kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Математика "Сандарды салытыру"

Нажмите, чтобы узнать подробности

1-сынып Жаңартылған білім мазмұны бойынша құрылған математика пәнінен қысқа мерзімді жоспар.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Математика "Сандарды салытыру"»

Пәні: Математика

Мектеп: №7 орта мектеп

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Л.Ә.Аманбаева

Сыныбы: 1 - сынып

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы: Сандарды салыстыру

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

1.1.1.2 бір таңбалы сандарды сандарды оқу, жазу жəне салыстыру

1.5.1.2 сандарды салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалану

1.5.2.2 «+», «-», «=»,«», «

Сабақ мақсаттары













Бағалау критерийі

Барлық оқушылар орындай алады:

10-ға дейін сандар қатарын біледі.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Сандардың қайсысы көп, қайсысы аз екенін ажырата алады.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Сандарды салыстыру кезіндегі қолданылатын ұғымдарды біледі.



сандарды салыстыру арқылы «артық» «кем» «сонша» ұғымдарын меңгере алды

суреттегі заттар қатарын салыстыра алады

салыстыру таңбаларын пайдаланады

Тілдік мақсат

Тең, сонша, тең емес








Құндылықтарды дарыту:

Оқушылардың бір – біріне құрмет көрсету қасиетін тәрбиелеу.

АКТ қолдану дағдылары:


Интерактивті тақта

Бастапқы білім:

Заттарды ретімен санай алады

Жоспарланған уақыт есебі

Сабақ барысы

Басы





Ширату:

(Шеңберге тұрып,ән қосылғанда жүріп ,ән тоқтағанда бір устелдің қасына тоқтап,үстел үстіндегі суретті қарап, қанша зат барын айтады.Осылайша қайталанады.)  Суреттері бірдей оқушылар жұптасады.Ойын барысында қанша?деген сұрақ қойылады.











Тапсырма 1











(Ж) Оқушылар арасында жұппен жұмыс ұйымдастыру. Әрқайсысы бірнеше моншақ алады. Әр жұп қолдарындағы моншақтарды салыстырады. Басқа жұптармен салыстырып, ең көп моншақ санының қай жұпта екенін табады.

(Тәжірибе)

Суреттегі заттың санын салыстыру:

1 қоян 1 ананас 1=1

2 машина 2 өрік 2=2

4 күрек 5 шелек 4

салыстыру нәтижесін таңбалар арқылы қалай жазып көрсетуге болады деп ойлайсыңдар?

(сандарды, таңбаларды қойып көрсету, оқу)





Дескрипторлар

Сандарды салыстырады.

  • «Артық», «кем», «сонша» ұғымдарын түсіндіре алады.

  • Салыстыру нәтижелерін таңбалай алады.

(Басбармақ арқылы бір – бірін бағалау)

Ортасы

Оқулықпен жұмыс

Суреттегі заттар қатарын салыстыру.

  • қанша алма?

  • Қанша жидек?

  • Неше жұп құрастыруға болады?

  • Жидек қанша болса, алма сонша ма?

Егер барлық алма мен жидектің саны бірдей болса онда олардың санын көрсететін сандарды тең деп айтуға болама?

  • Сендер қалай ойлайсыңдар?

Сонда барлық заттардан жұптар құралса, олардың саны тең деген сөз. Артық, кем, қалғаны жоқ.


Дескрипторлар

Сұрақтарға жауап бере алады.

  • Заттарды салыстыра алады.

(Бағдаршам арқылы бағалау)










Сергіту сәті

«Ханталапай» ойынын ойнату. 
Оқушылар шеңбер бойымен отырады. Мұғалім асықтарды «ханталапай» деп ортаға қарай шашып жібереді. Отырғандар тез-тез жиып алуы керек. Қолдарындағы асықтарды салыстырады, кімнің асығы аз\кем болса,сол жеңілген болады. 


Дәптермен жұмыс

Фигуралардан жұп құрастыр

Жұбы жоқ фигураларды боя. Сандарды салыстыр немесе белгілерін қой

Түсіп қалған сандарды қой

Құмырадағы гүлдер тең болатындай етіп толықтыр

Қанша болса, сонша

Шаршының саны ұанша болса, дөңгелектің де саны сонша болатындай суретті толықтыр

Ағаштардағы құстар саны тең болатындай етіп суретті аяқта

Тапсырма 3

Дәмхана

Суретке қарап мыналарды анықта

  • Ұлдардың саны қыздардың санына тең бе?

  • Орындықтардың саны дәмханаға келген адамдардың санына тең бе?

  • Ағаштар саны бұталар санына тең бе?

  • Мәшинелер саны тұрақтағы орындар санына тең бе?


Соңы

Рефлексия

(Ө) «Айға ұшу» ойын 
(Әр оқушыға тапсырма жазылған зымыран суретін тарату) Жылдам шығарған оқушылар өз зымырандарын Айдың суреті тұрған магнит тақтасына жапсырады. 
Сандарды салыстыру = 
5 * 5 8 * 2 4 * 9
3 * 6 3 * 3 10 * 6 

Қосымша мәліметтер

Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсету

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?



Денсаулық және қауіпсіздік,


Сандарды салыстыруда қате жіберген оқушылармен жеке жұмыс.

Оқушылардың салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды атай алуын,жазылуын бағдаршам, смайлик арқылы бағалау

Сабақ жазу барысында қалам, қарындашты дұрыс пайдалануын, сергіту сәті кезінде бір-бірлеріне кедергі жасамай дұрыс тұруларын қадағалаймын.

Рефлексия

Оқушылар арасында ынтымақтастық атмосфера жоғары деңгейде болды. Балалар жұппен жұмыс жасады. Жоспарланған уақытымды тиімді пайдаландым. Сұраққа жауап беруде өз ойларын еркін жеткізе білді. Суретке сан қою барысында, жұптық тексеру жұмысын оқушылар қызыға орындады. Болашақта да сабақты жүйелі өткізуге, балалардың өз ойларын ашық айтуларына,санауға байланысты көрнекілікті көптеп пайдалануға жағдай жасау.

Рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары қолжетімді болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді?

Оқыту ортасы қандай болды?

Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба?

Мен жоспардан қандай ауытқулар жасадым және неге?

Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?


Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі кезеңді атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:


2:

Қандай екі кезең сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:


2:


Сынып туралы және жекелеген оқушы туралы не білдім және ол келесі сабақты өткізуіме қандай әсерін тигізеді?

1:


2:




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Математика "Сандарды салытыру"

Автор: Бактыбаева Айзат Умирзаковна

Дата: 09.10.2017

Номер свидетельства: 431588


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства