Сабақтың мақсаты: Білімділік:Өтіліп отырған тақырып бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыруды жалғастыру.Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданыпғ білім сапасын арттыру. 2. Дамытушылық: Ауызекі сөйлеуге жаттықтыру, сөздік қорын молайту, мәнерлеп оқу дағдыларын дамыту.Әр сабақ сайын байланыстырып сөлеу дағдыларын дамыту. 3.Тәрбиелік: Қазақ тілін қастерлеруге тәрбиелеу, ұқыпты болуға баулу, оқушылрады саналы білім сапасын арттыру. Сабақтың типі: Жаңа сабақ Әдіс-тәсілдері: Сұрақ-жауап, жағдаят ойын түрі, әңгімелеу, жұппен жұмыс, қайталау, топпен жұмыс, жұппен жұмыс класстер. Көрнекілігі: суреттер, слайттар, үлестірме карточкалар Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру.- Сәлеметсіңдер ме балалар. Отырыңдар балалар. Тілдік ортаға кіру. Кім кезекші? Сынпта кім жоқ? Бүгін нешесі? II . Үй тапсырмасын сұрау. Сөздік жұмысы. Отдыхают, едут, купаются, любят. 141-бет. 1- тапсырма. Жаз айларын атаңдар. Жазда балалр не істейді? Олар қайда барады? III .Жаңа тақырыпты ашу. Балалар қай жыл мезгілі? Қыста күн қандай болады? Қысқы киімдерді атау. Сыуықта не киемін?-кластер.
Қысқы киімдерді атаңдар. Кластер құру. Сонымен балалар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Суықта не киемін? Тақтаға қараңдар, дәптерлеріңді ашыңдар, бүгінгі күнді жазамыз. Сөздік жұмысы. 1.Жаңа сөздермен таныстыру.Сөздерді мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды 2. Оқушылар жаңа сөздерді тізбектеп айтып шығады. 3. Әр түрлі әдіс-тәсілдер арқылы жаңа сөздерді пысықтау. Кию-одевать. Жылы-теплый IV .Тапсырмалармен жұмыс. Айтылым. 143-бет. 2-тапсырма. Қыста жылы құлақшын кию керек. Оқылым. 143-бет.3-тапсырма. 3. – Балалар, киім түрлерін қайталайық! - Мынау не? - Бұл шалбар. Қайталаңдар. - Сендерде карточкалар бар. Сөздің басы мен соңын табыңдар. Бір түспен бояймыз. көй | құлақ | шал | күр | шын | бар | лек | ғап | жей | те | қол | де | Жазылым. 143-бет. 4-тапсырма. 4. Балалар тақтаға қараңдар, сұрақтарға жауап беріңдер. - Бұл қай жыл мезгілі? - Бұл қыс. - Қыста сендер не киесіңдер? - Қыста мен құлақшын, тон, етік, шалбар күрте киемін. - Сеңдер қандай қысқы киім білесіңдер? - Құлақшын, етік, тон, шалбар. Бір оқушы қысқы киім туралы әңгімелейді. 5. Балалар, кәне сергіту сәтті өткізейік. Қыс келді, алақай! Аяз соқты, бетімай! Мен киемін тымақты Анам берді жылы тонды Қолға киемін қолғапты Етікті тартамын аяққа Мен дайынмын аязға! , төмен) 10. Ойын. - Балалар, кәне тәуелдік жалғауларын қайталайық! - Маған алты оқушы керек. Олар тақтаға шығады. Ойын « Аралар және гүлдер» Алты оқушы тақтаға шығады. Екеу гүлдер, төртеу аралар Гүлдер- «менің», «сенің» Аралар - -ім,ым; -ің, ың. - Аралар өз гүлін табу керек. Менің : көйлек – көйлегім тон – тоным етік– етігім Сенің: қалпақ – қалпағың етік – етігің - Неге? Өйткені жуан\ жіңішке сөз. - Балалар жалғауларын көрсетіңдер. Дұрыс. Жарайсың. Ойын. Балық ұстау. Шуба, куртка,сапоги, куртка, платье-сөздерді аудару, сөз тіркесін, сөйлем құрау. V.Сабақты бекіту. Айтылым. 142-бет. 1-тапсырма. VI.Сабақты қорытындылау. Біз бүгін сабақта не білдік, не үйрендік? Қыста қалай киіну керек? Бүгінгі сабақта біз не қайталадық? - Сендерге сабақ ұнады ма? - Иә, ұнады. -Балалар, тақтаға қараңдар. Сендерде смайликтер бар. Егер сабақ ұнаса, осы смайликті көрсетіп тақтаға іліңдер. Егер сабақ ұнамаса, осы смайликті көрсетіп тақтаға іліндер. VII. Үйге тапсырма: 143-бет, 3-тапсырма VIII. Бағалау. Бүгінгі сабақ аяқталды. Назарларыңызға көп рақмет. Балалар тұрыңдар. Сау болыңыздар.
|