Оқушылар тапсырманы орындау деңгейіне байланысты «Отшашу» әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды | «Доп лақтыру» ойыны. |
___ мин | Мақсат қою (мәселелік жағдаят). Бүгін біз ондықтарды, 10 көлемінде сандарды қосу және азайту бойынша білімімізді бекітеміз. | Мәселелік жағдаятты түсінеді. | «Шапалақ-тау» әдісі бойынша бағаланады. | Текшелер. |
___ мин | Өзіндік жұмыс. Өзіндік жұмыс оқушылардың түсінбей қалған тұстарын анықтауға көмектеседі. Мұғалім осы мақсатта оқулықтағы 2-тапсырманы ұсынуына болады. Кейін оқушылардың үлгі бойынша өзін-өзі тексеруіне мүмкіндік беріледі. | Тапсырманы өзбеті-мен орындайды. 10+70=80 50+40=90 100-70=30 90-80=10 30+70=100 60+20=80 | Жарайсыңдар! | Оқулық, дәптер. |
___ мин | Қиындықтарды түзету. Қателікті түзету үшін оқулықтан 3-тапсырманы жұппен орындауды ұсынуға болады. «Кім жылдам» ойынын ойнауға болады. | Қатемен жұмыс жасайды.Жылдам-дыққа тапсырма орындайды. 5+3+2-6-2+6=8 20+30+50-60+40=80 6-0+2-5-3=0 | Оқушылардың жұмысы смайл беру арқылы бағаланады. | Оқулық, дәптер. |
___ мин | Оқулықтағы №4тапсырманы жеке орындау ұсынылады. 70см=7 дм 90 см=9 дм 80см=8 дм | Оқушылар өз бетімен ондықтарды қосып сантиметрді дециметрге айналдырады | Оқушылар тапсырманы орындау деңгейіне байланысты «Отшашу» әдісі арқылы өзін-өзі бағалайды. | Оқулық, дәптер. «Сәйкес-тендір» әдісі. |
___ мин | Дәптермен жұмыс Дәптердегі №1 тапсырманы орындауды ұсынады. Кестені толтыр. Дәптердегі №2 тапсырманы орындауды ұсынады.Тізбекті толтыр. | Кестені толтырады. Қосындының және айырманың мәндерін табады Тізбектің мәнін табады. 20+30=50 50+30=80 80+0=80 80+20=100 100-30=70 70+10=80 80-20=60 | Өз білімін бағалау үшін дәптердің жиегіндегі бағдаршамды бояйды. | Баспа негіздегі жұмыс дәптері |
Сабақтың соңы ___ мин | «Бес саусақ» әдісі. Оқушының бір-біріне бес саусақтай бірігуіне ықпал ету. «Бас бармақ» – басты мәселе. Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе не болды? 2. «Балалы үйрек» – бірлесу. Қалай жұмыс жасадым, кімге көмек бердім, кімді риза жасадым? 3. «Ортан терек» – ойлану. Мен бүгін білім мен тәжірибе алдым? 4. «Шылдыр шүмек» – шынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен? 5 «Кішкентай бөбек» – көңіл күй ахуалы. Мен сабақта өзімді қалайша сезіндім? | Балалар параққа алақандарын қойып, оны жиегімен қалам-мен айналдырып өтеді. Осыдан соң олар сабақ туралы сұрақтарға жауап беріп, салынған саусақ-тарына жазады. | | «Бес саусақ» әдісі. |