kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Саба?ты? та?ырыбы: Баяндауыш Мусабаева С

Нажмите, чтобы узнать подробности

Саба?ты? ма?саты:


1. Білімділік: Баяндауыш ж?не оны? бастауышпен байланысын ??ындыру, с?з таптарымен байланыстыру. Баяндауыш туралы т?сінік беру. Ауызша ж?не жазбаша тілдерін дамыту, шы?армашылы? ?абілеттерін дамыту.
 

2. Дамытушылы?: ?аза? тіліні? с?з байлы?ы ар?ылы о?ушыларды? тілін дамыту. С?ра?тар?а толы? жауап бере білуге да?дыландыру. Ой шапша?ды?ын дамыту. Сауатты к?ркем жазу да?дыларын ?алыптастыру.
 

3. Т?рбиелік: ?жымда ?зін-?зі ізгілікке т?рбиелеуге да?дыландыру.            Зеректікке, ??ыптылы??а, а?ылды??а баулу. К?ркем жазу  ар?ылы ?семдікке т?рбиелеу.


Саба?ты? типі: Жалпылау, т?сіндіру, ?ткенді пысы?тау.
 

Саба?ты? т?рі: Аралас саба?.
 

Саба?ты? ?дісі: Топты? ж?мыс, ой ?оз?ау, с?ра?-жауап.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Саба?ты? та?ырыбы: Баяндауыш Мусабаева С »

Сабақтың тақырыбы: Баяндауыш Мусабаева С

Сабақтың мақсаты:


1. Білімділік: Баяндауыш және оның бастауышпен байланысын ұғындыру, сөз таптарымен байланыстыру. Баяндауыш туралы түсінік беру. Ауызша және жазбаша тілдерін дамыту, шығармашылық қабілеттерін дамыту.

2. Дамытушылық: Қазақ тілінің сөз байлығы арқылы оқушылардың тілін дамыту. Сұрақтарға толық жауап бере білуге дағдыландыру. Ой шапшаңдығын дамыту. Сауатты көркем жазу дағдыларын қалыптастыру.

3. Тәрбиелік: Ұжымда өзін-өзі ізгілікке тәрбиелеуге дағдыландыру.           Зеректікке, ұқыптылыққа, ақылдыққа баулу. Көркем жазу арқылы әсемдікке тәрбиелеу.


Сабақтың типі: Жалпылау, түсіндіру, өткенді пысықтау.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ.

Сабақтың әдісі: Топтық жұмыс, ой қозғау, сұрақ-жауап.


Пәнаралық байланыс: Ана тілі, математика, музыка.

Сабақтың көрнекі құралдары: Интерактивті тақта, үлестірмелі қағаз, мақал-мәтелдер, жазба қағаз, үнтаспа.


Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру

ІІІ. Жаңа сабақ

IV. Жаңа сабақты бекіту

V. Қорытындылау

VI. Бекіту


Ұйымдастыру кезеңі:


а) Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу, психологиялық дайындақ.


ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау




Үй тапсырмасымен жұмыс:


Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.

  1. Бастауыш дегеніміз не?

  2. Суретке карап әнгіме құрау



Жаңа сабақ.


Оқушыларды жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.


Сөйлем мүшелері:

1.Бастауыш

2.Баяндауыш



Ой қозғау.

- Балалар, бүгінгі сабағымыздың қонағы мұғалімдер.
- Мұғалімдер не істеді?
- Келді, кірді, отырды, тыңдады.
- Мен не істедім?
- Сұрадыңыз, сөйледіңіз, түсіндірдіңіз.
- Ал, сендер не істедіңдер?
- Жауап бердік, айттық, тұрдық, отырдық, сәлемдестік.
- Не аңғардыңдар? Осы сөздердің барлығы нені білдіреді?
- Іс-әрекетті, қимылды білдіреді.
Ендеше балалар, бүгінгі жаңа сабағымыздың тақырыбы – жаңағы өздерің айтқандай іс-қимылды білдіретін сөйлем мүшесі – «баяндауыш».


Мұғалімнің сөзі:

Бастауыштың ісін, қимылын білдіретін сөздерді баяндауыш дейді. Баяндауышқа не істеді? Неғылды? Қайтті? Деген сұрақтар қойылады: Әсем биледі. Найғай жарқырады.


35-жатығу

Өленді түсініп оқы

Маусымдар

Қыс құнар береді,

Көктем дән себеді.

Жаз баптап өсірсе,

Күз жинап-тереді.


­Өлендегі қарамен жазылған сөздерге сұрақ қой. Бұл сөздер нені білдіреді? Олар сөйлемнің қай мүшесіне қатысты?

36-жатығу

Өленді оқы, көшіріп жаз.

Тырс-тырс! Жаңбыр кеп жауады, Тамшылар тамады. Тырс-тырс! Жапрақ жылайды, Жардан су құлайды.

Қарамен жазылған сөздердің астын сыз, оларға сұрақ қой. Бұл сөздер сөйлемнің қай мүшесіне қатысты екенін сызып көрсет.


Үлгі: Тамшылар тамады.


37-жатығу

Берілген сөздерге қатысты қимылды білдіретін сөздерді тауып айт.




Аңдар



Құстар





Оқушы




Су



Бұл сөздер сөйлемде қандай мүше болып тұр?


38-жатығу

Өленді мәнерлеп оқы.


Бұлт ыдырап тарады,

Жел тез қуып барады.

Көк түтінді қақ жарып,

Күн күлімдеп қарады.


Көп нүктенің орнына бастауыштың қимылын білдіретін сөздерді қойып жаз.

-Бұлт қайтті? -Бұлт .........

-Жел қайтті? -Жел .........

-Күн қайтті? -Күн .........


39-жатығу

Сөзжұмбақты шеш. Ол үшін суреттегі мал мен хайуанаттардың қалай дыбыстайтынын төркөзге орналастырып жаз.


VІІ. Сергіту сәті: Буын биі – «қара жорға».

ІХ. Теңге алу. Бұл ойында мүғалім сөз айтады, оқушылар сол сөзге сөз қосып, сөйлемді аяқтайды. Ол сөз бүгінгі жаңа сабаққа байланысты болуы керек.

ХІ. Сабақты қорытындылау.

ХІІ. Оқушыларды бағалау.

ХІІІ. Үй тапсырмасын беру: 163-жаттығу.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Саба?ты? та?ырыбы: Баяндауыш Мусабаева С

Автор: Мусабаева Санду?аш

Дата: 02.03.2015

Номер свидетельства: 180868


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства