kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Паурочный план на тему "Ондықтармен санау"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Барлық оқушылар орындай алады: бірліктер туралы түсінігі болады.

Көпшілік оқушылар орындай алады: бірліктерді тура және кері орналастыра алады.

Дағдыларды дамыту: танымдық қабілетін дамыту.

Сабақ барысында әдістерді қолдану арқылы оқушылардың математикалық тілін дамыту.

Негізгі терминдер мен сөз тіркестері:  бірліктер және ондықтар, толық ондықтар

Сабақта диалог\ хатта пайдаланылатын тіл:ауызекі сөйлеу

Талқылауға арналған сұрақтар:

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Паурочный план на тему "Ондықтармен санау"»

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пәні

Математика

Мектеп:

Ұзақ мерзімді сабақ жоспары бөлімі: Менің мектебім

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 1

Қатысқан саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Ондықтармен санау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:

1.1.1.6 Санның жаңа бірлігі - ондық туралы түсінігі болу, 100-ге дейін толық ондықтармен санау

1.2.3.1 1-ден 20- ға дейінгі сандар тізбегін және ондықтармен 100-ге дейінгі сандар тізбегін білу, суреттер, фигуралар, символдардан тұратын тізбектердің заңдылықтарын білу

Оқу мақсаты:

Барлық оқушылар орындай алады: толық ондықтар туралы түсінігі болады.

Көпшілік оқушылар орындай алады: толық ондықтарды тура және кері орналастыра алады.

Кейбір оқушылар ғана орындай алады: толық ондықтарды

Жетістік критерийлері


Оқушы сабақ мақсатына жетті, себебі

Оқушы оқу мақсатына жетуге талпынады, себебі

Тілдік мақсаттар

Дағдыларды дамыту: танымдық қабілетін дамыту.

Сабақ барысында әдістерді қолдану арқылы оқушылардың математикалық тілін дамыту.

Негізгі терминдер мен сөз тіркестері: бірліктер және ондықтар, толық ондықтар

Сабақта диалог\ хатта пайдаланылатын тіл:ауызекі сөйлеу

Талқылауға арналған сұрақтар:

Құндылықтарды дарыту


Пәнаралық байланыстар


АКТ қолдану дағдылары


Бастапқы білім

Ондықтар мен бірліктер

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Блум таксономиясы

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут


Шатттық щеңбері. Бір-біріне бүгінгі күнге тілектер айту. Масалы, айдай сұлу бол.

Күлімсіреп тілек айту

Сабақтың ортасы

5 минут



Білу


Өткен тақырыпты қайталаудан бастау. Оқушыларға сұрақтар қою.

- Қандай сандар бір таңбалы сандар деп айтылады? Мысал келтір.

- Екі таңбалы сандар дегеніміз қандай сандар?

- Өткен сабақта қандай санмен таныстыңдар? (10)

- 1,2,3,4,5,6,7,8,9 сандарынан ол санның айырмашылығы қандай?

0-ден 9-ға дейінгі сандар

05 минут

Түсіну

Оқушыларға «Құрылысшы» ойының ойнайтынын хабарлап, үй салу үшін қандай құралдар керек екенін анықтау. Оқушылар аталған саймандардың ішінде шеге де болу керек.

- Дұрыс айтасыңдар, балалар. Бізге үй салу үшін шеге керек. Сіздерде шеге бар, бірақ оның қанша екенін білмейміз және оның құрылысқа жететініне күмәнданамын.

- Ендеше шегелерді санайық. Ол үшін алдарында жатқан қораптарға 10 шегеден санап салындар. Әрбір он таяқшаны жіппен буып қоямыз.

Бұл 10 шегеміз 10 бірлік, яғни бір-бірден 10 шеге, ондыққа айналдырғанда 1 ондық болады.

Санау таяқшалары немесе пластмасс шегелер

5 минут

Қолдану

- Алдарында жатқан қима қағаздардағы толық ондықтарды

Өсу ретімен орналастырындар.

- Ал енді осы цифрларды кему ретімен орналастырыңдар.

Оқушылармен ондықтармен санай отырып, барлық дөңгелек сандарды хормен дауыстап айтады. Оқушылардың назарын 100 санына аудару керек. Несімен басқа толық ондықтардан ерекшеленетінін сұрау.

«Шығарып көр» айдары. Әкем екі ондық шеге сатып алды. Ол барлығы неше шеге сатып алды.

Тапсырма (87 бет). Анасы дүкеннен жұмыртқа сатып әкелді. Қызы екеуі санағанда, шыққан сан сәйкес келмеді. Сонда анасы неше жұмыртқа сатып алды? (50)

Кім дұрыс санады? (анасы)


Толық ондықтар жазылған қима қағаздар

5 минут




3 минут


Жазылым

Талдау




Сергіту

жаттығуы

«Үй салуға көмектес» айдары. Тапсырманы сыныптағы барлық оқушылармен орындау. Оқушылардың дөңгелек ондық сандардың атауларын айтып жаттығуларын ұйымдастыру.

«Оңға, оңға түзу тұр»


Жұмыс дәптерімен жұмыс


3 минут

Жинақтау

Кинотеатрдағы кресло саны неше ондық болады? Сана.

Креслолардың нөмірі көрсетілмеген. Сондықтан да оқушылар өздігінен санап, санын бос торкөзге жазуы керек.


Сабақтың соңы

2 минут

Бағалау



Дифференциация-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?


Айналасындағы заттардың қайсысы биік, қайсысы аласа екенін айта алады

Жест, қошемет, бағдаршам



Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?


Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?


Жеткізбесе, неліктен?


Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?


Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?


Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі


Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады?


Сабақ барысында сынып туралы немесе жеклеген оқушылардың жетістік\ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарданеге көңіл бөлу қажет?










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Паурочный план на тему "Ондықтармен санау"

Автор: Касенова Дана Мержакыповна

Дата: 10.05.2017

Номер свидетельства: 414259


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства