Сабақ тақырыбы | 2а-сынып |
Ауылға барамын |
Күні:11.12.17 |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.1.2.1.күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздерден құралған қарапайым. мағығынасын түсіну. |
2.2.1.1.Сөйлеу барысында алған ақпарат бойынша сұраулы сөйлем құрастыру үшінсөздер мен сөз тіркестерін қолдану |
2.2.5.1. Фильмдер мен тыңдалым материалындағы сөйлемдерді қолданып ,сюжетті суреттеу |
Сабақтың мақсаттары: | Барлығы: қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсінеді. |
Көбі: сұраулы сөйлем құрастыру үшін сөздер мен сөз тіркестерін қолданады. |
Кейбірі. Фильмдер мен тыңдалым материалындағы сөйлемдерді қолданып ,сюжетті суреттеу |
Күтілетін нәтижелер: | Ауыл жайлы қазақша қарапайым хабарлама жасайды,диалогті толықтырады. |
Жаңа сөздер | Шарбақ |
Сабақта қолданылатын материалдар: | Интерактивті тақта слайдттар,Қазақстан картасы,суреттер,текше, смайликтер. |
Оқыту әдістері: | Түсіндіру,сипаттау,талдау,,диалог, «Ыстық алақан» тренингі, «Ойлан тап ! стратегиясы «Баспалдақ» тәсілі сергіту жаттығуы |
Дереккөздері: | Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік. |
Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу | Ұйымдастыру кезеңінде «Ыстық алақан»тренингін өткіземін. | Оқушылар «Ыстық алақан» тренингі негізінде сәлемдесемін,бір-біріне жақсы тілектер айтады. |
Өткен сабақты тексеру | Өткен сыныптан өткен тақырыптарды қайталатамын.Кемшіліктерді анықтап, түзетемін, бағалаймын. | Тапсырманы айтады, тапсырма бойынша сұрақтарға жауап береді. |
1.Қызығушылықты ояту | «Ойлан тап» стратегиясы бойынша алдын ала тірек сөздерді тақтаға жазамын.Оқушылар тірек сөздермен байланысты негізгі сөзді тапқаннан кейін бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстырамын. | Тірек сөздерді қолдану арқылы тақырыпқа қатысты негізгі сөзді табады. |
2.Мағынаны тану | Сөздікпен жұмыс .А)Интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырамын. Аудармасын айтамын.Оларды оқиды,оқушыларға қайталатамын. | Тыңдалым.Оқылым.Жаңа сөздерді тыңдайды.қайталайды.Айтылым.Дұрыс айтылуымен ауызша жаттығу жүргіземін. |
Ә) Дұрыс айт! айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырамын,бірнеше рет қайталатқызамын. | Айтылым. Сөздерді дұрыс айтуға жаттығады,қайталайды. |
2.Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым.Оқулықтағы тыңдалыммен оқылымға арналған мәтінді тыңдатамын.сөздердің мағынасын түсіндіремін. | Тыңдалым.Мәтінді мұқият тыңдайды,жаңа сөздерді қайталайды. |
3.Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. А)Жазылым.Оқулықтағы 1-тапсырманы орындатамын. | Жазылым.Сөйлемдерді толықтырып жазады. |
Ә) Айтылым.Оқулықтағы 2-тапсырманы орындатамын. | Айтылым.Әріптерден сөз құрайды. |
4.Мәнерлеп оқу. «Жаттайық» айдарымен берілген өлеңді мәнерлеп оқиды.Оқушыларға өлеңді жаттатқызамын..мәнерлеп оқуға машықтандырамын. | Тыңдалым.Айтылым.Тыңдайды,мәнерлеп оқуға машықтанады,жаттайды. |
5. Сергіту сәті. Оқушыларға сергіту жаттығуын жасатамын, тақпақтарды бірге қайталатып,қазақ тіліне тән дыбыстардың дұрыс айтылуын қадағалаймын. | Мұғаліммен бірге сергіту жаттығуын жасайды. |
3. Ой толғаныс | Оқулықтағы 4-тапсырманы орындатамын. | Айтылым.Диалогті толықтырады. |
4. Бекіту Бағалау | «Есте сақта!» айдары бойынша берілген сөздерді оқиды,талдайды. | Сөйлемдерді оқиды,талдайды. |
Фармативті бағалау.Оқушылардың өзара бағалауы бойынша, қорытынды бағаны өзім қоямын. | Баспалдақ тәсілі бойынша өзін бір-бірін бағалайды. |
Үйге тапсырма | 3-тапсырманы орындау. | |
Рефлексия | Күзгі дала макеті.Күн және бұлт бейнесіндегі фишкаларды оқушыларға таратып беремін. Сабақ ұнаса ,күнді жапсырады. Сабақ ұнамаса ,бұлтты жапсырады. | Сабақ ұнаса ,күнді жапсырады. Сабақ ұнамаса ,бұлтты жапсырады. |