kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Математика п?нінен "К?пб?рыштар. К?пб?рышты? ?лементтері (т?белері, б?рыштары, ?абыр?алары).К?пб?рышты? периметрі" та?ырыбы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Та?ырыбы: К?пб?рыштар. К?пб?рышты? ?лементтері(т?белері, б?рыштары, ?абыр?алары) . К?пб?рышты? периметрі

 

Саба?ты? ма?саты: К?пб?рыштарды тану ж?не оларды? басым белгілерін, фигураларды? элементтерін табу ?абілетін ?алыптастыру; к?пб?рышты? элементтерімен ж?не атауларымен таныстыру. «Периметр » ??ымымыен таныстыру.

 

Н?тижесінде: к?пб?рыштарды таниды; к?пб?рыштарды? элементтерін таба алады  ж?не оларды? атауларын біледі; «периметр» ??ымын т?сінеді; к?пб?рыштарды? периметрін таба алады

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Математика п?нінен "К?пб?рыштар. К?пб?рышты? ?лементтері (т?белері, б?рыштары, ?абыр?алары).К?пб?рышты? периметрі" та?ырыбы »

Математика 2сынып

Өткізілген күні: 21 қараша


Тақырыбы: Көпбұрыштар. Көпбұрыштың әлементтері(төбелері, бұрыштары, қабырғалары) . Көпбұрыштың периметрі


Сабақтың мақсаты: Көпбұрыштарды тану және олардың басым белгілерін, фигуралардың элементтерін табу қабілетін қалыптастыру; көпбұрыштың элементтерімен және атауларымен таныстыру. «Периметр » ұғымымыен таныстыру.


Нәтижесінде: көпбұрыштарды таниды; көпбұрыштардың элементтерін таба алады және олардың атауларын біледі; «периметр» ұғымын түсінеді; көпбұрыштардың периметрін таба алады.


Сабақтың барысы:

Мұғалімнің қызметі

Оқушылардың жұмысы

ресурстар

Күтілетін нәтиже

Ұйымдастыру кезеңі

Сабақ критерийлерімен таныстыру

Бағалау критерийлерімен таныстыру

Дұрыс жауап –


Орташа жауап-


Одан төмен деңгейдегі жауап-


Сабақтың ұраны:

Оқимыз,үйренеміз, білеміз.

Жалықпаймын ешқашан

Математика сабағынан

Есептеймін, жазамын.

Ұстазда ылғи назарым.

Сабақ критерийлері-

мен танысады.




Сабақ критерийлері.

-Ауызша есептей алу;

-Сұрақтарға толық жауап беру;

-Есеп шығара алу;

-Ұзындықты өлшей алу;

Сабаққа деген ынтасы артады,

Қызығушы

лығы пайда болады

Ауызша есеп

«Диалог»

-7-ні 5-ке арттыр;

-Азайғыш 18, Азайтқыш 8. Айырманың мәнін тап;

-Бірінші қосылғыш 30, екінші қосылғыш 7.

Қосындының мәнін тап;

-64 - 4

-6 ондық, 8 бірліктен тұратын санды жаз;

-1дм 6 см неше см болады?

- 35 пен 5 –тің айырмасын тап;

-Егер 8-ге ойлаған санды қоссам нәтижесінде 15 шығады. Қандай сан ойладым?

- 13 саны- бұл 7 және неше?

- 1 метрде неше см?

-1метрде неше дм?

-40 см ол неше дм?

-7дм ол неше см?

Оқушылар бір-біріне тапсырмаларды оқиды.

Қалғандары кезегімен сұрақтарға жауап береді.

Сұрақ-

Карточкалар

Бағалауға арналған геометриялық фигуралар: жұлдызша, төртбұрыш, үшбұрыш

ауызша есептеу дағдылары қалыптаса

ды

сұрақтарға толық жауап беруге үйренеді


Тірек білімдерін белсендіру:

өздігінен жұмыс

жұппен жұмыс

Сынық сызықтар көрсетіледі

-Бұл қандай сызықтар?

-олардың ұзындығын қалай табамыз?

-Бұл сынық сызықтардың ұзындығын тап

Есеп шығару

66 бет №4

Тақтаға дұрыс шешуі жазылады

Дастанға жеке тапсырма беріледі

Геометриялық фигураларды жазады, бояйды


Сынық сызықтардың буындарының ұзындығын өлшеп, жазады. Сынық сызықтың ұзындығын табады.

Әр жұпта бір-бірін тексереді

Есептің қысқа шартын құрастырады, есепті өздері шығарады.

Оқушылар өз өздерін тексереді

Карточкалар

Бағалауға арналған геометриялық фигуралар: жұлдызша, төртбұрыш, үшбұрыш

өткен материалды пысықтай-

ды

есеп шығару дағдылары қалыптаса-

ды

Өздігінен жұмыс істеуге үйренеді

Сабақтың тақырыбын және мақсатын ашу.

Жаңа материалды оқып-үйрену

  • Балалар, нелердің суретін көріп тұрсыңдар?

  • Бұл фигураларды атаңдар?

  • Шаршы мен тіктөртбұрыштың айырмашылығы неде?

  • Кесінді мен сызықтың айырмашылығы неде?

  • Сынық сызықтардың қайсысы тұйықталған, қайсысы тұйықталмаған?

  • Берілген сынық сызықтардан қандай фигуралар құруға болады?

  • Оларды қалай атауға болады екен?

Көпбұрыштардың элементерін көрсетеді.

-Бұл элементті қалай атауға болады екен? деп әр элемент туралы сұрайды.

Сұрақтарға жауап бере отырып геометриялық фигураларды естеріне түсіреді.

Сабақтың тақырыбын ашады

Олар көпбұрыштарды тек бұрыштардың санын ғана айта алады.

Сондықтан

көпбұрыштар туралы білу керек деген мақсат қояды










Талқылай отырып көпбұрыштар

дың төбелері, қабырғалары, бұрыштары бар екенін анықтайды. Оларды таниды.

Геометрия

лық фигуралар

слайд



көпбұрыштың элементтері

нің атаулары жазылған карточкалар

Бағалауға арналған геометриялық фигуралар: жұлдызша, төртбұрыш, үшбұрыш

өткен материалды пысықтай

ды

өздігінен жұмыс істеуге үйренеді

Алғашқы бекіту

Практикалық жұмыс

Ережемен таныстыру

Тақтаға шығып геометриялық фигуралардың элементтерін көрсетеді.

Қиылған геометрия

лық фигуралар

Бағалауға арналған геометриялық фигуралар: жұлдызша, төртбұрыш, үшбұрыш

Жаңа сабақты бекітеді.

Көпбұрыштардың элементте

рінің атауларын біледі

Сергіту сәті

«Көңілді күн» әуеніне қимылдар жасайды

«Көңілді күн»

әні орындалады

Оқушылар сергіп қалады

Проблемалық жағдаятты шешу

Жұппен жұмыс

-Балалар, Айжан деген қыздың әжесі құрақ құрақ көрпелерді түрлі түсті көпбұрыштардан жасайды екен. Сол көпбұрыштардың жиектеріне тесьма тігеді. Айжан да әжесінен үйренемін деп қуыршағына құрақ көрпе жасағысы келеді.

әжесінен мата , тесьма алады. Әжесі сияқты оны көпбұрыштардан жасайды. Енді кезек тесьма тігуге келді. Егер Айжан құрақ көрпеге осындай көпбұрыштар (үлгілері көрсетіледі) жасаса оған неше см тесьма керек деп ойлайсыңдар? Оны қалай білуге болады?

Ол үшін мен сендерге үлгілерін таратамын сендер оны өздерің табасыңдар?

Жағдаятты тыңдайды.Тал

дайды.

Айжанның қателігін табуға

тырысады.

Олар тесьманы қанша алу керек екенін білу үшін не істеу керек екенін ойластырады.

Көпбұрыштар

дың қабырғалары

ның ұзындығын өлшеп, жалпы ұзындығын табу керек екендігін айтады.

Әр жұпқа бір көрпенің үлгісі таратылады.

Сол үлгілердегі көпбұрыштардың қабырғаларының ұзындығын өлшейді.

Жалпы ұзындығын табады.

Көрпенің үлгілері

Бағалауға арналған геометриялық фигуралар: жұлдызша, төртбұрыш, үшбұрыш

Логикалық ойлау қабілеттері дамиды


Алған білімдерін өмірмен байланыстырады

Жаңа сабақтың мазмұнын ашады

Сонымен Айжанға неше см тесьма керек екенін табу үшін не істедіңдер?


Проблемалық сұраққа жауап іздейді.

Ойланады. Қорытынды жасайды

Бағалауға арналған геометриялық фигуралар: жұлдызша, төртбұрыш, үшбұрыш

Сыни тұрғыдан ойлауға үйренеді

Периметр ұғымымен таныстыру

Периметр туралы айтылады

Ережені оқытады

Ол қандай әріппен белгіленетіні айтылады

-Периметрді өмірде қай кезде қолдануға болады деп ойлайсыңдар?





Периметрді табу формуласы көрсетіледі.

Р = а+в+с

Р=а+в+с+d

Практикалық жұмыстан кейін

Көпбұрыштар

дың барлық қабырғалары

ның ұзындықтары

ның қосындысы периметр деп аталатынын біледі

периметрді өмірде





қай кезде білу керек болатынын айтады.

Ереже

Бағалауға арналған геометриялық фигуралар: жұлдызша, төртбұрыш, үшбұрыш

өз ойларын еркін жеткізе білуге үйренеді

Сыни тұрғыдан ойлауға үйренеді


Жаңа сабақты пысықтау

Өздігінен жұмыс

66 бет №3

Кейбір оқушыларға жеке карточкалар беріледі.

Көпбұрыштар

дың периметрін табады

Оқулық

Дәптер

Бағалауға арналған геометриялық фигуралар: жұлдызша, төртбұрыш, үшбұрыш

өз беттерінше периметрді табуға үйренеді

Логикалық тапсырма

Бұл фигураларда неше үшбұрыш?неше төртбұрыш?


Жұлдызда неше бұрышы бар?

Берліген фигуралар бойынша жұмыс істейді. Ойланып, жауабын табады.

Геометрия

лық фигуралар, жұлдышалар

дың суреті

Бағалауға арналған геометриялық фигуралар: жұлдызша, төртбұрыш, үшбұрыш

Логикалық ойлау қабілеттері дамиды.

Қосымша тапсырма

Қызықты есептер

Аружан болса жетіде,

Бақытжан болса тоғызда,

Екеуін қоссаң шырағым,

Диастың жасы шығады. 16

Мынау алты сары алма,

Қарақат пен Жанарға,

4 қызылы Әсемге

Жасыл алмасы Айнұрға

Қанша сонда бар алма?

11

Бұл қандай екі таңбалы сан?

Оңынан оқысаң сол сан,

Солынан оқысаң сол сан








Сабақты қорытындылау

Бағалау

рефлексия



-мен ауызша есептей алдым

-мен есепті шығара алдым:

-мен жаңа сабақты түсіндім:

-маған сабақ ұнады:

-мен өзіме ризамын.




Карточкалар

Бағалауға арналған геометриялық фигуралар: жұлдызша, төртбұрыш, үшбұрыш



өз-өздерінің әрекетте-

ріне баға беруге үйренеді

Үйге тапсырма:

66бет №5

67бет №6






Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 2 класс

Автор: Итенова Слушаш Жаксенбаевна

Дата: 15.01.2015

Номер свидетельства: 155834


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Проверка свидетельства