kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Планирование урока по казахскому языку на тему "Тұңғыш ғалым"

Нажмите, чтобы узнать подробности

 Қазақ тілі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 

6-бөлім  Атақты тұлғалар

Күні:19.02.2020

Сынып: 3 Б

Мектеп:   « Опытное поле орта мектебі » КММ

Мұғалімнің аты-жөні:  Токтажанова А.К.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Тұңғыш ғалым

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)

3.1.2.1 - баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндердегі сөйлемдердің мазмұнын түсіну.

3.4.1.1 - тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып, тірек сызба/мәтін құрастыру

3.2.1.1 берілген тақырыпқа қатысты  сөздерді табу және

сөйлеу барысында қолдану

Сабақ

мақсаттары

Барлығы: сөздер мен сөз тіркестер арқылы сөйлемдердің мазмұнын түсінеді;

Көпшілігі: мәтін мазмұны бойынша айта алады;

Кейбірі: берілген материалдар бойынша тірексызба  құрастырады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Планирование урока по казахскому языку на тему "Тұңғыш ғалым"»

 Қазақ тілі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 

6-бөлім Атақты тұлғалар

Күні:19.02.2020

Сынып: 3 Б

Мектеп: « Опытное поле орта мектебі » КММ

Мұғалімнің аты-жөні: Токтажанова А.К.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақ тақырыбы

Тұңғыш ғалым

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)

3.1.2.1 - баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндердегі сөйлемдердің мазмұнын түсіну.

3.4.1.1 - тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып, тірек сызба/мәтін құрастыру

3.2.1.1 берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табу және

сөйлеу барысында қолдану

Сабақ

мақсаттары

Барлығы: сөздер мен сөз тіркестер арқылы сөйлемдердің мазмұнын түсінеді;

Көпшілігі: мәтін мазмұны бойынша айта алады;

Кейбірі: берілген материалдар бойынша тірексызба құрастырады.

Бағалау критерийлері

Оқыған мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді;

Тірек сөздерді қолданып, мәтінді мазмұндайды;


Тілдік мақсаттар

Пән лексикасы және терминология: тұңғыш, ғалым, зерттеу, білімді.

Диалог және айтылым үшін қажетті сөз тіркестер: білім алу, зерттеу, әдепті, дарынды бала, тұңғыш ғалым т.б

Құндылықтарды

дарыту




  • Сыйластық

  • Еңбек және шығармашылық

  • Жауапкершілік

Пәнаралық

байланыстар

әдебиет

Алдыңғы меңгерілген білім


Дина күйі шертеді

Сабақ барысы

Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар


Сабақтың

басы


Ұйымдастыру кезеңі. Психологилық ахуал.

Оқушыларды шеңберге шақыру.

-Сәлеметсіңдерме, балалар! Бүгін бізде ерекше сабақ болады, өйткені сабаққа қонақтар келіп отыр. Қонақтарымызға біліміміз бен өнерімізді көрсетейік. Қазір орындарынан тұрып, шеңбер құрыңдар.

Амансың ба, алтын күн! (қолдарымызды жоғары көтереміз)

Амансың ба, көк аспан! (қолдарымызды одан жоғары көтереміз)

Амансыңба, достарым! (қолдарымызды жаямыз)

Көргеніме баршаны, (күлімдейміз)

Қуанышты мен бүгін. (алақанды соғамыз

-Сыныпта жақсы көңіл-күй орнатып, балалардың назарын сабаққа аудару. Оқушылар жұпта тұрып, бір-біріне сәттілік тілейді.















Сабақ

ортасы

































































































































































































Сабақтың рефлексиясы








Үй тапсырмасын сұрау.

«Ашық микрафон» әдісі

Сөздікпен жұмыс. Сөйлем, сөзтіркесін құру.

Атақты,ұлы,дарынды,күйші,күй шерту,ұстаз.

Сабақтың тақырыбын ашу. Тұңғыш ғалым

Сөзжұмбақ шешу





Бүгінгі сабақтың тақырыбы:

«Тұңғыш ғалым»

Сөздікпен жұмыс.

Тұңғыш-первый

Ғалым-ученый

Зерттеу-исследовать

Білімді-образованный

Сөздермен сөз тіркесін, сөйлем құрау.

Айтылым. Жазылым



Оқылым . Айтылым.

Тұңғыш ғалым, дарынды зерттеуші, білімді зерттеуші,зерттеу жасады.

Тірек сызба.

Шоқан кім?

Оқылым. Айтылым. Топпен жұмыс.

Шоқан ұстздарынан көп білім алды.Олардан зерттеу жасауды үйренді.Ұстаздары да Шоқанды дарынды, білімді ретінде бағалады.Шоқанның досы көп болды.

Жұппен жұмыс.

«Сен маған, мен саған»



ҚАЛАЙ?



Бала Шоқан қалай оқыды?

Бала Шоқан өте жақсы оқыды.


Ұстаздары Шоқанды қалай бағалады?

Ұстаздары Шоқанды дарынды, білімді бала ретінде бағалады.




Сергіту

Тыңдалым. Айтылым. Аудио жазбаны тыңдау.

«Түртіп алу» әдісі

Саралау тапсырмасы.

Шоқаннан хат .

1.Сөздерді аудару. Сөзтіркесін құрау.

2.Шоқан қазақтың ... ... .

Ол жас кезінде ...оқыды.

Шоқан өте талантты ...болды.

Ол ұстаздарынан ... үйренді.

Керекті сөздер:білімді,Ресейде,тұңғыш ғалымы, зерттеу жасады.

Сөздерді аудару

Тұңғыш-первый

Ғалым-ученный

Зерттеу-иследовать

Білімді-образованный

Артық сөзді аламыз.

1. Білімді,тұңғыш ғалымы,дәптер,дарынды.

2.Кітап,зерттеу жасады,көп,әдепті.

3.Үйренді, әдемі,Ресейде,бағалады.

4.Білімді,әке, ұстаздары,өте.



Тексеру.

4 жауап дұрыс-жасыл

3 жауап дұрыс-сары

1-2 дұрыс қызыл

Жұппен жұмыс. Айтылым. (1- топ, 2- топ)

Айтылым.Презентация.





Қорытынды.

Бала Шоқан қандай болды?

Ол қайда оқыды?

  1. Шоқан нені сүйетін?

  2. Кейін Шоқан Уәлханов кім болды?

Шоқан Уалихановқа хат.

Қызыл хат.Сары хат.Жасыл хат

а ) тапсырманы орындау қиын болса қызыл түс таңдайды.

ә)кімге тапсырманы орындау кезінде кейбір қиыншылықтар кездесіп, мұғалім немесе достарының көмегімен орындаса сары түс таңдайды.

б) Бүгін кімге сабақ ұнап, бәрі түсінікті болып, тапсырмалар орындау жеңіл болса ол жасыл түс таңдайды.

Үйге тапсырма. Сөздерді жаттау.1- тапсырма.







 

Сөздерді

қайталайды, сөзтіркестерін

құрастырады.

Сұрақтарға жауап береді.

«Бас бармақ» әдісі (жеке бағалау)

5-7 сөз -

4-3 сөз -

2-0 сөз -

























































































































«Бас бармақ» әдісі (жеке бағалау)

5-7 сөз -

4-3 сөз -

2-0 сөз -






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Планирование урока по казахскому языку на тему "Тұңғыш ғалым"

Автор: Токтажанова Айгул Кумарбековна

Дата: 19.05.2020

Номер свидетельства: 550299


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства