Саба?ты? та?ырыбы: Сан ж?не санау
Саба?ты? т?рі: Ойын саба?
Типі: Білімді тияна?тау, бекіту
Сыныбы : 1
Бастауыш сынып м??алімі: Каракабакова Рысжан
Догалбековна
Саба?ты? ма?саты:
Білімділік: О?ушыларды? математикалы? ?арапайым т?сініктерін ке?ейту, 5-ке дейінгі сандарды? ??рамы жайлы білімдерін бекіту.
Дамытушылы?: Ойын элементтері ар?ылы о?ушыларды шы?армашылы? ж?мыс?а ?йрету ж?не п?нге ?ызы?ушылы?тарын арттыру.
Т?рбиелік: О?ушыларды? на?ты заттарды к?ре отырып, санау, жазу да?дыларын жетілдіру ж?не тап?ырлы??а, шапша?ды??а т?рбиелеу.
Саба?ты? ?діс-т?сілдері:
К?рнекілік, с?ра?-жауап, іздендіру, ойын
Саба?ты? к?рнекілігі:
Интерактивті та?та, слайдтар
Саба?ты? барысы
І. ?йымдастыру.
Саба??а ?олайлы жа?дай ту?ызу (к?н шы?ару).
ІІ.Бізді? ?ранымыз: Ойнаймыз да, ойлаймыз.
«К??ілді санама?тар»
«Сандар сыры» (санама?тарды ауызша жат?а айт?ызу).
Просмотр содержимого документа
«Математика "Сан ж?не санау"»
ШҚО,Абай ауданы М.Әуезов атындағы орта мектебі КММ
Сабақтың тақырыбы: Сан және санау
Сабақтың түрі: Ойын сабақ
Типі: Білімді тиянақтау, бекіту
Сыныбы : 1
Бастауыш сынып мұғалімі: Каракабакова Рысжан
Догалбековна
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушылардың математикалық қарапайым түсініктерін кеңейту, 5-ке дейінгі сандардың құрамы жайлы білімдерін бекіту.
Дамытушылық: Ойын элементтері арқылы оқушыларды шығармашылық жұмысқа үйрету және пәнге қызығушылықтарын арттыру.
Тәрбиелік: Оқушылардың нақты заттарды көре отырып, санау, жазу дағдыларын жетілдіру және тапқырлыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу.
Сабақтың әдіс-тәсілдері:
Көрнекілік, сұрақ-жауап, іздендіру, ойын
Сабақтың көрнекілігі:
Интерактивті тақта, слайдтар
Сабақтың барысы
І. Ұйымдастыру.
Сабаққа қолайлы жағдай туғызу (күн шығару).
ІІ.Біздің ұранымыз: Ойнаймыз да, ойлаймыз.
«Көңілді санамақтар»
«Сандар сыры» (санамақтарды ауызша жатқа айтқызу).
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_1.jpeg)
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_2.png)
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_3.jpeg)
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_4.jpeg)
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_5.jpeg)
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_6.jpeg)
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_7.jpeg)
ІІ. Өткенді пысықтау.
(1 – ден 10 – ға дейін тура және кері санау)
Балалар, біз нешеге дейін санау білеміз?
1-ден 10-ға дейін тура және кері санау.
Қәне, бәріміз қолмен санайық.
Енді кім тура және кері санап бере алады?
Балалардың санауы
ІІІ. Сергіту сәті.
1, 2, 3 (қимылмен көрсетіп жасау)
ІV. «Кім қателеспейді?»
(жазбаша) Заттарды санай отырып, жазбаша жазу.
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_8.png)
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_9.jpeg)
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_10.png)
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_11.jpeg)
V. «Көңілді есептер» (ауызша есептеулер).
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_12.png)
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_14.png)
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_15.png)
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_16.png)
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_17.jpeg)
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_18.png)
VI. «Кім зерек?» суретті лото. Заттарды санау арқылы сәйкес санмен сызықтар арқылы қосу.
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_19.png)
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_21.jpeg)
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_22.png)
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_23.png)
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_24.png)
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_25.png)
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_24.png)
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_24.png)
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_28.png)
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_24.png)
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_28.png)
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_31.png)
VIІ.
Ойын мақсаты: заттарды санау арқылы заттың қатарын, ретін табуға үйрету.
![](https://fsd.kopilkaurokov.ru/uploads/user_file_5668015226487/matiematika-san-zh-nie-sanau_32.jpeg)
VIII. Қорытынды.
Баланың өзін-өзі бағалауы.