О?ушыларды? ?ткен саба?та ал?ан білімдерін пысы?тау?а есептер шы?арту. ?з бетімен ж?мыс жасай алу?а да?дыландыру. Топпен, ж?ппен ж?мыс жасау?а баулу.
Сауатылы??а, ізденуге, тап?ырлы??а, шапша? ойлау?а ?йрету. Шы?армашылы? ?абілетін, ой-?рісін дамыту.Есепті д?рыс шы?ара білуге да?дыландыру.
Та?тамен ж?мыс жасату.
Просмотр содержимого документа
«Математика : Саба? жоспары:"?айталау" 3сынып»
26.01.16ж. Сабақтың тақырыбы :Қайталау.
Сабақтың мақсаты :
Білімділік: Түрлі ойындар ойнату арқылы көбейткіштерді санға көбейту, қосындыны санға көбейту тәсілдерін пысықтауға жағдай туғызу.
Дамытушылық : логикалық ойлау қабілетін, оқушының белсенділігін арттыру, өзін-өзі бақылауы, бағалауды үйрету.
Тәрбиелік: интербелсенді тақтамен жұмыс жасау арқылы білімге деген қызығушылығын арттыру, оқушыларды шапшаңдыққа, өздігінен жұмыс істеуге,
Сабақтың түрі : пысықтау.
Сабақтың көрнекілігі : интербелсенді тақта, карташалар, электрондық оқулық.
Сабақтың барысы.І. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық тренинг .
ІІ. Өтілген тақырыпты қайталау.
— Көбейтудің қандай қасиеттері бар?
— Көбейтудің терімділік қасиеті дегеніміз не?
— Көбейтудің үлестірімділік қасиеті дегеніміз не?
Тақтаға жазылған есептерді шығару:
6 х 2 х 5 = ; ( 3 + 5 ) х 6 = 3 * 3 * 2 / 3 * 4 / 8= 2 * 6 / 4 *7 / 3 * 6 =
Электрондық оқулықпен жұмыс.
ІІІ. Жаңа сабақ : Қайталау.
21 ғасырды Елбасымыз Нұрсұлтан Назарбаев білім кезеңі деп белгілеген. Білімге көп назар аударылған.Өйткені еліміздің даму деңгейі біліммен өлшенеді. Мемелекеттің негізгі тірегі – білімді, білікті, дарынды адамдар.Олай болса, еліміздің экономикасын көтеруге бар күшімізді жұмсайық! Болашаққа қадам жасау күнделікті сабақ үстінде алған білімдеріңнен басталады.
— Бүгінгі сабағымызда “Білім шыңына” көтерілуіміз керек. Оған көтерілу үшін тапсырмаларды орындау керекпіз.
№1. Тақтаға шығару.
Есеп2 . Кестені пайдаланып , есептер құрастыр және шығар.
№3. а)Үлестірімділік қасиетін пайдаланып, өрнектердің мәндерін тап:
(50+3)*2= 50*2+3*2= 106
90*9+9*1= 819
ә) Өз бетімен орындау.
№4 . Көбейтінділерді қосындылармен алмастыр:
200*5+200*0= 1000 300*1+300*2 = 900
50*9+50*3 = 600 5*60+3*60 = 480
IY Сергіту сәті. Орнымыздан тұрайық, Алақанды соғайық.
Бір отырып, бір тұрып, Сәл демалып алайық!
№5. Топпен жұмыс.Суретке қарап , үлестерді салыстыр:
№6.Теңдеуді шеш:
с*3= 270 c= 270:3 с = 90 90*3 = 270 270 = 270
с*4 = 160 с = 160:4 с = 40 40*4 = 160 160 = 160
270:а= 30 а = 270:30 а = 9 270:9= 30 30 = 30
Өзіндік жұмыс.
Y . Қорытынды .
Біз бүгін біліміміздің арқасында “білім шыңына”көтерілдік.Білім – қолдағы шырақ. Ендеше, шырақтарың әрқашан нұрын шашсын!
Ү I .Бағалау .
Ү II . Рефлексия .