kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Саба?ты? та?ырыбы:Бос уа?ыт

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? та?ырыбы: Бос уа?ыт.

Саба?ты? ма?саты:а)о?ушылар?а септік жал?ауларын ?атыстырып,с?йлем ??рай алуын пысы?тау.С?йлемдерден септік жал?ауларын тауып ажырата білуге ?йрету.

?)о?ушыларды? с?здік ?орларын молайтып, танымды? к?з?арастарын дамыта білуге да?дыландыру.

б)уа?ыттарын ?немдеп пайдалана білуге т?рбиелеу.

Саба?ты? т?рі:жа?а саба?

Саба?ты? ?дісі:с?ра?-жауап,??гімелеу,т?сіндіру.

Саба?ты? к?рнекілігі:сурет,кесте,топшама.

П?наралы? байланыс:орыс тілі

Саба?ты? барысы:

1.?йымдастыру б?лімі.

2.Кезекшімен с?хбат.

3.Ой ?оз?ау.(с?ра?-жауап ?дісі ар?ылы)

4.?й тапсырмасын тексеру.

5. Аударма диктант. 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Саба?ты? та?ырыбы:Бос уа?ыт »


Сабақтың тақырыбы: Бос уақыт.

Сабақтың мақсаты:а)оқушыларға септік жалғауларын қатыстырып,сөйлем құрай алуын пысықтау.Сөйлемдерден септік жалғауларын тауып ажырата білуге үйрету.

ә)оқушылардың сөздік қорларын молайтып, танымдық көзқарастарын дамыта білуге дағдыландыру.

б)уақыттарын үнемдеп пайдалана білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:жаңа сабақ

Сабақтың әдісі:сұрақ-жауап,әңгімелеу,түсіндіру.

Сабақтың көрнекілігі:сурет,кесте,топшама.

Пәнаралық байланыс:орыс тілі

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру бөлімі.

2.Кезекшімен сұхбат.

3.Ой қозғау.(сұрақ-жауап әдісі арқылы)

4.Үй тапсырмасын тексеру.

5. Аударма диктант.

Календарь, расписание, просыпаться, гулять, раздевать, смена, немного, перед сном, выполнять.


6. Сөздік жұмыс.

қалау – желание жүлделі орын – призовое место

құмарта – страстно жиын – собрание

ие болу– завоевать


1. Осы сөздердің мағыналарын түсіндіру, аудару.

2. Дұрыс айтуға дағдыландыру:

- мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды;

- оқушылар мұғалімнен кейін сөздерді дауыстап оқиды;

- тізбекпен оқиды.

3. Жаңа сөздермен сөз тіркестерін құрау.

4. Сөйлемдер құрау.

5. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазу.


7. Диалог пайдалана отырып, өзара сөйлесу (53-бет).


8. «Бос уақыт» мәтінімен жұмыс.

Мәтін бойынша «Мәтін бөліктері» ойыны.

Ойынның шарты:

Оқушылар мәтінді оқиды. Сынып 4 топқа бөлінеді. 1– «кіріспе»; 2 – «негізгі ой»; 3 – «қорытынды»; 4 – «толықтыру». Мәтін бөліктерін әңгімелеуді ретімен бастаймыз. «Толықтыру» тобы әрбір топтан кейін сөз алады. Ойыннан соң, мәтінді тағы бір топтан кейін сөз алады. Ойыннан соң, мәтінді тағы бір рет қарап шығып, берілген ақпаратпен салыстырамыз, қай топтың неғұрлым нақты айтқанын анықтаймыз.


9. Мәтіннен жай септеліп тұрған сөөздерді бір бөлек, тәуелденіп септеліп тұрған сөздерді бір бөлек жазу.


Үлгі: жай септеу тәуелді септелу

мектеп+те (Б.с.) уақыт+тар+ы+н

(көптік жалғау, тәуелдік жалғау + Т.с.)


10. Үш деңгейлік тапсырмаларды орындау.

Жауап үлгісі

ІІІ деңгей

1. Күнпарақ, кесте, ояну, серуендеу, жаяу, ауысым, біраз, бүрсүгіні, алдыңғы күні, қалау, жиын, ие болу, жүлделі.

ІІ деңгей

1. Бос уақытымды мен кітап оқимын, теледидар көремін. Кеше мен досыма кітап сыйладым. Сабақтан соң мектеп кітапханасына барамын. Сабақ кестесін жасау керек. Мектебімнен үйіме дейін жаяу барамын.










Жауап үлгісі

ІІІ деңгей

2. Мен ертең кітапханаға барамын. Кітапханаға досыма барамын. Кітапхана мектептен алыс емес. Кітапханада көрме ашылды. Кітапхананың қасында үлкен әмбебап дүкені бар. Мен кітапты дауыстап оқимын.







ІІ деңгей

2. Мен бос уақытымда Айдар досыммен бірге «Математика әлемінде» атты үйірмеге қатысамын. Бұл үйірмеге біз сейсенбі және жұма күндері барамыз. Бұл күндері сабақ біткен соң, үйге барып біраз демаламыз. Сағат үште он бес минут қалғанда мектепке келеміз. Үйірме өз жұмысын тура сағат үште бастайды. Үйірме жұмысы сағат беске дейін созылады. Айдар екеуіміз жуықта өткен математикалық викторинаға қатысып, жүлделі орынға ие болдық.











11.Бекіту.

А.Қазақ тілінде неше жалғау түрі бар?

Ә.Септіктерді атаңдар.

Б.Тәуелді септеу деген не?

12. Үй тапсырмасы. 3, 4-тапсырмаларды орындау.

13.Қорытынды.

Сабақ аяқталды.

Сау болыңдар.





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Саба?ты? та?ырыбы:Бос уа?ыт

Автор: Пернебекова Алтынай Сайпулловна

Дата: 03.05.2015

Номер свидетельства: 207884


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства